Від 12 березня Україна разом з усім світом почала свою боротьбу проти загальносвітової пандемії вірусу COVID-19.
Ніхто напевно не може сказати скільки триватиме ця боротьба до остаточного повалення коронавірусу. Так само ніхто не може сказати, яка буде ціна людським життям та економічним показникам. Чи не вперше за останні сторіччя світ зіштовхнувся обличчям до обличчя з чимось маловідомим і в той же час небезпечним. Та в будь-якій ситуації треба зберігати здоровий глузд та думати як зберегти життєздатність економіки, аби вона відповідала своїм головним вимогам. В цьому, ми як представники бізнес середовища, не в змозі стояти осторонь цих викликів.
Усвідомлюючи всю повноту відповідальності перед суспільством, Українська Асоціація Меблевиків разом з Державою, повинні стати пліч-о-пліч у попередженні та вирішення багатьох проблем, з якими може зіштовхнутися економіка України. Для нас важливо зберегти по-максимуму баланс економічних процесів, задля утримання економічного благополуччя громадян.
Безперечно представники бізнесу та влади повинні з особливою увагою сьогодні аналізувати ті чинники процесів, які можуть вплинути на утворення нової економічної кризи, наслідком якої можуть стати банкрутства середніх і малих підприємств через брак фінансування, що неодмінно вплине на сплату податків, орендних плат, заробітних плат працівникам, відбудуться скорочення, зростуть взаємні заборгованості через недопоставки товарів та неналежне виконання послуг. Але необхідно докласти усіх можливих зусиль, аби цього не допустити.

Комісія збереження меблевої галузі Української Асоціації Меблевиків в діалозі з Урядом та Верховної Радою України.

Українська Асоціація Меблевиків в особі дирекції, керівників окремих профільних платформ, Членів Правління та Ревізійної комісії ведуть діалог з представниками законодавчої та виконавчої влади України з метою створення найбільш сприятливих умов для збереження меблевої галузі України в умовах пандемії вірусу COVID-19.
Голова платформи лобіювання та захисту інтересів веде перемовини з представниками Державної Митної служби України щодо безперешкодного перетину кордонів України вантажів з меблями, матеріалами та комплектуючими з метою підтримки виробництва меблів.
Під час оголошеного карантину роботу внутрішнього ринку меблів практично заблоковано, що веде до вимушеного закриття мереж роздрібної торгівлі, а також зупинки виробничих процесів на фабриках. Керівник платформи ритейлу та Член Правління УАМ Андрій Колесник разом з Президентом УАМ Володимиром Патісом знаходяться в діалозі з представниками органів Держпраці з метою отримання роз’яснень та підтримки щодо запровадження заходів збереження робочих місць за працівниками підприємств та захисту бізнес-інтересів меблевої галузі.
Голова платформи постачальників Микола Вікнянський та Член Ревізійної комісії УАМ Оксана Донска готують законотворчі ініціативи щодо збереження меблевої галузі України в умовах глобальної кризи та пандемії коронавірусу.

Представниками Української Асоціації Меблевиків зокрема запропоновано наступні ініціативи:

📍визнання юридичного факту оголошеного карантину форс-мажорною обставиною;
📍введення мораторію на проведення перевірок контролюючими органами (за виключенням заходів, пов’язаних із дотриманням карантину) терміном до 1 січня 2021 року;
📍відтермінування набуття чинності Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг” від 20.09.2019 № 129-IX строком на 12 місяців;
📍забезпечення безперешкодного виконання норм ст.22 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” 23.09.1999 № 1105-XIV щодо надання допомоги по тимчасовій непрацездатності у зв’язку із введення карантину з першого дня за весь час відсутності на роботі з цієї причини;
📍тимчасове звільнення від сплати ЄСВ і ПДФО строком не менше терміну дії карантину.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я