Cучасні тенденції меблевого ринку

0
1

Меблевий ринок і надалі продовжує розвиватися у форматі онлайн, а застосування віртуальної реальності значно збільшується. Нові виклики вимагають нових рішень: з’являються та набувають поширення нові матеріали та технології, а старі удосконалюються.

Про окремі тенденції у меблевій галузі розповів Урс Урлінгер, експерт Бернського університету прикладних наук (BFH), під час семінару «Меблі (в т.ч. дитячі) на ринки ЄС. Стандарти, юридичні аспекти, вимоги клієнтів». Семінар провело Агентство із сприяння сталого розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА» в рамках проєкту UNIDO «Реалізація експортного потенціалу виробничо-збутового ланцюга деревообробної галузі в Україні шляхом зміцнення інфраструктури контролю якості», що є частиною Глобальної програми якості та стандартів (GQSP).

Віртуальна реальність

З одного боку, інтернет відкрив перед покупцями і виробниками меблів нові можливості, а з іншого – поставив перед меблевиками нові виклики, на які потрібно реагувати, якщо компанія хоче працювати і залишатися прибутковою.

Під час пандемії все більше людей замовляють меблі через інтернет, а не купують у звичайному магазині. Відтак виникає потреба у використанні технологій, які дають змогу потенційному клієнту побачити продукт таким, яким він побачить його у себе вдома. Це сприяє збільшенню продажів як в звичайному магазині, так і в інтернеті, адже покупки меблів за своєю суттю є візуальними. Більшість таких речей можна зробити за допомогою комп’ютерної графіки та 3D-візуалізації. Чим більш індивідуальний підхід і досвід компанія зможе запропонувати для кожного унікального клієнта, тим вищою буде рентабельність інвестицій, вкладених у це.

«Зараз віртуальна реальність – це той інструмент, який активно використовують для продажів. – зауважує експерт Бернського університету прикладних наук. – Інколи складно уявити, як будуть виглядати меблі, або як меблі будуть вписуватися у вашу кімнату чи у ваш кабінет. Відповідь на це дають технології віртуальної реальності. Зовсім скоро прийде той час, коли віртуальна реальність буде застосовуватися і у звичайних меблевих магазинах: їм потрібен час, щоб закупити відповідне обладнання, техніку і програмне забезпечення».

«Віртуальну реальність, окрім продажів, використовуватимуть й для розробки меблів і створення їх прототипів. Вже не йдеться про ескіз чи створення 3D-моделей – завдяки віртуальній реальності ви зможете впевнитися, що кінцевий продукт буде відповідати вашим очікуванням чи цільовому призначенню. – продовжує Урс Урлінгер. – Завдяки додаткам доповненої реальності вже нині можна зробити фотографію своєї кімнати, розмітити на ній меблі з магазину і ви будете чітко бачити, як ці меблі виглядатимуть у вашій оселі. Дуже часто це роблять у магазинах для підлогового покриття».

Фото: e-wiе-einfach.de

Такі застосунки – хороший інструмент для продажів, але для їх використання потрібно зібрати багато даних, щоб потім інтегрувати їх у додатки віртуальної реальності.

Меблі на замовлення

Ще одна цікава тенденція, яка спостерігалася на ринку і раніше, але посилилася під час пандемії – це виготовлення меблів на замовлення.

Меблі стають більш персоналізовані, а при такому підході про виготовлення їх великої кількості не йдеться. І хоча меблі на замовлення і мають схоже призначення, виглядають вони завжди трішки по-іншому, оскільки враховуються індивідуальні бажання клієнтів: колір і розмір меблів та їх частин може відрізнятися.

Фото: micasa.ch

«Ви йдете в магазин або в онлайн-магазин і чітко прописуєте, який продукт вам потрібен, подаєте замовлення і отримуєте меблі відповідно до ваших умов і специфікацій. – розповідає Урс Урлінгер. – Напевно, недоліком є тільки те, що таке виготовлення меблів займає більше часу. Наприклад, одному швейцарському рітейлеру потрібно 6-8 тижнів для того, щоб доставити меблі на замовлення».

Коли виробники меблів приймають рішення виготовляти меблі на замовлення, то часто можна побачити, що такі меблі складаються із модульних деталей, які можна зробити різного розміру, і які дають змогу отримати у результаті великий спектр меблів. По суті це як великий конструктор – сучасні технології дають змогу користувачеві самому скласти собі меблі в онлайн-форматі. І тут ми підходимо до наступної тенденції – конфігурації меблів онлайн.

Конфігурація онлайн

Ця тенденція ставатиме все актуальнішою і сильнішою у майбутньому і звісно, це багато чого змінює у меблевому виробництві, тому що серійне меблеве виробництво це зовсім інше, ніж виробництво меблів на замовлення.

«З одного боку це можливість, а з іншого – потрібно мати відповідний майданчик, а це не так просто», – зауважує експерт Бернського університету прикладних наук.

Але переваги цієї тенденції для користувача очевидні: в онлайн-магазині можна вибрати колір меблів, самим собі їх сконструювати, використовуючи наявні деталі, а в кінці побачити ціну готового продукту.

Джерело: презентація Урса Урлінгера

Легкі панелі

Ще один тренд – це застосування легких панелей. Вони можуть бути з картону чи з деревної стружки і їх можна легко використовувати у персоналізованих меблях. Перевагою застосування таких панелей є логістика: необов’язково брати великогабаритну машину для доставки меблів, виготовлених з них, адже їхня вага буде невеликою.

Самі по собі ці легкі панелі не є чимось новим, вони вже досить відомі на ринку, але зараз до них додають різні кабелі, зокрема, для підсвітки, що дає змогу виготовляти зовсім інші меблі. Проте, для виготовлення таких меблів потрібні нові технології, зокрема, для фурнітури та крайкування.

«Якщо ви хочете застосовувати підсвітку, то вам потрібно по-іншому підходити до фурнітури, до кріплення, а все це вимагає нових технологій, які зараз або на етапі розробки, або з`являться у майбутньому», – зауважує Урс Урлінгер, розповідаючи про цю тенденцію.

Він також розповів про дослідницький проєкт BFH стосовно легких панелей, де зовнішня частина панелі – із ДСП, а внутрішня – із пінопласту. Але особливість цього пінопласту у тому, що він на біооснові, і завдяки цьому розкладається, тоді як звичайний пінопласт – ні.

Фото: BFH

«Наша мета – зробити так, щоб така панель була конкурентоспроможна до ДСП та ДВП і мала б такі ж механічні властивості. Крім того, значна увага приділяється екологічності матеріалів.», – розповів експерт.

Бездротова підсвітка меблів

Також фахівці Бернського університету прикладних наук в рамках ще одного дослідницького проєкту спробували прокласти бездротову лінію живлення в несучих панелях. «У цій розробці є LED лампочки і немає ніяких дротів. Струм проходить по самій панелі. А це означає, що ви можете легко інтегрувати підсвітку меблів. Окрім того, це забезпечить дуже гнучке розташування світильників та нові варіанти дизайну, – зазначив Урс Урлінгер. – Для цього звісно потрібні нові панелі і це те, над чим ми продовжуємо працювати в рамках дослідницького проєкту. Питання у кінцевій вартості такої панелі».

Сенсорні дисплеї в меблях

Дуже часто ця тенденція застосовується у кухонних меблях, коли є тачскрін, який відображає певні дані. У майбутньому вона, на думку експерта, набуватиме поширення, а такі меблі матимуть додану цінність.

Одна із нових розробок у цій сфері – це дерев’яний стіл, де сенсорний екран інтегрований у стільницю. Цей стіл можна використовувати як сенсорний екран одним натисканням кнопки, в тому числі і для свайпових рухів. Якщо ж вимкнути сенсорний екран, то залишиться просто дерев’яний стіл.

Фото: touchwoodlabs.com

3D-друк меблів або їх частин

Ще одна масштабна тенденція зараз – це 3D-друк, який вже глибоко вкорінився у деяких секторах.

Ще кілька років тому ця технологія була дуже дорогою і лише кілька спеціалізованих підприємств мали можливість її впроваджувати. Зараз навіть уже вдома у багатьох є 3D-принтери.

Фото: 3dnatives.com

«Якщо говорити про 3D-друк цілих меблів, то це більше питання майбутнього, – говорить Урс Урлінгер, – але його вже активно використовують для того, щоб надрукувати їх частини або деталі. Це вже відбувається у промислових масштабах. Такі меблі виглядають дуже стильно і оригінально, але наразі той матеріал, який використовують для 3D-друку, не є дружнім до навколишнього середовища. Тому зараз реалізовують численні дослідницькі проєкти для того, щоб перейти до біорозкладного пластикового грануляту».

Звісно, що тенденцій у меблевому секторі є значно більше, але безсумнівним залишається одне: онлайн стає популярнішим за офлайн. Значною мірою цьому сприяють і соцмережі. Тож у виробників меблів не залишилося іншого виходу, як постійно адаптовуватися під нові реалії та продовжувати опановувати онлайн-торгівлю та тенденції, щоб залишатися успішними на меблевому ринку.

Оксана Оприск

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 1 Оцінка: 5]