Експорт українських меблів за 2021 рік – $1,05 млрд

0
29

В Українській Асоціації Меблевиків (УАМ) підбили підсумки 2021 року. Експорт українських меблів за 2021 рік становив $1,05 млрд, що на 40,1% більше, ніж в попередньому році. За 6 останніх років це стабільні 17,6% приросту.

Про це повідомила Оксана Донска, член правління УАМ та виконавчий директор виставки FUBE (Furniture of Ukraine Business Expo), на своїй Facebook-сторінці.

Джерело: Facebook-сторінка Оксани Донскої

Ключові показники результатів меблевої промисловості України за 2021 рік оприлюднені на Facebook-сторінці виставки Furniture of Ukraine Business Expo, яку проводить УАМ разом із виставковою компанією Євроіндекс.

Отож, експорт українських меблів зріс до $1,05 млрд у 2021 році, що на 40,1% більше порівняно із 2020 роком ; заготовлено 17,5 млн м3 деревини; $500+ млн становлять інвестиції до меблевої та деревообробної галузей з Данії, Бельгії, Австрії, Франції, США та інших країн. До здобутків меблевої промисловості України за 2021 рік належать і понад 100 тис. робочих місць на понад 10 тис. меблевих підприємствах.

Загалом Україна експортувала меблі до 120 країн світу. Частка експорту українських меблів до країн ЄС становить 87,6%. Найбільші обсяги експорту українських меблів зафіксовано до Польщі, яка є №3 експортером меблів у світі, та Німеччини (№2 експортер меблів світу). Так, до Польщі було експортовано українських меблів на суму $359 981 307, що становить 34,3% від загального експорту українських меблів, а до Німеччини – на суму $172 480 806 (16,4% від загального експорту українських меблів).

Українські меблевики постачають меблі до світових лідерів меблевого ритейлу, таких як: IKEA, JYSK, XXLUZ, HOMECENTER та інших. Також українські меблі продаються онлайн на всіх континентах.

Повідомляється, що виробники українських меблів багато виготовляють меблів за індивідуальними замовленнями для приватних резиденцій та комерційних проектів. В їхньому активі реалізовані проекти для Facebook, Royal Beach, Hilton, Radisson Blu, Fairmont Grand Hotel, Mall of Dubai, Ministry of defence of Saudi Arabia, Al badie group residence та багато інших.

Зазначається також, що сильними сторонами української меблевої галузі є:

 • зважена вартість та доступність ресурсу: робоча сила та матеріали;
 • традиційна експертиза в деревообробці;
 • географічне положення в центрі Європи з виходом до моря.

Більше інформації про здобутки українських меблевиків у 2021 році можна переглянути у відео, опублікованому Furniture of Ukraine Business Expo.

Нагадаємо також, що 20 грудня 2021 року Українська Асоціація Меблевиків представила національний план розвитку лісової, деревообробної та меблевої галузі «Меблеве українське економічне диво 2030», який передбачає, що за відповідного сприяння Україна зможе стати виробником меблів №1 у Європі, залучити майже €5 млрд іноземних та українських інвестицій, створити понад 200 тисяч робочих місць у лісовій, деревообробній, меблевій та суміжних галузях, увійти в ТОП-10 меблевих експортерів світу, створити повноцінні меблеві кластери з новими сучасними підприємствами та суттєво збільшити надходження до державного та місцевих бюджетів.

Для реалізації цього плану, як зазначають в УАМ, необхідні такі кроки:

 • ухвалення збалансованого і прозорого закону № 4197-Д «Про ринок деревини»;
 • прийняття Державної стратегії управління лісами України до 2035 року (схвалена Урядом 29 грудня 2021 року);
 • проведення FSC-сертифікації 100% українських лісів всіх форм власності до 1 січня 2023 року;
 • ухвалення законопроекту «Про державну підтримку розвитку меблевих кластерів»;
 • включення меблевої галузі до Експортної стратегії України;
 • поглиблення економічного співробітництва з країнами, які є найбільшими споживачами українських меблів;
 • врегулювання проблеми з нестачею дозволів на міжнародні перевезення до країн ЄС для українських перевізників;
 • проведення модернізації залізничної інфраструктури, закупівля вагонів, тепло- та електровозів.

Ще один рушійний чинник, який сприятиме «Меблевому диву-2030» – трьохстороннє зусилля бізнесу, освіти та влади в підготовці для галузі достатньої кількості висококваліфікованих фахівців, кадрового потенціалу.

В УАМ зазначають, що деякі важливі кроки вже зроблені. Приміром, вдалося домогтися включення меблевої галузі, яка визнана самодостатньою промисловою галуззю, в Експортну стратегію України, що серед іншого забезпечило можливість участі меблевиків в урядових торгових місіях, якою вони вже не раз успішно скористалися. Схвалено Урядом Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. А також УАМ, будучи по суті кластером національного рівня, змогла 2021 року організувати й результативно провести першу В2В-виставку Furniture of Ukraine Business Expo, яку відвідали професійні баєри з 34 країн світу.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]