Ще  до того, як у профільних публікаціях почали зʼявлятися заголовки на кшталт «Меблева індустрія: переходимо на керамограніт», на меблевих виставках останніх років у виробників кухонь «керамогранітна трендовість», скажемо так, уже дуже промовисто кидалася у вічі: у відсотків вісімдесяти демонстрованих кухонь цей матеріал їх виробники використали для робочих поверхонь, а якщо траплялися острівні моделі кухонь, то й фасади кухонних островів були кермогранітними або цим матеріалом облицьовані. Ми в своїх публікаціях, відзначаючи таку моду, якось не заглиблювалися в цей матеріал, в природу його інноваційності, повторюючи за менеджерами, від яких отримували інформацію, хіба що його основні виграшні характеристики. У цій публікації виправимо таку поверховість.

Де і як «народився» керамограніт

Батьківщиною цього матеріалу є сонячна Італія. Перша згадка про керамограніт датується кінцем 70-х років минулого століття. Саме тоді італійські заводи вперше заявили, що почали займатися серійним виробництвом інноваційного та неймовірно міцного матеріалу, який вирізняється відмінними показниками вологонепоглинання. У продажу керамограніт з’явився 1978 року. Називався цей продукт «gres porcellanato», що дослівно перекладається з італійської як кам’яно-порцелянова кераміка. Перші зразки були максимально простого дизайну, тому матеріал  використовувався для оформлення складів та інших технічних приміщень, де дизайн  до уваги не брався. На світовому ринку поява даного матеріалу залишилося непоміченою, оскільки виробництво було дуже обмеженим, як і колірна палітра. Зараз фабрики з виготовлення керамограніту (а їх традиційно найбільше в Італії) пропонують матеріал, який стилізований під зовнішній вигляд натурального каменю (зокрема мармуру, оніксу, доломіту), дерева, шкіри, бетону, а також текстурований керамограніт. Близько восьми років тому було запущено перший цифровий друк на керамограніті, що дозволило отримати ще більш оригінальний дизайн поверхні.

Видів керамограніту багато, а декорів ще більше

Якщо говорити про відтінки, візерунки й фактури, то нині налічується кілька тисяч видів керамограніту, які поділені на кілька основних категорій.

Матовий. Такий керамограніт не обробляється після випалювання й вирізняється трохи шорсткою поверхнею.

Глянцевий. Гладка блискуча поверхня робить його особливо привабливим. Втім, не варто використовувати глянцевий керамограніт у приміщеннях із підвищеною вологістю – при контакті з водою плитка стає слизькою.

Полірований – комбінація глянцевих і матових поверхонь.

Сатинований на дотик нагадує оксамит і відрізняється легким блиском. Це пояснюється обробкою матеріалу мінеральною сіллю.

Зараз керамограніт використовують в якості преміального оздоблювального матеріалу як для інтер’єру приміщень, так і для екстер’єру будинків. Не обминули його увагою й меблярі.

У складі керамограніту в основному кварцовий пісок, глина, барвники. Цікаво, що граніт, який є частиною його назви, до складу цього матеріалу нині не входить. Але оскільки своїми властивостями він дуже сильно нагадує граніт, то й отримав таку назву. Своїми відмінними технічними характеристиками керамограніт передусім зобов’язаний інноваційному підходу до виготовлення плит. По-перше, сировина піддається пресування під тиском 40-45 МПа. В результаті, з неї повністю видаляється повітря, що унеможливлює появу порожнистих місць, які трапляються в натуральних камʼяних матеріалах. Завершує процес виготовлення технологія випалювання: керамограніт обпалюють при температурі 1250 градусів. Після таких випробувань плитка може витримати великі навантаження й протистояти (механічним або хімічним) пошкодженням. Спочатку керамограніт випускався як більш вдосконалена версія кахелю, бо основні принципи створення у цих двох матеріалів мають багато спільного. Але існують і відмінності, які є принциповими. По-перше, для виготовлення керамограніту використовується більш очищена глина. А по-друге, випалювання відбувається при більш високих температурах, що дозволяє надійніше скріпити між собою частки наповнювачів і помітно збільшувати термін експлуатації оздоблювального матеріалу.

Керамограніт від сорока виробників

В Україні найбільш представницьку й багату колекцію керамограніту знайдете в столичної компанії «Galleria Porcellanato» – в її однойменній галереї керамограніту. Вона може запропонувати керамограніт сорока італійських та німецьких торгових марок. Її бренд-менеджерка Світлана Макельська дала для Meblewiki.com коментарі, які суттєво збагатили інформацією цей матеріал.

Зокрема, Світлана повідомила, що керамограніт продукується не тільки у розмірах облицювальної плитки, а й листами великого формату: 120 на 60 см, 3 метри на півтора метри. У меблевиробництві переважно використовується великоформатний керамограніт.

Що стосується товщини, то всі варіанти (5, 6, 8, 9, 12, 20 мм) знаходять меблетворче  застосування. В якості стільниць можна використовувати й найтонший варіант, покладений на деревну основу. А шестиміліметровий уже може обиратися в якості самостійної стільниці.

Серед новинок Світлана виділила колекцію Terrazzo  торгової марки «Coem Ceramiche».

Вона для тих, хто любить експериментувати з новим дизайном і естетичними канонами. Корені даної колекції аж у п’ятнадцятому столітті. Вже тоді у Венеції використовували дрібнозернисті залишки мармуру, граніту, кварцу, з’єднували їх із цементом, щоб сформувати  довговічний матеріал, зовнішнім виглядом подібний мозаїці. Саме тому він вирізняється своєю вишуканою красою, стриманою елегантністю, довговічністю й легкістю обслуговування. Вивчивши всі тонкощі древніх традицій і поєднавши багаторічний досвід роботи з керамічною плиткою, новітні технології й незвичайну красу «терраццо», дизайнери створили вісім кольорів своєї нової колекції Coem Terrazzo.

На відміну від оригінального «терраццо», де основним фрагментом були зовсім дрібні камінчики, в колекції Coem Terrazzo в плитах й плитках суміш камінчиків як маленького, так і великого розмірів, фрагментів із незвичайною графікою. На сьогоднішній день плитка «терраццо» – відмінна альтернатива використанню мармуру, дерева, які є фаворитами останніх тенденцій інтерʼєрного дизайну. Незвичайні колірні рішення керамограніту Coem Terrazzo роблять цю колекцію універсальною й привабливою, що дозволяє поєднувати стародавні ремісничі традиції та сучасність.

Якщо цей керамограніт зацікавить меблярів, то бренд-менеджерка щодо колекції Terrazzo зробила одне зауваження. Максимальний розмір плити в ній 120 на 60 см, отже, якщо стільниця чи фасад передбачається великорозмірними, то без стикування плитних фрагментів не обійтися. Чи може це бути значною перепоною для його використання в меблярстві? Певною мірою – відповімо так, бо існує спеціальна затирка-фуга «хамелеон», яка набуває кольору матеріалу, шви якого затираються, завдяки чому вони стають практично невидимими. Та й шви при стикуванні плит Terrazzo будуть мінімальними, бо всі плити ректифіковані, тобто  мають обрізані й гострі краї, завдяки чому вдається їх укладати стик у стик. Але є й інша перевага у керамограніту Terrazzo, котра для його меблевиробного застосування може бути важливішою, ніж необхідність великоформатного зшивання, наголошує Світлана. На відміну від плит, які мають поверхове декорування, під яким однотонна основа, плити Terrazzo однакового кольору по всьому перетину завдяки спеціальній технології їхнього виробництва. Отже  меблярам, які використовуватимуть їх, не треба буде метикувати, як обробити плитні крайки, аби не кидалася у вічі їхня різноколірність.

Керамограніти з ефектом металу

Влітку колекцію компанії «Galleria Porcellanato» поповнила ще одна новинка – керамограніти з ефектом металу.


Керамограніт із металевим ефектом є синонімом проєктів, що мають мегаполісний і постіндустріальний стиль, заснований на елегантності й справжньому відчутті цього міцного матеріалу. Для житлових і комерційних проектів плити з металевим ефектом – ідеальний вибір дизайнерів, які шукають поєднання гладкості з брутальністю, а також легкого авангарду. Колекція X-metal від італійської компанії «La-Fenice» дає дизайнерам свободу облицьовувати поверхні будь-якого розміру та в будь-якому контексті.

Колекція черпає натхнення від нескінченних перетворень металу – зокрема й у результаті його окислення при тривалому впливі агресивних чинників та різних погодних умов.

А Metal Style від  виробника «Ergon» – колекція з ефектом трьох різних металів, які можна використовувати окремо або комбінувати.

Назва серії підкреслює концепцію металу як стилістичного вибору, а назви трьох обробок – Corten, Revival і Calamine – синоніми внутрішніх характеристик кожного.

Ще одна, дуже незвичайна, інтерпретація металу на  керамограніті – це колекція Acidic від італійського виробника «Fondovalle».

Випускається у форматі великих плит і є універсальним продуктом, який ідеально поєднується з іншими матеріалами сучасної архітектури. Колекція Acidic була створена для пошуку нових рішень для  поверхонь, що відрізняються вишуканим дизайном. Багаторічний досвід компанії «Fondovalle» в поєднанні з уявою її дизайнерів, стимулюючою створювати інновації, привів до створення цих унікальних, натхнених металом серій у реалістичних відтінках Iron, Silver і Corten.

Незважаючи на відому міцність  металу, він піддається впливу часу й зовнішніх чинників. Тому керамограніт у довговічності його переважає, будучи  технологічно досконалішим матеріалом, який може візуально ідеально відтворити красу металевих поверхонь. Стійкість до зношування й контакту з хімічними речовинами є основними технічними властивостями, які роблять керамограніт із металевим ефектом практично ідеальним матеріалом для творінь у сучасному дизайні, які залишаються такими ж красивими з часом, як і при первинному облицюванні чи укладанні.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я