Так працюють вакуумні фільтрувальні установки «Nestro»
Наявність у виробничих цехах систем для виведення відходів, що утворюються під час деревообробних операцій, та подальше очищення повітря фільтрувальними установками є не тільки ознакою культури виробництва та виробничою необхідністю, а й неодмінною санітарною вимогою. На виготовленні такого аспіраційного обладнання спеціалізується німецька компанія «Nestro Lufttechnik GmbH», про продукцію якої розповів Ігор Карасюк, представник компанії «АС-Інжиніринг», що репрезентує інтереси німецького виробника в Україні.
– Фільтрувальні установки компанії «Nestro» – це переважно вакуумні системи аспірації, які вигідні в економічному сенсі, бо споживають мало електроенергії: класична вакуумна фільтрувальна установка потребує вентилятора з двигуном потужністю лише 15 або 18,5 кВт. Вакуумний фільтр NESTRO з автоматичним регулюванням продуктивності повітря дає змогу створити ефективну систему аспірації із невисокою енергоємністю ще й за рахунок того, що залежно від кількості працюючих у певний момент часу верстатів система керування сама визначає оптимальний об’єм повітря для ефективної роботи аспірації. Тобто двигуни вентиляторів працюють або на повну потужність, або із нижчою частотою обертання, що, відповідно, зменшує витрати електроенергії. Інша особливість фільтрувальних установок компанії «Nestro» полягає в тому, що завдяки конструкції, високій швидкості проходження повітря через фільтрувальну установку та якісній системі очищення забезпечено повернення в цех до 100% загального його об’єму, причому із незначним зниженням температури в зимовий період. Приміром, якщо надворі –20ºС, а аспіраційна установка забирає з цеху, скажімо, повітря з температурою +20ºС, то очищене повертає з температурою +18ºС. Це – ще один показник енергозбереження, а отже, ощадного господарювання.
До вакуумного фільтра можна під’єднати будь-яку кількість трубопроводів різного діаметра. При цьому немає необхідності жорстко прилаштовуватися до типорозмірів вентиляторів. Вакуумний вентилятор розташований за фільтрувальною поверхнею, через нього проходить тільки чисте повітря без домішок деревних частинок, тому немає шуму та механічних пошкоджень від ударів робочого колеса по ввібраних частинках відходів.
Також відзначу, що вихід з ладу одного напірного вентилятора в централізованій системі аспірації вакуумного типу майже не позначиться на роботі підприємства загалом, адже не потрібно зупиняти всю виробничу лінію, а лише за необхідності вимкнути один або декілька верстатів для посилення загального розрідження в аспіраційних магістралях.
І на цьому перелік особливостей аспіраційних систем компанії «Nestro» не закінчується. Важлива їхня перевага – компактність, що одночасно і вражає, і бентежить клієнтів: займають невелику площу, вентиляторів не видно і не чутно, а працюють на повну потужність. Вентиляторів у системі справді не видно, бо вони вмонтовані у верхній частині установки в звукоізольованій камері. Вони відмінно збалансовані, не потребують обслуговування.
Фахівець, обізнаний із специфікою аспіраційно-фільтрувальних систем, може підтвердити, наскільки компактною є установка NESTRO продуктивністю 100 тис. м3: ширина її 2,5 м, а довжина – 9 м.
Приваблює клієнтів і те, що установки NESTRO оснащені досконалою автоматичною системою керування, яка сама визначає, скільки повітря потрібно в кожен конкретний момент для обслуговування цехового обладнання, й тим самим регулює продуктивність фільтрування, а відтак економить електроенергію. Якщо в певний період у цеху задіяні тільки три верстати із десяти, то аспіраційна система працюватиме тільки на їх обслуговування.
– За перелічені переваги німецьких фільтрувальних систем і платити доведеться немало!?
– Не буду приховувати: таки чимало. Але уточню – не захмарно і доступно для тих, хто має намір придбати таку ефективну техніку для свого виробництва. І покупець отримає справжню німецьку якість, яка підтверджена роками стабільної бездоганної роботи. Непоодинокі приклади з нашої практики, коли клієнти працюють на нашому обладнання понад десять років, нічого не замінюючи, крім деяких дрібних деталей, що піддаються природному зношенню. Часто до нас звертаються клієнти, так би мовити, в останню чергу, коли вивчать різні варіанти, які пропонує ринок, – і ніколи з порожніми руками не йдуть.
Фільтри NESTRO з успіхом можуть впоратися із надскладними завданнями, наприклад, на виробництвах, де необхідно забезпечити цілодобову роботу без зупинок і перерв. Деякі фільтрувальні установки NESTRO мають посилену конструкцію й можуть витримувати розрідження до 4800 Па.
– Як в установках запобігають вибухонебезпечності?
– Справді, якщо в процесі відведення в трубних лініях будуть змішуватися органічні й неорганічні відходи, то при певній концентрації та за рахунок статики може утворитися іскра, що призведе до вибухонебезпечної ситуації. Тому ми рекомендуємо клієнтам передусім передбачити відокремлене відведення органічних і неорганічних відходів.
Спричинити іскру може не тільки статика, а й некоректне виконання операцій деревообробки, наприклад, у випадку порушення технології шліфування. Для захисту від іскри такого роду в наших аспіраційних трубопроводах встановлюємо спеціальну систему іскрогасіння. яка виявляє і знешкоджує іскри ще до потрапляння у фільтрувальний блок, де накопичений пил може спалахнути і вибухнути.
А тепер розглянемо докладніше деякі варіанти фільтрувальних установок від компанії «Nestro».
Дахові фільтраційні системи застосовують для очищення забрудненого повітря при транспортуванні й завантаженні відходів у бункер-накопичувач. Вони дають змогу очистити повітря на 99,9%. Залишкова запиленість – 0,1 мг/м3. Конструкція фільтра забезпечує рівномірний розподіл потоку повітря по фільтрувальній поверхні, а завдяки модульності надає можливість розширювати фільтрувальну площу. Даховий фільтр, який вбудовують у бункер, постачаємо без корпусу, а той, що надбудовують на бункері, – з корпусом, котрий захищає його від погодних впливів. Стандартні дахові фільтри оснащені системою очищення методом автоматичного віброструшування. Можуть бути додатково укомплектовані пристроями автоматики та контролю (датчиком диму, системою пожежогасіння, противибуховими клапанами, драбинами, містками тощо).ф1
My beautiful picture F:1 I:S QT:1 MT:+143
Проміжний фільтр. У ньому відфільтрований матеріал розміщується в проміжній камері розширення, а повітря очищують за допомогою фільтрувальних рукавів. Очищене повітря можна спрямовувати знову туди, звідки його забирали. Такі фільтри дуже продуктивні: можуть переробляти до 200 тис. м3 повітря на годину й більше. І це – завдяки тому, що складаються з окремих конструкційно розширюваних модулів.
Якщо потрібна безперервна експлуатація, то проміжний фільтр можна оснастити системою протитиску – струшування + продувне повітря. В такому випадку проміжні фільтри оснащують додатковою камерою із системою каналів і заслонів для розподілу зворотного повітря.
Система автоматичної регенерації фільтра протитиску дає змогу працювати безперервно, без зупинок. Очищення відбувається під час роботи установки внаслідок переспрямовування потоку очищеного повітря за допомогою автоматичних перепускних заслінок, що створюють ефект протитиску в кожній секції фільтра. Для підвищення ефективності очищення одночасно відбувається струшування рукавів. Цикл очищення кожної секції повторюється через 30-60 хвилин, завдяки чому фільтр підтримують у відмінному стані.
Також безперервну роботу фільтрувального комплексу 24 години на добу може забезпечити фільтрувальна установка з імпульсною системою очищення фільтрувальних рукавів стисненим повітрям. За необхідності майже будь-який фільтр виробництва компанії «Nestro» можна оснастити такою системою.
Ще один варіант – бункерний фільтр. Вакуумні бункерні фільтри NFHSU призначені для видалення відходів деревообробки, а також для їхнього тимчасового зберігання. Така установка складається з секції фільтрувальних рукавів, камери розширення, камери встановлення вентиляторів, накопичувального бункера для зберігання накопичених відходів й системи вивантаження, яке здійснюють за допомогою шлюзового дозатора навіть під час роботи установки.
Продуктивність фільтрувальної установки із вбудованим бункером залежно від типорозміру може становити до 35 000 м3/год. Корисний об’єм вбудованого бункера – до 30 м3. Має системи пожежо- й вибухобезпечності. Може бути оснащений системою повернення повітря в цех із можливістю регулювання його об’єму від 0 до 100%.
Конструкція всіх фільтрів NESTRO така, що на невеличкій дільниці можна розташувати великі площі фільтрувальних поверхонь.
Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації