Домашній інтер’єр навряд чи можна назвати затишним та комфортним, якщо у ньому немає м`яких меблів. Вони здатні надати приміщенню особливої атмосфери та забезпечити зручні умови для відпочинку.

Поціновувачі диванів, крісел та іншої фурнітури з м`якою оббивкою знають, наскільки непросто зберігати привабливий зовнішній вигляд цих меблів. То ж ми розкажемо вам, як правильно доглядати за предметами інтер`єру квартири й забезпечити довговічність улюблених меблів.

Запобігти простіше, ніж виправити

Безумовно, зовнішній вигляд оббивки більшою мірою залежить від того, наскільки охайно та обережно нею користувались. Не меншу вагу становить і розміщення меблів, оскільки, якщо вони стоятимуть напроти вікна, з якого буде світити сонце, то оббивка швидко втратить яскравість свого кольору.

Самостійно доглядати за м`якими меблями можна різними способами:

  1. за допомогою пилососу;
  2. протираючи вологою ганчіркою;
  3. очищуючи ніжки та підлокітники;
  4. здати в хімчистку.

Незалежно від того, у який саме спосіб ви будете прибирати меблі, слід пам’ятати про те, що робити це варто регулярно.

Коротко про головне

Найбільш поширеним типом оббивки меблів є тканина. Існує два способи догляду за такою поверхнею: вологе та сухе.

Перший тип чистки включає у себе використання пилососу зі спеціальними насадками для «проблемних» ділянок чи насадкою-щіткою. В такому випадку, варто використовувати низький рівень потужності пилососу для того, щоб не пошкодити оббивку.

Вологе прибирання застосовують у разі появи плям. Додавши у воду невелику кількість мильного розчину чи миючого засобу, поролонову губку мочимо у розчині й обережно очищуємо забруднення на поверхні. Варто врахувати, що прибрана волога ділянка оббивки повинна висохнути природнім шляхом, слід уникнути використання фену.

Існують тканини, які потребують особливого догляду. Серед них оксамит, плюш, велюр, жаккард, шинилл та деякі інші. Для очищення оббивки такого типу слід звертатись в хімчистку, оскільки досягти ідеального результату, здійснюючи прибирання в домашніх умовах, практично неможливо.

Меблі з натуральної шкіри попри свій вишуканий та стильний зовнішній вигляд не потребують особливого догляду. Пил та несерйозні забрудненнґ з легкістю можна прибрати, використавши вологу ганчірку. Більш складні плями забираємо з використанням мильного розчину. Варто також врахувати, що меблі такого типу слід обирати для приміщень, показник вологості у яких становитиме 55-65%.

Часто доповненням інтер’єру стають меблі, поверхня яких оббита штучною шкірою. Догляд за таким типом матеріалу аналогічний способу догляду за натуральною шкірою, проте у цьому випадку обов’язково слід врахувати таке:

  1. при чистці за допомогою пилососу необхідно обирати насадку з м`якою щіткою аби не пошкодити поверхню покриття;
  2. не використовувати у якості миючих засобів відбілювачі та абразиви;
  3. не розміщувати меблі з оббивкою з шкірзамінника поряд з джерелами опалення чи сильного тепла.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я