«Interior Mebel»: італійці «рулять»

0
267

Цьогорічна міжнародна виставка «Interior Mebel», котра щойно завершилася, майже нічого нового не додала до того, що демонструвалося на торішній. Хіба, що траплялися відвідувачі в протигрипозних масках та вперше виставка не закінчувалася суботою, а захопила й неділю, розраховуючи заманити побільше відвідувачів. Втім, це не стосується її змісту, про який докладніше.

Меблів як неодмінної складової інтер’єру було достатньо у співвідношенні з іншими інтер’єрними атрибутами, але  вони були переважно імпортними, дорогими, італійськими. Італія на відміну від свого географічного положення займала вже добре знаним експонентом  – меблевим центром «РИМ» – центральну острівну частину павільйону.

Незрозуміло чому, але учасники інтер’єрної виставки, які демонструють меблі, в основному роблять акцент на м’яких меблях, трохи на кухнях, ніби вони найбільшою мірою й покликані формувати інтер’єр.

Передусім комерційна спрямованість виставки «Interior Mebel» ніколи не приховувалася її організаторами, тому свої меблі більшою мірою демонстрували переважно не їх виробники (тим більше вітчизняні), а меблеві ритейлери показували новинки свого асортименту. Потужні меблеві маркети й салони своїм розмахом потіснили на «задвірки» навіть столичний Центральний будинок меблів.

Тенденції меблевої моди, якщо орієнтуватися на цьогорічну «Interior Mebel» залишаться в основі своїй незмінними. В м’яких меблях домінуватиме колірна пастельність (кольори неяскраві, ніби навіть дещо вицвілі, приглушені), в кухонних меблях домінуватиме «лофт» із керамогранітом на чолі.

Чим же все таки вирішили порадувати відвідувачів деякі з учасників виставки. Італійська компанія «CALLIGARIS SPA» демонструвала в інтер’єрі стілець INES. Це -переосмислення на сучасний лад стилю 50-х років за допомогою м’яких і витончених форм. Металевий округлий каркас – визначна деталь стільців тих років – служить легкою опорою м’яким і вигнутим сидінню та спинці. Елементи структури розділені між собою, що робить форми ще більш легкими. Зручний і елегантний, стілець INES сподобається тим, кому до вподоби строгість і шарм класичних матеріалів.

Інша італійська компанія «C.T.S. salotti s.r.l.» похвалилася системою елементів дивана Roger із великою композиційною універсальністю та підвищеним комфортом, завдяки подушці, що розташована під спинкою на стінці дивана. Лінійний дизайн дивана має профіль, контрастний чи тон, який підкреслює тканину оббивки. Flap – це система фіксованих та компонованих елементів дивана в дизайні комфорту та гостинності з характерною можливістю підняття та фіксації на потрібній висоті верхньої частини спинки дивана, в якості зручного підголівника. Charme и Selfy – колекція столів, яка характеризується поважним та легким стилем завдяки металевій структурі кольору темної бронзи чи матового золота, яка елегантно підтримує солідні мармурові стільниці.

Із вітчизняних знайомців зустріли милу експозицію «Lily», столичного ательє  дитячих меблів. І хоча його стенд був скромним за площею, але експонати не поступалися італійським передусім якістю, а дизайном, може, й переважав.

Чи вдалося натрапити на щось, цікаве для «Меблевих технологій»? Журналістський «ужинок», треба визнати, дуже скромний, але дещо все ж трапилося. Приміром, компанія із Дніпра, що спеціалізується на виробництві меблів виключно із пластика. Трапилися італійські раковини, стилізовані під металеві бочки.

        До речі, сантехнічні предмети й комплектуючи разом із засобами освітлення та стіновими панелями – експонати, які за рівнем представленості традиційно конкурують із меблями на цій виставці. Їх було чимало. Чого не скажеш про оббивні матеріали для меблів, які, на відміну від сантехніки, чомусь не вважають інтер’єрну виставку своєю. І це дивно. Саме оббивні матеріали – ткані й неткані –  надають інтер’рних характеристик м’яким меблям. Вони на виставці, а оббивні матеріали в основному своєму представництві – поза нею.

Українські дизайн-студії на виставці «Interior Mebel» більшою мірою були представлені їхніми лідерами, які в ролі спікерів брали участь у діловій програмі виставки, взявши на себе більшу частину передбачених організаторами конференцій. Експонентами були, наскільки нам вдалося виявити, колаборація «HIS» та «LOFT BURO» Олега Волосовського.

      На старті виставки урочисто названо фіналістів щорічного конкурсу дизайнерів «DOTYK NATKHNENNYA 2019», який організовується компанією «МВМ» із метою розвитку предметного дизайну в Україні та пошуку нових креативних ідей серед промислових дизайнерів.  Організатор конкурсу надає переможцям можливість не лише спробувати свої сили у створенні сучасного концепту, отримати визнання почесних експертів в сфері дизайну та гідну грошову винагороду, а й реалізувати свою ідею в серійному виробництві.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я