Важливою складовою весняних меблевих виставок «KIFF»є проведення конкурсу «Кращі меблі України». Не порушив організатор виставки – компанія «Київський міжнародний контрактовий ярмарок» – цієї традиції й цьогоріч. Конкурс проведено, переможці названі.

Ми попросили представників компаній, які на церемонії підбиття підсумків конкурсу отримали почесні статуетки переможців, коротко охарактеризувати їхні меблеві вироби, які авторитетне журі визнало на нинішній час кращими на виставці. Отже, завдяки чому вони стали переможними?

У номінації «Набір меблів для спальні» статуетку переможця отримала майстерня «Кассоне» за набір меблів BreakFree.

– Колекція меблів «Прорив», в яку входить і спальня-переможниця, створювалася кілька місяців, але все одно ще в стадії довершення, – розповів один із керівників компанії Андрій Руденко. – За основу ідеї  її створення було взято одну із інсталяцій відомого дизайнера Даніеля Аршама, яка називалася «Пролом стіни». Стилізовані краї такого «пролому» в 3D-виконанні й стали декоративної основою нової моделі. Такий об’ємний декор присутній і в усіх меблях спального набору BreakFree. Ніби надломлені краї каркасних меблів у білому кольорі уявно символізують проблему глобального потепління, чорний колір – загроза остаточного випорожнення земельних надр.

Як нам здалося, це – новий оригінальний підхід до створення меблів, і таку думку, мабуть, поділяло й журі, присуджуючи меблям «Прориву» пальму першості. Про те, що декор «пролом», адаптований до меблів, – річ по-справжньому художня, свідчить той факт, що виробами колекції зацікавилися художні салони, а в «Золотому перетині» на Подолі вже виставлена тумба з «обломленим» краєм із нашої колекції  – серед творів найвідоміших українських художників і дизайнерів.

У номінації «Кухня» нагороду не вперше виборюють кухні серії «Elnova» компанії «Eліо». Переможницею стала й нова модель дизайнера Марини Черкашиної  – кухня Concord.

Одне із головних достоїнств нової кухні –її, так би мовити, доступність. Ось що про це каже сама Марина Черкашина: «Який у вас зріст? Мені пощастило: всі усталені норми  висоти відповідають якраз моєму зросту. Але я подумала про тих, кому складно дотягтися  до другої полиціу верхній секції кухні. Точніше,подумала компанія «Blum», створивши нову кухонну фурнітуру, а я лише чекала два роки, поки запустять її в масове виробництво, а далі інтегрувала в серійні кухні «Elnova».Тепер, щоб дістатися до верхніх полиць, не потрібно діставати драбину або ставати на стілець: спеціальний механізм в шухляді кухні зробить вас значно «вищим» (шухляда при цьому зберігає свою первісну функцію зберігання)».

Не вперше повезла з цьогорічної виставки нагороду за створення кухні й компанія «MaestroKitchen» та її талановита дизайнерка Ганна Чумак. Цього разу в числі кращих кухонь, представлених на виставці, була названа і її нова модель Mist.

       – Ми цю кухню прикрасили шпонованими, хвилясто брашованими й фарбованими фасадами,- розповіла нам колега авторки цієї кухні, дизайнерка Марина Миколенко. – Компанія спочатку таке декороване опорядження використовувала для стінових панелей, а це вперше застосувала в кухонних меблях. І, як бачимо, не прогадала.

Комфортне користування цими кухонними меблями забезпечує класна фурнітура «Blum». Абсолютно оригінальними є фасадні ручки. Ніби й дрібниця в цілому, але й це привернуло увагу вимогливого журі, яке оцінювало достоїнства нашої нової кухні. Всі звертають увагу й на всього 10-міліметрову кварцову стільницю, якою вирішила оснастити кухню дизайнер.

Радість перемоги з іменитими колегами розділила вперше компанія «ЛісМайстер», створивши кухню Моdesta.

– Ми відомі тим, що все робимо з дерева, – каже, презентуючи свою Модесту, Михайло Овчар, заступник директора. – Свого часу ми мали за взірець меблеві вироби знаних європейських компаній, а нині вже де в чому й перевершуємо їх.

У нашій кухні, звісно, переважають натуральні поверхні – натурально, трьохміліметрово ламіновані брошованим дубом. Але є й особливість: вони по-справжньому прокопчені димом. Отакий незвичний метод опорядження застосували. Навчили його нас голландці, яким ми робили один меблевий проект. Вони й попросили нас меблі для них прокоптити й показали, як це робити. Копчене в спеціальній камері дерево змінює дещо колір – робить його темнішим. Можна сказати, що в такий спосіб повною мірою досягається ефект старіння деревини, що є, як ви, мабуть, знаєте нині модним. Особливо закордоном, там виріб цінний своєю натуральність, а не ідеальною гладкістю поверхонь, до чого прогнуть більшою мірою люди у нас, купуючи меблі. Звісно, орієнтуючись на вітчизняний ринок, ми, можливо, за бажанням клієнтів, лакуватимемо деревні поверхні.

У номінації «Набори меблів для столових кімнат» журі кращими назвали меблі Bloom від компанії «Тіволі Стиль».

Найбільш цікаві в цій колекції  стільці. Блум – сучасний дерев’яний стілець в формі чаші. Стілець став основним елементом bloomcollection. Приваблює не тільки зовнішнім виглядом – яскравим і незвичайним, – але й дуже зручною посадкою. У числі плюсів стільця – надійна дерев’яна конструкція з масиву бука.

Сидіння й спинка – приємні на дотик. М’яка меблева тканина із зносостійкість 60000 циклів, що більше, ніж зносостійкість чоловічого взуття. Стілець універсальний, призначений як для житлового будинку, так і для кафе, бару, ресторану.

На вибір кілька варіантів кольору дерева: «італійський горіх» – темний та білий, «ваніль», «венге» і «бук натуральний».

У номінації «Набір м’яких меблів» журі кращим назвали диван Lindа (фото 6), якого представила на конкурс компанія «BLАNCHE».

– Диван, по-перше, надійний: у нього металевий каркас, на якому рама з натурального ясеня, в ній вздовж і впоперек пружні паси, на які й кладуться м’які подушки, – так презентував переможця для нашого видання представник виробника Ярослав Каменєв. – Професіонали оцінили і його оригінальні алюмінієві опори. Ексклюзивні, виготовлені нами спеціально для цієї диванної моделі. В  подушках лебединий пух. Вже одне це свідчить, що Lindа – виріб екстра-класу. Поїде на цьогорічну американську виставку «HighPointMarket», де, розраховуємо, також матиме успіх. І завдяки його авторському хай-теківському дизайну, і його комфортності. Навіть попри те, що він не спальний, нерозкладний, тобто для віталень.  В ньому практично все наше – аж до напівфабрикатів, і оригінальний, а не скопійований дизайн також фірмовий. Півроку нам знадобилося, аби він став таким, як є. Переможним.

Другим переможцем у номінації «Набір м’яких меблів» став диван Torres, створений компанією «BLEST».

Вікторія Сменець, керівник експортного відділу компанії, ось як його охарактеризувала:

– Успіх і цього нового дивану, і  ряду інших наших аналогічних меблевих виробів забезпечується значною мірою тим, що ми дуже тісно й плідно працюємо в колаборації із відомим і дуже талановитим та успішним італійським дизайнером ДоменікоЛарато.

Унікальність дивану Torres у його модульній конструкції  модулі три: центральний – спальний., один боковий релаксний, оснащений  зручним реклайнером італійського виробництва, який електрифікований і приводиться в дію натисканням кнопки, інший боковий модуль – просто  для сидячого відпочинку. Втім, не так уже й «просто відпочинку», а дуже комфортного, напрочуд м’якого.

Легко й швидко розкладає диван для спання оригінальної конструкції трансформерний механізм, виробника якого ми втаємничуємо із конкурентних міркувань. Скажу тільки, що це – фактично новинка на ринку Італії. Цікаво, що цей механізм постачається разом і з матрацом того ж виробника – так трохи незвично для нас ним задумано.

Належним чином його оцінили журі завдяки його пухким, ніби надутим повітрям формам, які справді забезпечують дивану виняткову м’якість і зручність. Із нього можна зробити цілий меблевий комплекс, додаючи кутову частину у вигляді отаманки. Модульна конструкція дозволяє диванні частини за потреби чи бажання користувача легко міняти місцями.

У номінації «Набір м’яких меблів, як і в кухонній, визначилося три переможця. В їхньому числі й модульна система «Шервуд» із асортименту компанії «ДавидосПродакшн».

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я