Кухня – це серце кожного дому. Тут ми готуємо особливі страви та організовуємо застілля. Зважаючи на таку багатофункціональність, пошук варіантів інтер’єру має опиратися не лише на останні модні тенденції, але й на раціональне планування. Приклади фото, як оформити сучасний дизайн кухні у квартирі або приватному домі – у нашому матеріалі.

Сучасний дизайн кухні потребує ретельного підходу до кожного етапу робіт: від вибору оптимального планування до розташування техніки на правильному місці. Тому перед ремонтом кухні важливо подивитися на майбутній процес максимально широко та продумати чітку послідовність дій.

Варіанти планування дизайну кухні

Тип планування залежить від площі приміщення, кількості вікон та наявності проведених комунікацій. Дизайн інтер’єру кухні в хрущовці категорично відрізнятиметься від дизайну кухні на дачі, так само як недорогий дизайн маленької кухні не потребуватиме стільки ресурсів, як дизайн кухні-вітальні в приватному домі. Не менш важливою є кількість жителів дому, адже планування повинно передбачати індивідуальні звички кожного мешканця та забезпечити їм максимальний комфорт при спільних застіллях.

Планування маленької кухні має бути продуманим
Планування маленької кухні має бути продуманим
Маленька сонячна кухня

При виборі планування архітектори рекомендують орієнтуватися на основні функціональні зони кухні: плиту, раковину і холодильник.

При правильному розташуванні цих зон утворюється зручний робочий трикутник, який скорочує час на пересування кухнею, робить процес приготування їжі більш інтуїтивним та спрощує процес прибирання.

П-подібна кухня

Робочий трикутник вдало вписується в П-подібній кухні. Часто її обирають для дизайну кухні-вітальні у 2020 році. Переваги рішення:

 • П-подібне планування зручне для приготування їжі, оскільки всі необхідні зони розташовані поруч;
 • створення плавного переходу між кухнею та столовою чи вітальною, оскільки напівострів маскує робочу секцію кухні;
 • багато місця для зберігання продуктів;
 • максимальна кількість робочих поверхонь.

Як виглядає П-подібна кухня

Так виглядає П-подібна кухня

Мінімалістичний дизайн кухні

Мінімалістичний дизайн кухні

Стильний та стриманий інтер'єр

Лінійна кухня

Найбільш лаконічний варіант кухонного інтер’єру – це розміщення основних меблів вздовж стіни. Такий варіант вдало підходить для дизайну інтер’єру кухні студії та невеличких приміщень. Особливості рішення:

 • простота реалізації;
 • недорога вартість через відсутність складних гарнітур;
 • економія простору та можливість розташувати кухонну лінію на кухнях з нестандартним плануванням;
 • практичність в експлуатації, оскільки всі необхідні речі будуть легкодоступними.
Фото сучасної лінійної кухні

L-подібна кухня

Кутова кухня дизайну інтер’єру – одне із найпоширеніших рішень, яке підкреслює переваги невеликих та середніх приміщень. Через популярність Г-подібних планувань на ринку існує широкий вибір гарнітури для кутових секцій.

Переваги цього варіанту:

 • легкість зонування та можливість організувати їдальню або кухню-вітальню;
 • зручне пересування між робочими зонами навіть в просторій кухні;
 • недорога ціна та широкий вибір фурнітури.

Г планування кухні

Паралельна кухня

Паралельне планування підходить для приміщень прямокутної форми. Важливим нюансом при оформленні дизайн-проєкту кухні такого типу є широкий прохід між двома паралельними лініями. Плюси рішення:

 • достатньо місця для встановлення побутової техніки та останніх новинок кухонних меблів;
 • максимальне використання простору в витягнутій, прямокутній кухні;
 • достатня кількість довгих робочих поверхонь.

Інтер'єр паралельної кухні

Острівна кухня

Острівне планування вважається прерогативою великих приміщень. Такий дизайн кухні часто зустрічається на фото у 2020 році та демонструється у фільмах. До того ж острівна кухня вважається поєднанням сучасних ідей та класики. Переваги рішення:

 • висока функціональність та можливість встановити барну стійку;
 • вільний підхід до столу з будь-якої сторони кухні;
 • на острівній кухні може куховарити одночасно декілька людей, які не заважатимуть один одному;
 • підходить для оформлення дизайну кухні-студії.
Острівець - модне рішення для кухні

Острівець – модне рішення для кухні

Острівна кухня зараз в тренді

Острівна кухня зараз в тренді

Острівець у квартирі поєднує кухню та вітальню

Освітлення

Світло на кухні таке ж важливе, як планування та підбір меблів. За його допомогою можна відокремити зони, розширити простір, створити затишок, тому не варто зациклюватися на одному джерелі освітлення.

Якщо ви визначилися з типом планування, розподілити світло стає значно легше. Робоча зона, де готуються страви, повинна добре освітлюватися в будь-який час доби – тут допоможе багаторівневе освітлення, вбудовані світильники в підвісні ящики та накладні лінійні світильники.

Стильний світильник на кухні

Оптимальним варіантом для столової зони є підвісні світильники з приглушеним освітленням природного типу. Найкраще обирати світильники з регульованою висотою. Для оформлення інтер’єру великої кухні – над обіднім столом підвішують люстру з прямими потоками світла. А для невеличких їдалень з L-плануванням рекомендують придбати світильник бра.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я