Цікаві факти про паркет

0
109

Історія походження паркетної дошки своїми коренями сягає в далекі часи, коли в якості підлогового покриття люди почали використовувати дерев’яні колоди. Протягом довгих років, у міру розвитку технологій, даний вид підлогового покриття удосконалювався і набував різні вишукані форми.

Раніше слово «паркет», що в перекладі з французької мови – «маленький парк», використовувалося як назва мініатюрної квіткової клумби, а через деякий час так стали називати центральний зал для прийому королівських гостей. В ті часи, як втім і донині, паркетна підлога була показником розкоші і витонченого смаку.

Найбільш уславленими виробниками паркетної дошки завжди були французькі майстри, оскільки саме в цій країні викладання дерев’яних плиток з плином часу перетворилося на ціле мистецтво.

Умільці не залишилися осторонь і досить швидко змогли перейняти досвід закордонних «колег». Згідно з історичними даними, навіть сам Петро I брав участь у копіюванні паркетних малюнків. Тоді нові технології були ефективно впроваджені в будівництво найвідоміших архітектурних комплексів Петергофа і Ермітажу.

Чи знаєте ви, що:

  • Особливо цінними матеріалами для виробництва паркету вважаються Залізне дерево і Карельська береза.
  • Прямим родичем паркетної дошки є терасна дошка, ціна на яку не перевищує паркетної дошки. Терасна дошка повинна бути більш стійкою, ніж паркетна, так як вона має бути не тільки міцною і надійною, а й стійкою до різних погодних змін. Найголовніше не те, яку дошку ви вибрали, а якість її обробки.

Під час проведення медичних досліджень було встановлено, що ходіння по паркетній підлозі добре впливає на організм: людина отримує позитивну енергію і вдихає корисне повітря.

  • Найпопулярнішим і модним нині вважають паркет з коркового дерева. Вироби з такого матеріалу відрізняються високою шумоізоляцією і вологостійкістю. Остання властивість має особливу значущість, оскільки суха підлога прослужить набагато довше, а також дозволить уникнути різних захворювань.
  • Нещодавно австралійськими виробниками був представлений унікальний продукт – паркет зі смаком віскі. Зрозуміло, що ніхто не стане дегустувати дерев’яні вироби. Основна концепція полягає в тому, що для виробництва паркетних пластин використовую бочки, раніше застосовувані для зберігання вищезазначеного алкогольного напою. Вироби такого типу підкуповують своїм надзвичайним відтінком.
  • Pietra – фірма, яка є виробником неймовірно дорогого паркету. В асортименті даної компанії є паркетна дошка вартістю 1 млн. дол./м2. Для обробки такого паркету використовують морські раковини, каміння оніксу, фрагменти перламутру і діаманти.

Прийнято розрізняти два типи паркетної дошки:

  • Проста – виріб виготовляється з однорідної деревини;
  • Художня – для виробництва такої дошки потрібно кілька різновидів деревних порід. Процес укладання художнього паркету характеризується безліччю нюансів і певних складнощів, тому роботу краще довірити досвідченому фахівцеві.

Найважчим вважають монтаж палацового паркету. Тут необхідно точно дотримати параметри зображення з плавними колірними переходами.
Сучасна укладання паркету здійснюється за допомогою спеціального клею, замість нагромадження елементів між собою як в минулі часи.

Пам’ятайте, довговічність паркетної підлоги залежить безпосередньо від умов експлуатації. Даний вид підлогового покриття є досить дорогим матеріалом, але безумовним виправданням високої ціни в цьому випадку виступає відповідна міцність.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]