Феєричні меблі «MinsKinds»
Дитячі меблі за дизайном та конструкцією зазвичай більш креативні, ніж меблеві предмети іншого призначення, – творять їх з більшою винахідливістю і фантазією. У цьому можна переконатися, оглядаючи меблі «MinsKinds», які виробляє компанія «D.Borisov» з Дніпра.
Творець бренда Марина Борисова презентує його так: «Я просто любляча мама, котра, щиро піклуючись про свого малюка, прагне, аби в нього було все якнайкраще. Щоби у нього було те, чого не було в мене в його віці. Зокрема й побутовий комфорт, який буде частиною світу, що його оточує. В якийсь момент сталося так, що все, що мене оточувало зовні й наповнювало внутрішнім змістом – мої думки, вчинки, почуття, моя любов і мій малюк, – почало підпорядковуватися навʼязливій меблетворчій ідеї… Я твердо вирішила створити колекцію ексклюзивних дитячих меблів, аналогів яким нема в Україні. Меблі, які були би зроблені з італійською якістю та з українською душею, в яких би поєднувалися європейська естетика, безпека й екологічна чистота. Такі меблі, з якими в дитячій кімнаті світ дитини був би яскравішим, теплішим, фантазійнішим, і які спонукали б дитину з раннього віку цінувати прекрасне й прагнути його».
Марина Борисова та її помічники наразі створили дві колекції – «Класика» та «Казковий ліс». Меблі «MinsKinds» без перебільшення є феєричними. Можна сказати, що це предмети дитячої розкоші. Насамперед це справедливо щодо меблів із колекції «Класика». Незвично для дитячого меблярства те, що віддано перевагу глибокій класиці – часів домінування бароко. Справді мило й потішно бачити диванчики й кріселка на точених фігуристих ніжках, декорованих ажурним різьбленням, в дорогому опорядженні. Враження, що це – макетики зразків дорослих меблів. А крісла – тим більше в розкішному виконанні – цілком нове слово в меблярстві для дітей.
Звісно, красиво, святково, врочисто, але чи практично? Ну що відповісти на таке? Тільки те, що однозначно меблеві набори «Класика» від «MinsKinds» – не для ігрової кімнати й не ігрового призначення. Вони для створення атмосфери свята. Вони для юних джентльменів і леді. Якщо ви прагнете виховувати дітей в такому дусі, тоді такі меблі для них. Марина Борисова й наголошує, що хотіла створити меблі для доньки як для маленької принцеси – і це їй вдалося, таких меблів справді в Україні більше ніхто не виробляє.
Смисловим центром дитячої кімнати, виконаної в класичному стилі, є ліжко. Досить часто над ліжком встановлюють балдахін. Ліжко доповнене зазвичай однією тумбочкою або приліжковим столиком. Наступний важливий елемент дитячої кімнати в класичному стилі – це шафа для одягу. Доповненням до неї, якщо дозволяє розмір кімнати, може бути білизняний комод, а також як меблевий предмет – велике дзеркало. Якщо раніше діти займалися з гувернанткою в окремій навчальній кімнаті і робочий стіл в дитячій був не потрібен, то тепер він – обовʼязкова частина умеблювання. Для дівчаток не зайвим буде й косметичний столик.
Якщо розглядати колекцію «Класика», то в ній вісім предметів: диванчик, крісло, шафа для одягу, ліжко, комод, приліжкова тумбочка, пуфик і стіл. Комод у цьому наборі простий в оформленні. Стилістично вказують на його причетність до «фігуристих меблів» дитячої «Класики» хіба що точені ніжки. Якби ця колекція призначалася для старших діток (особливо дівчаток), то, мабуть, і в ній були б передбачені велике дзеркало й косметичний столик.
Меблі колекції «Казковий ліс» модерновіші за стилем. А «казковими», дитячими їх роблять не тільки відповідні габарити, а й опорядження – вишукане декорування яскравими малюнками ручної роботи. Вони казково розмальовані – відповідно з уявленнями про казковий ліс: населені легкокрилими ельфами, заквітчані різнобарвними квітами. Розмальовані всі без винятку предмети, що входять до колекції.
У колекції «Казковий ліс» аж десять предметів (ліжко, приліжкова приставка, комод, шафка, шафа, стілець, стіл, книжкова полиця, ящик для іграшок, вішалка). Вона більш демократична, розкутіша, аскетичніша попри розмальованість. Якщо половину колекції «Класика» становлять мʼякі меблі (диванчик, ліжко, крісла, пуфик), то в «Казковому лісі» тільки ліжко мʼяке. В цій колекції творці обійшлися без лицьової фурнітури. У меблях «Класики», наприклад, комод трохи виходив за межі стильового русла, і в колекції «Казковий ліс» теж є відхилення від домінувального для неї стилю: в грайливих, фривольних формах, що контрастують із загалом прямокутною геометрією форм, виконані книжкова полиця й вішалка. У книжкової полиці фігурна викрійка – згідно з частиною контуру малюнка – увінчує верхню частину предмету та боковини, а у вішалки у такий самий спосіб зроблена викрійка боковин і нижня шухляда.
Марина, створюючи набір дитячих меблів «Класика», орієнтувалася на італійські зразки подібної класики. І не тільки, щодо дизайну, а й якості виробництва. У меблях домінує натуральність. Ясень як основний деревний матеріал – свій, вітчизняний, а оббивний текстиль – італійський.
Досягти високої якості виробництва й бездоганності класичних форм, щоб меблі були не гірші від італійських взірців, як з’ясувалося, не так і складно, адже подружжя Борисових понад пʼятнадцять років виробляє меблі. Здебільшого дорослі, але траплялося й дитячі – на замовлення. А оці презентовані колекції – перші, що створені для серійного виробництва. Хоча спонукальним імпульсом і первинним задумом, як уже казала Марина, було – створити меблі передусім для доньки. Тому й не дивно, що колекція творилася з любовʼю, що позначилося й на естетичній «зовнішності» меблевих предметів, й на виборі екологічно бездоганних матеріалів для них, і на їхній експлуатаційній зручності.
А ще колекція «Класика» потребувала значної кількості деталей складного деревообробного виготовлення з різьбленням, декоруванням, 3D-фрезеруванням тощо. І тут Борисови все виконали власними силами, себто силами й майстерністю працівників компанії та можливостями техніки, яку мають на «озброєнні».
– Практично виправдана тенденція в сучасному виробництві дитячих меблів – меблі мають «рости» разом із дітьми». Ви, як видно, не пішли цим шляхом.
– Не пішли, – зізнається Марина, – бо орієнтувалися на італійські традиції й стандарти. А традиція в дитячому меблярстві така, що меблі створюють з чіткою орієнтацією на певні вікові періоди юних користувачів: для малюків, яким не більше року; кому від року до шести, від шести до дванадцяти років, а далі – вже практично дорослі меблі. Дотримуючись цієї традиції, ми й створили колекції для дітей одного з цих вікових періодів – від року до шести. До того ж сучасні трансформерні технології й механізми апріорі не для меблів у стилі «бароко».
Так, меблі, що слугують довго, «зростаючи» разом із дітьми, – це вигідно, практично, ощадливо, а, з іншого боку, психологи рекомендують принаймні раз на пʼять років оновлювати обстановку в дитячій кімнаті, аби діти не звикали до речей, що їх оточують, аби весь час пізнавали щось нове й завдяки цьому розвивалися.
– Ви відійшли і від принципу створення дитячих меблів розширеного призначення – і побутового, й ігрового.
– У тому й оригінальність наши колекцій, що дитячі меблі в них не такі, як зазвичай. Ми прагли запропонувати батькам і дітям речі, які наповнювали б їхнє життя святом, які б милували око, виховували б прагнення до прекрасного й вміння те прекрасне цінувати й берегти. Такі меблі, передусім із колекції «Класика», ще й дисциплінують дітей, вимагають від них акуратності, коли малюки розуміють це й без батьківських застережень.
– Самі меблі зобовʼязують їх цінувати й берегти, насолоджуючись естетичністю та зручністю.
– Може, не так зобовʼязують, як мотивують таке ставлення до них, а відтак і до всього красивого в житті.
Після розмови з Мариною Борисовою ненароком задумався, чи багато дитячих меблів в класичній стилістиці виробляють в Україні? Та загалом чимало. Переважно меблярі підпорядкували під цю потребу стиль «прованс» – світлий, легкий, у міру фантазійний. Меблі такі в різній ціновій градації: в компаній «Аква Родос» та «Ренесанс» середнього цінового рівня, хоча трапляються й економ-варіанти, у компанії «Merx» середній і вищий середнього ціновий сегмент, трапляються й преміум-колекції.
Провансальські колекції дитячих меблів вирізняються тим, що вони сповнені домашнім затишком, атмосферою добропорядної сімейності. Завдяки широкій колірній гамі та різним опціям можна створити як суворий класичний інтерʼєр, так і справжній повітряний замок для маленької принцеси. Якщо хочете створити класичний інтерʼєр, то можна використовувати традиційні для таких меблів колірні рішення: горіх або бук. Дитяча кімната в такому виконанні для хлопчика буде актуальною досить довго. Але якщо треба створити інтерʼєр для дівчинки, то з використанням декупажу та оформлення в стилі «шебі шик» можна надати дитячій кімнаті атмосфери романтичної казки.
Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації