Ясна річ, плани багатьох українських дизайнерів побувати в квітні в Мілані стали смішними, а прогнози здати започатковані проекти в строк схожі на ворожіння на кавовій гущі. Коронавірус, пандемія, всесвітній карантин. Як почувається нині український дизайн і шо його очікує?

Cлабкі дизайнери «помруть»

Віталій Касинець, дизайнер, передбачає, що слабкі дизайнери «помруть», тому треба прагнути вижити й довести, що ти не слабкий. Пандемія може бути  каталізатором діяльності або стоп-краном у дизайн-практиці. Обираєте самі. Це – батут: впасти, щоб стрибнути вище.

Проектів буде менше

Ольга Терефеєва, дизайнер, вважає, що коронавірус – це передусім криза, а для українців жити в кризу – це звична історія. З одного боку ми – найбільш підготовлена ​​до цього нація, а з іншого – нерви не залізні.

Якраз час навести лад у справах, до чого раніше не доходили руки. «Лафа» в дизайні закінчилася давно, немає рішень про запас, крім рішення розвиватися. А розвивати можна й потрібно те, що містить «сіль землі»: предмети, потрібні людям для екологічного, безпечного  життя, – менш стресового й менш затратного з точки зору часу, грошей, природних ресурсів.

Довгостроковий, екологічний, комфортний, продуманий дизайн буде затребуваний. Як і дизайн, який буде хорошою інвестицією, колекційний: авторські предмети, арт. Єдине: проектів може бути на пару відсотків менше.

Для Ольги мало що змінилося, вона спілкується, як і раніше, віддалено з усіма: партнерами з Італії, українськими. Просто під час онлайн-конференцій та дзвінків чує більше дитячих голосів.

Мій будинок – моя фортеця

Наталя Поплавська, дизайнер,  впевнена, що ситуація такого планетарного масштабу змінить світ у всіх сферах життя й виробництва. Якщо говорити про дизайн в цілому, то люди перестануть купувати ширвжиток. Все дешеве і на один сезон.

Не важливо, одяг це або меблі. Напевно, світ повернеться до критерію «Ми не такі багаті, щоб купувати дешеві речі». Ці тенденції намічалися й раніше, у зв’язку з екологічною проблемою.

Девіз «Мій будинок – моя фортеця» в українському суспільстві останні роки не був популярним. Це стосувалося і заможних людей. Українці не облаштовували належним чином своє житло, не вмебльовували продумано, раціонально.  

Молодь витрачалася на машини, брендовий одяг, подорожі, а ось в житло не інвестували. З’явився попит на смарт-квартири. У пріоритеті було: жити в центрі, хоча б в крихітній квартирі. Зараз, коли люди змушені сидіти в своїх некомфортних квартирах, які створювали без дизайнера, в своїх малометражках, багато з них над цим задумаються.

Звичайно, всі захочуть перетворити житло за мінімальні кошти, не затіваючи глобального ремонту. Проте багато призвичаяться працювати онлайн, в Zoom і перестануть соромитися свого житла.

Дизайн і затишок – поняття різні. Поняття «стильно» вже не буде на першому місці. В лідери прорвуться «практично», «функціонально» й «естетично». Напевно, дизайн зміститься в цьому напрямку.

Пандемія – це  час перебудови. Перш за все в голові. Наталя змінила співробітників своєї студії та підрядників, бо не хоче й далі витрачати свої нерви на недобросовісних виконавців і завжди незадоволених замовників. Готова відмовитися від замовлень, які не приносять радості в роботі.

Вона завжди боялася змін, а зараз глобальні зміни її навпаки спонукають до дії. Вона завжди ставить перед собою надзавдання. Ще до карантину в неї було багато планів, тож вільного часу не додалося, а, навпаки, стало менше, оскільки вирішила зробити те, що завжди відкладала. На перше місце вийшов комфорт в роботі, який базується на взаємній повазі.

Замовники зараз особливо напружені, і все на нервах. Вони чекають результату і в строк. Ніяких поблажок з огляду на карантин. А раптом з дизайнером завтра щось трапиться – пропали гроші. 

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я