Друк білим чорнилом

0
585

Латексний друк передає реальні кольори, деталізує зображення, немає токсичних випарів, – про цей вид художнього оздоблення скла та дзеркал для розсувних систем йшлось у попередньому числі нашого журналу. Нині розглянемо докладніше техніку, котру використовують для декорування матеріалів, зокрема принтер останнього покоління компанії Mimaki.

Отже, модель Mimaki JV400-130/160LX. Широкоформатний струминний принтер нової удосконаленої конструкції. Ця інноваційна модель задовольнить сучасні потреби ринку друку. Зокрема, щодо роботи при невисоких температурах, більшої енергоефективності, поліпшеної якості друку із ще ширшою гамою кольорів, із використанням екологічно чистішого чорнила. Крім того, це – перший у світі латексний принтер, який друкує й білим чорнилом.

Отже, Mimaki JV400-130/160LX забезпечує:

 • користування інноваційним, екологічно чистим латексним чорнилом;
 • використання першого в світі білого латексного чорнила на водній основі;
 • гарантовано швидке сушіння чорнила для кращої продуктивності друку;
 • низьку температуру відкидання чорнила (60º, або менше), що сприяє більшій гнучкості друку й ширшому вибору матеріалів для декорування;
 • високу стійкість друку для зовнішнього або внутрішнього застосування декорованих поверхонь;
 • якісний режим друку з продуктивністю до 18,1 м2/год.;
 • дві ширини друку на вибір (1371 мм або 1620 мм).

Покращена технологія друку змінних точок забезпечує мінімально можливий розмір точки – всього 4 пікселі.

Інноваційне латексне чорнило на водній основі не має запаху й містить дуже мало летких органічних сполук. Його використання не потребує спеціального обладнання для вентиляції та є нешкідливим для навколишнього середовища. Доступні шість кольорів (CMYKOrGr), а також уже згадуваний білий колір для розширення можливостей декорування матеріалів. Застосування білого чорнила забезпечує гнучкість при друці на широкому спектрі носіїв, зокрема на прозорих поліефірних плівках для вітражної графіки, презентаційної проекції.

У цій моделі принтера застосована нова система циркуляції чорнила Mimaki – MCT (Mimaki Circulation Technology), що запобігає появі пігментних осадів і забезпечує стабільне подавання чорнила при послабленні контролю за станом чорнильного картриджу, тобто скорочує потребу в ручних процесах (струшуванні картриджа). Можна вставити вісім чорнильних картриджів і обрати колірну конфігурацію під час налагодження принтера. Семиколірний режим із застосуванням білого чорнила (CMYKOrGr + W) особливо потрібний для друку на прозорих і кольорових матеріалах. Подвійний чотириколірний режим (CMYK) можна вибрати для підвищення продуктивності.

Пігменти латексного чорнила фіксуються на поверхні носія завдяки тому, що смола, котра міститься в складі чорнила, плавиться під дією тепла, утворюючи однакову оболонку. Таким чином, можна друкувати на широкому спектрі носіїв, зокрема на ПВХ-плівках, плівки для внутрішнього підсвічування, blueback-папері тощо. Матеріали без покриття, такі як папір і тканини, також можна використовувати при декорування латексним чорнилом.

Якраз холодне затвердіння чорнила й розширює можливості для декорування термочутливих матеріалів. Отже, латексне чорнило Mimaki може бути використане для друку на таких термочутливих матеріалах, що деформуються або знебарвлюються під дією температури, в тому числі ПЕТ. Крім того, чорнило усуває колірну розмитісту в міру підвищення температури. Поєднавши чудову сумісність матеріалів і низьку температуру затвердіння, латексне чорнило може задовольнити найрізноманітніші потреби декораторів.

При використанні латексного чорнила Mimaki фіксація майже миттєва. Отже, постобробку декорованих поверхонь, наприклад, ламінування, можна виконувати відразу ж, значно підвищуючи ефективність процесу опорядження. Пристрій висушування чорнила триступінчатої дії: попереднє нагрівання, нагрівання в зоні друку й постнагрівання, що видно на відповідному рисунку.

Спеціально розроблені для нової моделі принтера дві нові друкувальні головки Ricoh Gen 5 із чотирма рядами по 320 сопел на кожній головці, що розташовані в лінію. Це й забезпечує найкращу якість та висока швидкість друку.

Функція Multidrop дає змогу отримувати три різні розміру краплі, забезпечуючи на диво беззернистий і гладкий результат друку. Запатентована технологія керування друкувальною головкою Mimaki забезпечує неперевершено високу чіткість зображень.

Можна ще сказати  про систему заміни забитих сопел – Nozzle Recovery Function. Тобто без зупинки роботи можна тимчасово замінити частину забитих дюз і продовжити якісний друк без зупинки виробництва до моменту приїзду фахівця сервісної служби. Кількість відновлюваних дюз обмежена по кожній головці.

При чотириколірному режимі друку система подавання чорнила UISS (Uninterrupted Ink Supply System) після його закінчення в одному картриджі автоматично вмикає подавання з аналогічного за кольором. На панелі над порожнім картриджем загоряється червона лампочка.

Презентований принтер постачають з пакетами чорнила обсягом 600 мл, які встановлюють в екокартридж. Екокартриджі використовуються багаторазово й дають змогу швидко заміщувати змінні пакети з чорнилом.

Растровий процесор (РІП) Mimaki RasterLink 6, що входить в базовий комплект латексного плотера Mimaki JV400LX, вирізняється корисними і незамінними функціями:

 • має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс;
 • зберігаються налаштування користувача;
 • процес друку відображається на моніторі;
 • забезпечує друк за один прохід у три шари, в тому числі можливість друку базового білого кольору;
 • можливість суміщення й друку до трьох шарів різних зображень;
 • одночасний друк одного або декількох зображень із використанням різних профілів.

Інші технічні характеристики принтера. Роздільна здатність друку – 600; 900; 1200 dpi. Високошвидкісний режим друку: 18,1 м2/год. (900×900 dpi, 6 проходів, обидва напрямки, 4 кольори). Стандартний: 14,2 м2/год. (900×1200 dpi, 8 проходів, обидва напрямки, 4 кольори). Високої якості досягають за продуктивності друку 11,9 м2/год. (1200 x1200 dpi, 8 проходів, обидва напрямки, 4 кольори).

Комплект постачання:

 • друкувальний пристрій;
 • програмне забезпечення Rasterlink (на диску);
 • комплект чорнила за вибором замовника;
 • інструкція з експлуатації (на паперовому носії).

Вартість принтера зазвичай враховує: запуск обладнання й повноцінне одноденне навчання, гарантійне обслуговування, онлайн-консультації за телефоном для оперативного вирішення питань з обслуговування придбаного обладнання.

Незабаром компанія «Mimaki» запропонує ще одну новинку – УФ-чорнило SUV, що поєднує «гнучкість сольвентних і стійкість УФ-чорнил». Воно призначене для декорування, коли важливо отримати яскраве довговічне зображення з дуже високою стійкістю до механічних пошкоджень. Чорнило Mimaki SUV розроблено для використання з новими принтерами Mimaki JV400-130SUV і 160SUV із шириною друку 1,3 і 1,6 м відповідно. Ці машини використовують ту ж нову платформу друку, що і латексні принтери, й друкують із такою ж швидкістю та якістю – до 18 кв.м/год.

Крім цього, «Mimaki» оголосила про вихід на ринок нової версії растрового процесора RasterLink6 RIP. Одна з його нових функцій – можливість нанесення трьох шарів чорнила за один прохід, у тому числі білої основи для тих принтерів, які підтримують роботу з білим чорнилом.

Для підготовки матеріалу використані спеціалізовані ресурси

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]