А що під ліжком…

0
549

Огляд удосконалень ліжкових рамних основ

Найчастіше ліжкові основи виготовляють й позиціонують на ринку як ламелеві ліжкові каркаси, хоча можна зустріти й такі назви, як ліжкова решітка, ортопедична ліжкова основа, латофлекс або просто – ламелі. Зазвичай вони є окремою конструкцією, яку можна заховати всередині будь-якого декоративного каркаса або використовувати без нього.

Прості традиційні ліжкові основи

Ламелі різняться шириною: 35; 53 і 65 мм. Відстань між встановленими в каркасі ламелями може бути якою завгодно, найчастіше 25–30; 45–55 і 70–80 мм. Варіант – ламель 53 мм, відстань 25–30 мм – вважається оптимальним. Ламель 65 мм, відстань 20–25 мм – посилений різновид. Тобто відстань між ламелями не повинна бути більшою від ширини однієї планки. Що менша відстань між ламелями, то більше навантаження здатне витримати основа. А що більше в основі ліжка ламелей, то триваліший термін її експлуатації. Для двоспального ліжка рекомендована кількість ламелей, розташованих у два ряди, – понад 30 штук, для односпальних – понад 15. Товщина однієї ламелі в середньому становить 8 мм.

Ортопедичні властивості ліжкового каркаса теж визначають й регулюють ламелями. Що більше ламелей в одному метрі довжини ліжкової основи – відповідно, що вужчі ламелі й менша відстань між ними, то більша ортопедичність. Покращують ортопедичний ефект еластичні амортизатори, котрі ще й сприяють безшумній роботі ламелей. Більшого ортопедичного ефекту можна досягти, якщо використовувати двошарові ламелі зі спеціальними стопорами, котрі й з’єднують ламелі в одну планку, й дають змогу регулювати жорсткість планок. Максимальним буде ортопедичний ефект, якщо регулювати жорсткістть по всій довжині ліжкової основи.

Буває кілька типів кріплень ламелей: на гнучких гумових підвісках; всередині металевого профілю і на профілі:ф1 Третій варіант найпростіший, найдешевший і оптимальний: ламелі вставляють у пластикові кишеньки, закріплені на металевому каркасі. Єдиний можливий недолік, який хоч і вкрай рідко, але трапляється, коли пластикові кишеньки можуть мати гострі грані і попсувати ними чохол матраца. Хоча тепер є й інші, удосконалені утримувачі ламелей, які одночасно утримують матрац, запобігаючи його сповзанню.

Найпростіший стандартний каркас має чотири опори, часто регульовані по висоті. Вони розміщуються по периметру. Буває й п’ята – на центральній царзі. Основна відмінність між моделями таких каркасів – це відстань між ламелями та їхня ширина.

Є також вкладні каркаси, в яких тільки одна опора на центральній царзі, а несучим елементом є саме ліжко. Опори зовсім не потрібні, наприклад, якщо конструкція ліжка передбачає шухляди.

Комфортні, конструкційно оригінальні

Компанія «Матролюкс» пропонує новинку: каркас розкладний на ніжках. Така мобільна конструкція є нині трендом у Європі. Як ортопедичний елемент у каркасі ліжка застосовані багатошарові ламелі з бука.

Розкладні ортопедичні ліжкові каркаси мають низку переваг над цілісними. Передусім, вони зручні в транспортуванні: розкладний каркас вміщається у легковик. Такі мобільні основи легко складати/розкладати. Якщо необхідно на деякий час припинити їх експлуатацію, то можна швидко розібрати їх і в такому стані каркас займатиме дуже мало місця.

«Матролюкс» потурбувався про стійкість каркасів до максимальних навантажень. Можливість регулювати параметри жорсткості й висоту металевих ніжок є характерною перевагою експлуатації розбірних каркасів.

Удосконалені конструкції ліжкових ламелевих основ – це моделі передусім із поліпшеними ортопедичними властивостями для ще комфортнішого сну. Один із прикладів – ліжковий каркас Bodycom flex мануальний виробництва німецької компанії «Hülsta-Werke Hüls». Таку пружну решітку можна налаштувати за порадами експертів під фігуру й вагу конкретного користувача – за допомогою регулювального пристрою від компанії «Нülstа». Зони плечей, талії й тазу в цьому каркасі із запатентованими TRIO-фіксаторами для рейок. Зручна позиція «сидячи» завдяки єдиній у своєму роді фурнітурі від «Нülsta» у вигляді подвійних ножиць (растр від 0 до 50º).

У київському салоні «Hülsta» пропонують спальні системи цієї торгової марки з кількома варіантами ортопедичних каркасів із регулюванням рівня жорсткості. В одній із моделей, розповів менеджер салону Євген Синчишин, рівень жорсткості регулюється за допомогою використання подвійних ламелей: одна з більшим радіусом вигнутості, інша – з меншим. На цих здвоєних панелях є повзунки: рухаючи їх, можна сильніше притискати верхню ламельну планку до нижньої і тим самим робити ламельний тандем жорсткішим.

Інший варіант. На ліжковій основі ламелі розміщені групами – по три в кожній. Середня ламель у кожній із груп регулює жорсткість ліжкової основи. Якщо її опустити на рівень нижче у порівнянні з двома крайніми, то показник еластичності основи збільшиться, а жорсткості, відповідно, – зменшиться до певної міри. Можна цю міру ще зменшити, якщо середню ламель взагалі зняти.

Ця німецька компанія, до речі, віддає перевагу безметалевим каркасним конструкціям: рама і ламелі дерев’яні, кріпильні елементи пластмасові.

Досконалість з електроприводом

Найбільш передові з регульованих ліжкових каркасів оснащені електроприводом і пультом дистанційного керування зміни кута нахилу узголів’я, положення ніг і поперекової секції ліжка. При цьому в більшості із двоспальних ліжок обидві секції налаштовують окремо, а деякі моделі також передбачають вбудований в основу масажор.

Таку «масажороємну» конструкцію ліжкового каркаса пропонує, зокрема, американський бренд «Ergomotion». Докладну інформацію про нього ми отримали в столичній компанії «Аскона-Україна», котра продає цей продукт на вітчизняному ринку.

Трансформовану спальну систему Ergomotion розробили фахівці зі США, і головний її творець Алан Кленет вважає, що «досконалішого трансформованого ліжкового пристрою» на світі немає. Численні дослідження показали, що 10 хв відпочинку на Ergomotion прирівнюються до першої години глибокого сну на звичайному ліжку або сеансу релаксувального масажу в SPA-салоні. Найдосконаліша модель з лінійки Ergomotion – Ergomotion Series 400 із функцією багаторівневого масажу.

Якщо підняти ліжко, оснащене системою Ergomotion, то знизу основи видно металеву раму, до якої прикріплені два двигуни: вони рухають зони голови й ніг. Також тут розташовані приводи, що забезпечують масаж цих зон, і блок керування. Всі елементи конструкції (крім масажних двигунів) прикріплені спеціальними шпильками, які за необхідності легко від’єднати. Масажні приводи щільно прикріплені до основи з метою мінімізації шуму.

Не ліжко, а система для відпочинку

Нині на ринку можна придбати й альтернативні ламелевим конструкціям моделі ліжкових каркасів. У них використовують плоскі пружинні елементи квадратної форми, які мають складну, добре вентильовану конструкцію з можливістю підлаштовувати її до індивідуальних особливостей хребта, при цьому жорсткість фіксації кожного з них налаштовують окремо. Така основа ліжка здатна витримати навантаження до 130 кг.

Ці безламелеві ортопедичні каркаси німецької компанії «Froli» – не з дешевих, мають чимало додаткових функцій і налаштувань, а для оптимального монтажу й налаштування всіх елементів буде потрібна допомога професіоналів зі складання меблів і, можливо, лікаря-ортопеда.

Нові ортопедичні основи Tempur-Flex 4000 в асортименті цього виробника  спеціально створені для використання з матрацами «Темпур», що мають ефект пам’яті форми. Така основа ліжка оснащена чотирма приводами: для регулювання положення голови, спини, колін і ніг. Кожну зону можна регулювати незалежно від іншої. Цей інноваційний механізм забезпечує максимальне розслаблення для м’язів і хребта. Передбачена функція аварійного опускання. Певні зони завдяки підтримувальним вставкам мають підвищену жорсткість.

Ізраїльська компанія «Hollandia International» вирізняється з-поміж інших виробників ортопедичних ліжок тим, що «навішує» на них додаткові сервісні функції. Взяти, приміром, одну з останніх розробок – ліжко Gravity Zero iBed із вбудованим домашнім кінотеатром, продукт преміум-класу. Воно також оснащене п’ятьма вбудованими акустичними системами, сабвуфером в окремому корпусі й DVD-системою, є роз’єм для швидкого встановлення програвача iPod, можна вбудувати обраний клієнтом LCD-телевізор з діагоналлю 32 дюйми. Основою ліжка з двомоторним приводом і масажним пристроєм можна керувати безпечним пневматичним пультом.

Також ліжко обладнане системою ковзання назад, тобто аналог системи wallhugger, коли при підніманні голови основа з матрацом від’їжджають до стіни, а голова людини залишається на тому ж місці, та телескопічною підтримкою голови, коли при підійманні голови верхня частина узголів’я телескопічно висувається вгору, забезпечуючи правильне положення грудної клітини людини, яка сидить у ліжку. Додатково ліжко може бути обладнане системою абсолютної безпеки – при випадковому дотику до ліжка його рух припиняється, а також вбудованим сейфом.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]