Молода харківська студія декору «Levantin design» займається виготовленням концептуальних меблів для дому та офісу у фантастичній колірній гамі, втілюючи в життя філософію вільного простору за допомогою металу й дерева. Її авторські меблі та декор можна зустріти на даху 16-поверхового готелю в Сінгапурі, в офісах українських IT-компаній і на знімальних майданчиках телеканалів. А ще – в інтер’єрах кафе й ресторанів, готелів, у магазинах і робочих кабінетах, у заможних приватних помешканнях. Вироби молодих та талановито-креативних харків’ян, що вирізняються незвичайною геометрією, багаторазово збирали нагороди на всеукраїнських і міжнародних конкурсах дизайну. Засновники студії, брати Сергій та Олександр Львови, розповіли про те, з чого починали свій творчий бізнес, чому їхні неймовірних форм меблі й предмети декору коштують дорого, але їх  купують. Про внутрішню творчу потребу створювати барвисті й легкі вироби у лофт-стилістиці, попри те, що вона загалом-то за своєю природою досить похмура, стримана та навіть брутальна.

Перш ніж створювати авторські меблі,
практикувалися на старих

Ще будучи студентом Харківської академії дизайну і мистецтв, Сергій побував у шоу-румі німецьких меблів і декору «Butlers», стиль яких нагадує вінтаж. Побачене настільки йому сподобалося, що Львови вирішили зробити подібне на основі старих меблів і годинників. Взяли в борг у батьків 10 тисяч гривень, роздрукували оголошення про придбання старих предметів і зайнялися їх реставрацією, паралельно освоюючи ручні деревообробні інструменти.

– Ми купували й брали в дар цікаві зразки старовини, очищали та ремонтували їх, а потім перетворювали в зразки сучасного мистецтва. Це був наш перший досвід роботи в меблярстві та втілення своїх ідей у реальні предмети. Ми брали участь в ярмарках і фестивалях виробів ручної роботи. І тільки через два роки відважилися на власні проекти, які реалізовували з нуля», – розповів Сергій Львів.

Тобто молодим людям хотілося не просто створити меблі та декор для дому, але й предметно розповісти світу  про своє бачення й розуміння комфортабельного та естетично привабливого життєвого простору. Власне, цим вони й понині зайняті.

Стартом експериментів із металом стала участь 2014 року в конкурсі сантехніки «Водопарад». Дизайнери для нього створили раковину Nushaba з легкою металевою опорою цікавої форми. Тожі ж Львови почали експерименти  і з тривимірною графікою. Надихнувшись геометричними композиціями з тонких ліній, хлопці створювали предмети, не обтяжуючи його візуально.

Перші клієнти приходили від друзів-дизайнерів або дізнавалися про студію з соціальних мереж. А потім, сформувавши портфоліо, налагодивши серійне виробництво та створивши перші каталоги, Львови стали цікавими корпоративним клієнтам і меблевим салонам. Над назвою довго думати не довелося: «Levantin» – це похідне від прізвища Львов дитяче прізвисько братів.

Створюють авторські меблі
з орієнтацією на міських ровесників

Хлопцям вдалося запустити повний цикл виробництва авторських меблів: від створення ескізів до збирання готових зразків. Моделювання й візуалізація – це лише перші етапи роботи, що виконуються на комп’ютері. Потім у своїй майстерні дизайнери одягають робочі рукавиці й за допомогою інструментів виготовляють зразки майбутніх предметів. Перевіривши їх за всіма параметрами, роблять технічні креслення, після чого залучають до процесу інших: столярів, лазерних різьбярів, зварювальників та малярів. Часто підрядників. Фотосесії виробів, дослідження нових матеріалів, відвідування підрядників, відправка замовлень клієнтам – трудові будні студії. Допомагають братам їхні дружини – такий-от сімейний підряд.

Майже всі матеріали купують в Україні й тільки дещо використовують імпортне: масла й просочення для дерева, електричну меблеву фурнітура. Основними своїми меблетворчими матеріалами дизайнери вибрали сталевий прут і масив дерева, переважно ясеня. Деревозамінники та інші імітації не використовують.

– Ми хочемо збагачувати світ новими предметами, породженими нашою творчою уявою і вже набутим практичним досвітом. За які не було б соромно і в майбутньому.  Робимо основний акцент на унікальному дизайні. До нас звертаються не тільки за меблями, а також за супутніми емоціями. Люди хочуть бути в тренді, отримати ексклюзивний продукт, що має художню цінність. Звичайно ж, при цьому дотримуємося стандартних вимог до меблів: якості, ергономічності, екологічності. Гарантуємо довговічну експлуатацію свої виробів, дбаємо про зручний сервіс .

«Levantin design» – це візуально виразні, хоча й звичайні предмети, що кидаються одразу в очі, бо співзвучні сучасному способу життя, які самі дизайнери описують фразою  «Wow in your space».

– Наш покупець – це сучасний житель великого міста, з активною життєвою позицією, 25-39 років, що не страждає споживацькою залежністю. Він не збирається купувати абсолютно раціональні, але позбавлені смаку предмети. Йому потрібні речі, співзвучні міському способу життя, а також виготовлені якісними, ​​модними й нестандартними. Тому ми не конкуруємо з основними виробниками на ринку меблів, – так кажуть про сучасний дизайні та про свою нішу на українському меблевому ринку засновники студії «Levantin design».

Дизайнерський почерк Львових

Вони прагнуть, аби  авторські вироби, які виходять із їхньої майстерні, допомагали людям, які їх придбають, у побуті щодня протягом довгих років. Сучасній зайнятій людині, котра віддає багато свого часу гаджетам, транспорту й сприйняттю шаленого потоку інформації, потрібні саме такі речі, як, приміром, неординарні столики, дизайн яких повною мірою співзвучний ультрасучасному способу життя. Меблі й предмети декору, які створюють брати Львови, зазвичай  відкриті, не обтяжені фасадами, обшивкою і та іншими зайвими елементами. Це вже їхній дизайнерський почерк.

Кольори й відтінки, які використовують дизайнери студії «Levantin design» для декорування авторських меблів, ніби вкриті ледь помітною пудрою, що лагідно приглушує надмірну  яскравість. Металевий каркас, що перетікає в функціональні деталі меблів, зазвичай фарбується в глибокі спокійні кольори.  Завдяки цьому такі вироби можна інтегрувати практично в будь-який інтер’єр, граючи на контрасті кольорів і відтінків – персиковий і фіолетовий, блакитний і зелений, жовтий і червоний. Але трапляються й «вибухові» колірні вирішення.

Ексклюзивність авторських меблів коштує дорого

Зараз на сайті студії її вироби коштують від 940 гривень за підвісну лампу до 26455 гривень за 80-кілограмовий стелаж із цільної деревини.

– Авторські предмети повинні коштувати дорого. Пересічній людині не потрібні дизайнерські речі. А люди, які їх потребують, ладні доплатити за більш якісні матеріали, за ексклюзивність  та… за ім’я дизайнера, – аргументує Сергій.

За час існування студія реалізувала близько трьох тисяч продуктів власної лінійки й десятки проектів у співпраці з іншими брендами. Це – стільці, столи, крісла, стелажі, світильники, вішалки, вазони, настінний декор, колекції дзеркал. Вироби Львових є в квартирах блогерів, декораторів, арт-директорів і молодих підприємців. 2015 року на барних стільцях від «Levantin design» дискутували учасники програми «BBC Global Questions», яку в Києві знімав міжнародний телеканал «BBC World News». А 2016-го їхній торшер задіяли в кліпі на пісню Сергія Бабкіна «Пробач».

– У нас акцентні продукти, тому їх застосовують дозовано. Але є замовлення з облаштування кафе і літніх терас. Найбільший монолітний предмет ми реалізували для київського ЦУМу, – кава-точки «ONE LOVE coffee». Ми зібрали все в Харкові, потім розібрали, доставили в Київ – і за добу змонтували на об’єкті, – розповів Сергій.

У соцмережах – як удома

Більшість онлайн- і оффлайн-магазинів, в яких представлена ​​продукція «Levantin design», у Києві, Харкові, Одесі. Власниками авторських предметів від Львових є жителі 15 зарубіжних країн, зокрема Франції, Німеччини, США, Канади, Австралії. На експорт відправляються як індивідуальні замовлення, так і гуртові партії. Дизайнери чесно розповідають про свою працю й часто демонструють свої проекти публіці.

– Всі соцмережі ми наповнюємо самостійно, це вже стало нашим ритуалом. Багато блогів та журналів підписані на нас, періодично популяризуючи  наші новинки. Ми намагаємося щороку відправляти свої продукти на українські виставки. Завдяки соцмережам до нас надходять запрошення на участь у міжнародних виставках і фестивалях дизайну. Вже вдалося взяти участь у складі колективного українського стенду в «Paris Design Week», у виставках «BakuBuild Azerbaijan» і «Warsaw Home», – не без гордості кажуть Львови.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я