ПрАТ «Енран», мабуть, без натяжки можна зараховувати до старожилів галузі. Ставши першим українським виробником меблів повного циклу – від розробки дизайну до продажу й монтажу кінцевого продукту, – компанія «Енран» зміцнила свою репутацію, підтвердила свої інтелектуальні та технологічні можливості, яких не втрачає, а тільки нарощує.

Пора звільнятися від залежності PrivateLаbel

Як і більшість авторитетних меблевиробників «довоєнного покоління», як розповіла заступник директора з продажів Марина Воронкова, «Енран» важливим (якщо не основним) імпортером своєї продукції мав Росію. Але з відомих і прикрих причин російський стратегічний експортний напрямок був перекритий. Все через ту ж Росію довелося фактично втратити й казахський ринок, теж доволі привабливий і перспективний для українського меблярства.

Експортна переорієнтація зумовила й товарну. Раніше основним експортним продуктом «Енрану» був меблевий щит. Але на західних ринках він виявився не конкурентоспроможним: румунський взяв гору. І тоді компанія взялася в західному напрямку налагоджувати експорт  меблевої продукції. Доволі специфічної, треба визнати, – торгового обладнання, меблів для ритейла. І досить вдало, адже тепер основним імпортером її продукції є Німеччина. Не вона єдина. Будучи багатопрофільним виробником, «Енран» продає свою продукцію в цілий ряд країн ближнього й далекого зарубіжжя, але Німеччина все ж у пріоритеті.

Звісно, щиро порадівши за  таке солідне експортне надбання українського  виробника, ми не могли й не подивуватися тому, адже відомо, що Німеччина – один із лідерів європейського меблярства й чи не найбільший світовий експортер меблевої продукції. То яка потреба при цьому експортувати самій та ще й з України?

Моя співрозмовниця пояснила такий парадокс, який насправді парадоксом і не є. Підприємливі німці організували свій меблевий «гешефт» таким чином, що насправді меблів стовідсотково власного виробництва  продають не так у же й багато. Значна частина їхнього експорту – вигідно імпортовані меблеві вироби – з тієї ж України, може, й сусідньої Польщі, які за згоди партнера-виробника перебрендовуються  під німецькі. Загалом продажі за схемою  PrivateLаbel – досить поширене явище в світі.  «Розкручені» зарубіжні компанії цю схему охоче використовують, а українські – їм у цьому сприяють, мають від того й власну вигоду: в такий спосіб з меншими потугами проштовхують свою продукцію на зарубіжні ринки. Особливо вправними в такому «присвоюванні» чужого виявилися німецькі меблеві компанії. До однієї з них свого часу потрапив у залежність й «Енран». Потрапив добровільно, тому тут ні на кого нарікати. На той час, коли стояло завдання спрямувати експорт на Європу, PrivateLаbel справді був найдоступнішим  способом досить швидко й значними обсягами продукції увійти на зарубіжний ринок. Але вимушене зречення свого бренду, визнає пані Марина, весь час «муляє», навіть попри значні фінансові вигоди, тому компанія почала потроху звільнятися від такої залежності, знаходячи зарубіжних клієнтів, згодних на прямі поставки, на збереження торгової марки українського виробника.

Один із прикладів останнього часу  – столи для ресторанного комплексу в Норвегії.Унікальний дизайн:стільниця облицьована декоративної керамічною плиткою, а металева опора є не тільки несучої частиною столу, але йдізайноутворюючим елементом.

Універсалізація:
бути на «ти» з будь-яким меблевиробним матеріалом

Небагато у вітчизняній меблевій галузі компаній-універсалів, які однаково якісно можуть виконувати обробку що дерева (деревних матеріалів),що металів, що композитних матеріалів(поліуретанів, штучного каменю). Одні не впевнені, що можна однаково вправними бути в усьому, іншим не вистачає фахівців і техніки для меблевиробної самодостатності. «Енран» із числа тих небагатьох, яка практично все може в меблевиробництві, підтвердженням тому і його асортимент. Підприємство має в своєму розпорядженні власний виробничий комплекс площею 22 тисячі квадратних метрів, оснащений сучасним устаткуванням, передовими технологіями і сучасним програмним забезпеченням. У компанії працює команда досвідчених професіоналів: дизайнерів, інженерів, конструкторів і технологів. Сьогодні це понад 500 співробітників.

Нашу увагу привернула цікавий підхід компанії до роботи з литим поліуретаном.Компанія «Енран» впровадила на виробництві ексклюзивну технологію лиття меблевої поліуретанової крайки різної конфігурації та меблевої фурнітури для власних меблевиробних потреб. Технологія виробництва меблевої крайкиіз заливальних поліуретанів має багато важливих переваг у порівнянні ізтрадиційними личкувальними стрічками: форма профілю крайки обмежена тільки уявою дизайнера; готова личкувальна крайка є безшовною, гігієнічною, вологостійкою, стійкою до механічних навантажень та ушкоджень – до ударів, стирання, деформації. Личкування не потребує клею, поліуретан сам приклеюється до заготівки, проникаючи в структуру плитного матеріалу під час заливки; відформований виріб може піддаватися механічній обробці.

Меблевиробна універсалізація підтверджена
й меблевим асортиментом

Віртуально пройдемся одним із фірмових магазинів компанії (він називається «Меблева галерея «Енран»), аби переконатися, щов компанії справді можна придати й меблі для дому, й для офісу, для закладів HoReCa,для торгових закладів, для організації виставок та участі вних.

Офісні меблі повинні бути зручними, практичними, зносостійкими. Кабінет керівника – це таке ж робоче місце, як і у інших співробітників, хіба що клопотів у директора на порядок більше. У його офісі проводяться ділові зустрічі, тому якість і дизайн офісних меблів повинні підкреслювати його характер і звички начальника. При цьому найважливішу роль в інтер’єрі грає стіл керівника. Саме за ним підписуються важливі документи й приймаються рішення. Оскільки директор приймає у себе в кабінеті співробітників, партнерів, то наявність місця для  ведення перемовин дуже важлива. Крім письмового столу, за яким сидить сам керівник, у нього повинна бути брифінг- приставка. Вона кріпиться одним краєм до столу директора, а другий її край стоїть на двох ніжках. Є різні варіації  установки таких додатків до стола, один із них пропонує компанія «Енран». Спеціальна приставна конструкція дає можливість зручно розташуватися всім учасникам переговорів за одним столом, бачити й чути один одного.

Офісний стіл для директора й брифінг-приставка виконують ряд ефективних завдань:

  • заощаджує розтрати на облаштування місця для перемовин;
  • брифінг-приставка дає можливість змінювати конфігурацію столу керівника (надати йому П- чи Г-подібну форму, можна її прибрати взагалі, якщо потрібно тощо);
  • не захаращує простір;
  • може використовуватися для зонування приміщення.

Брифінг-приставка органічна в будь-якому кабінеті директора, вона надає інтер’єру завершеності.

Перейдемо до меблів для закладів HoReCa – готелів, ресторанів, кафе. Тут бачимо новинку – барний стілець Елбі. Серія таких стільців у класичному виконанні. Металевий каркас, м’яке сидіння забезпечать надійність експлуатації та зручність, а стриманий дизайн підкреслить індивідуальність інтер’єру. Виробник надає можливість вибору оббивки сидіння (тканини від провідних італійських та польських постачальників); різних варіантів фарбування каркасу. Литі поліуретанові підп’ятникіи (забезпечать неушкодженість будь-якого підлогового покриття).

Торгове обладнання зазвичай виконується під конкретну потреба клієнта, тому однакових проектів практично нема. В якості прикладу – меблеве облаштування для мережі магазинів корейської косметики «Missha».Фахівцям компанії «Енран» вдалося створити дивовижний і витончений бутік. Тут все зрозуміло й лаконічно, бо кожен стелаж призначений для окремої групи товарів, а вражаючі острівці з величезним вибором декоративної косметики відмінно підкреслюють стилістичне виконання магазину. Стійка продавця, виконана у фірмових кольорах бренду, вносить яскравість і додаткову привабливість в атмосферу фірмового торгового закладу.

А ось і меблі для дому. Перша на нашому шляху спальня «Гармонія». Тут стиль сучасних меблів, співзвучний часу: чистота ліній, витонченість рішень, лаконічність форм, застосування сучасних технологій і матеріалів на базі вже традиційних розробок. Меблевий гарнітур  виготовленийіз натуральних матеріалів – масиву і шпону. Каркасна й фасадні частини, а також  полиці шпоновані. Рамка фасадів, рамка узголів’я таузніжжя ліжка – масив бука. Опори виробів, рамкадзеркала – масив бука. Колір: каркасна частина –«темний бук», фасадна –«слонова кістка». Шухляди комодів і тумб забезпечені безшумними напрямними прихованого типу, вмонтованими в дно шухляди; механізм автодоведення дозволяє повністю засувати шухляду, докладаючи мінімальних зусиль, незалежно від кількості речей. Кожна шафа – це індивідуальний проект, внутрішня його комплектація формується за бажанням і потребами замовника. Тут можуть розташуватися полиці, гардеробні поперечини, висувні релінги, вбудована касета з шухлядами.

Нові технології – нове мислення

Коли «Енран» позиціонує себе «виробником меблів №1», пробачимо компанії таке возвеличення, бо все-таки вона справді близька до того. Адже це – справді провідна вітчизняна меблева компанія, що є повністю  сформованою динамічноювиробничою структурою з великою командою професіоналів. «Енран» має одну з найкращих в Україні та СНД ліній із числовим програмним керуваннямдля виробництва високоякісних меблів з масиву дерева, а також меблів, облицьованих шпоном, ДСП і МДФ. Весь процес виробництва контролюється системою комп’ютерного керування випуском і якістю продукції. Такий важливий процес, як опорядження, роботизоване, що гарантує найвищу якість лакування й фарбування. Нові технології обробки металу, скла, дерева, каменю та інших матеріалів, які  повністю доступні енранівськомувиробництву – це вияв і нового мислення в меблярстві.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я