У пандемійно-карантинних умовах предметні дизайнери не здалися на милість вірусу, а спробували своїми засобами протистояти йому, запропонувавши цілий ряд креативних проектів, частина з яких одразу ж була реалізована їхніми колегами-меблярами. Можливо, надто зухвало звучатиме, але фактично саме коронавірус і сподвигнув їх на такі придумки.

Диван трансформується в «домашній офіс»

і, це не магія й не наукова фантастика, а цілком реальна річ. Дизайн-студія «Jak Studio» з Великобританії презентувала концептуальну модель такого дивана, назва якого –  L20.

Виріб складається з декількох складуваних частин, об’єднаних механізмом трансформації. Досить висунути й підняти кілька елементів – і утворюється своєрідна перегородка та робочий стіл. Більше того, творці забезпечили виріб оббивкою із звукоізолюючим ефектом, що робить «домашній офіс» зручним і для приватних телефонних розмов, і для концентрації уваги на праці. В якості маленьких бонусів автори також додали в свій проект невелику настільну лампу й зарядку для гаджетів. Тобто, трансформувавши  диван, отримаєте нехай тіснуватий, але все ж відокремлений робочий простір.

У базовому форматі L20 є кутовим диваном у формі літери L у традиційному дизайні, складеним із двох частин, які розбиті посередині. Перетворюється на приватне офісне приміщення шляхом просування двох частин дивану вздовж інтегрованих рейок – вони з горизонтального переходять до вертикального положення.

І це далеко не все, на що здатна така концептуальна модель. Якщо розташувати елементи один за одним, то «диванний офіс» перетвориться в спальне місце для двох осіб.

Автори зазначили, що вирішили реалізувати ідею у відповідь на бажання й необхідність більшості покупців через коронавірус працювати віддалено, вдома

«В останні роки тенденція віддаленої роботи з дому вже намітилася й без того, а глобальна пандемія тільки прискорила ці процеси», – кажуть розробники.

Щитки для ресторанної ізоляції

Французький дизайнер Крістоф Герніг, який спеціалізується на інтер’єрних проектах, розробив захисний щиток із оргскла. Такі захисні пристосування повинні висіти над столиками в ресторанах та розділяти відвідувачів, які сидять близько один від одного. Розробник керувався тим, що навіть у післякарантинний час ресторани й бари уже не зможуть функціонувати, як раніше, – правила соціальної дистанції збережуться, адже, стверджують епідеміологи, нам уже весь час доведеться співіснувати з коронавірусом.

За словами розробника, його проект може стати стильним рішенням для проблеми, яка виникла. Щитки допоможуть групі людей знову обідати разом та суттєво зменшити ризик передачі вірусу.

Прозорі пластикові пристосування будуть вивішені над столами, як підвісні світильники. Люди зможуть чути один одного, але при цьому не дихати на своїх супутників,

Поки такі щитки розроблені окремо для кожного користувача, проте дизайнер працює над пристосуванням для пар та навіть цілих сімей.

Аби не братися за ручки,  за які беруться сотні рук

Дизайнери Іво Тедбері та Фредді Гонг створили спеціальне пристосування, за допомогою якого, можна відчинити двері, не торкаючись дверної ручки. Пристрій допомагає відчинити двері ліктем. Таким чином дизайнери хочуть запобігти поширенню коронавірусу.

Пластиковий пристрій, що може бути надрукованим на 3D-принтері за три години, кріпиться до дверної ручки за допомогою хомутів. Файл із готовим проектом можна безплатно завантажити на платформі під назвою Hands-Free Architecture.

«Я мешкаю в багатоквартирному будинку і вражений кількістю спільних дверей між моєю квартирою та зовнішнім світом, яких доводиться торкатися, аби вийти надвір», – аргументує потребу винаходу один із хлопців.

Картонний стіл, який кожен може виготовити самостійно

Мобільний стіл для людей, які працюють з дому під час самоізоляції, – придумка данського стартапу «Stykka». Кожен, хто потребує такого тимчасового робочого місця, може створити його самостійно  з трьох шматків складеного картону, використовуючи запропонований дизайн. Звісно, якщо у вас є доступ до картону та лазерного різака. Тоді можна завантажити шаблон і роздрукувати його самостійно, оскільки дизайн є відкритим кодом (виробничі файли можна завантажити з веб-сайту «Stykka»). Якщо ні, то замовляти треба у розробників, і стіл доставлять поштою.

Складений стіл розміром 120 сантиметрів у ширину, 62 сантиметри в глибину і 82 сантиметри висотою. Його можна зібрати за лічені хвилини й закріпити для стійкості кабельними стяжками.

Дизайнери називають цю ідею StayTheFuckHome Desk, посилаючись на хештег соціальних медіа, який використовувався для сприяння самоізоляції.

 «Ми хочемо, щоб наш дизайн був корисним для якомога більшої кількості людей. Тому ми зробили виробничі файли з відкритим кодом, тобто вільно доступними для завантаження за ліцензією  Creative Commons», – пояснив засновник студії Джарл Вінднес. – А ще хочемо заохотити людей працювати вдома, а не ходити в офіс і ризикувати поширенням вірусу».

Вінджес та його колеги придумали ідею картонного столу після того, як Данія оголосила національний карантин. Дехто з їхнього колективу не мав окремого місця для роботи з дому, мусив послугуватися обіднім столом, чим створював проблеми родині. Стало зрозуміло, що такі труднощі виникли у багатьох інших людей, тому й розробили простий, але вельми помічний проект, яким і поділилися із земляками й не тільки. Знадобилося менше доби, щоб перетворити ідею на справжній продукт, який могли продати в Інтернеті.

Оскільки конструкція виготовлена ​​з картону, вона повністю підлягає вторинній переробці після закінчення пандемії.

Варіанти противірусного убезпечення салоні літака

Зараз у рамках концепції соціального дистанціювання авіакомпаніям рекомендується заблокувати сусіднє крісло, що зменшує місткість авіалайнерів і веде до підвищення витрат на перевезення кожного пасажира.

Італійські дизайнери  студії «Aviointeriors» запропонували інший підхід: варіанти зміни розміщення крісел у салонах економ-класу, які могли б з’явитися в літаках після закінчення пандемії коронавірусу.

Пропонуються два варіанти розміщення пасажирів, мета яких – соціальне дистанціювання і захист людей згідно з  новими вимогами.

Варіант «Янус» передбачає ряд із трьох крісел, при цьому центральне розгорнуте у зворотний бік. Концепт отримав назву на честь дволикого бога з давньоримської міфології. Два його обличчя  дивляться в протилежні сторони, що є основною ідеєю нового дизайну. Це дозволить збільшити відстань між пасажирами для зниження ризиків передачі інфекцій на борту. На додаток до того, що пасажири максимально віддалені один від одного, вони розділені перегородкою з прозорого матеріалу. Не вказано, чи передбачається заповнити весь салон рядами таких крісел, проте зрозуміло, що ряд біля виходу таким чином влаштованим бути не може через вимоги безпеки.

Другий варіант не вимагає капітального ремонту салонів традиційних літаків. Дизайн «Безпечне скло» передбачає захист пасажирів прозорою перегородкою, що створює ізольований простір навколо людини. Але відстань між пасажирами все одно не відповідає сучасним рекомендаціям медиків в 1,5 – 2 метри.

В «Aviointeriors» заявили, що авіакомпанії вже проявили інтерес до обох варіантів дизайну. Після того, як дизайнери допрацюють свої пропозиції, вони повинні бути затверджені авіаційними регуляторами безпеки.

Схожу концепцію під назвою Glassafe італійський виробник запропонував також для встановлення на звичайних кріслах як додатковий засіб захисту. Вона дозволить створювати частково ізольований простір біля кожного пасажира для зменшення взаємодії.

Управлінський софт доступний для всіх Перебудував модель роботи у зв’язку з карантинними обмеженнями й відомий сервіс для управління бізнесом «1С-Бітрікс». Розробник софту зробив безплатний  тариф для управління бізнесом «Бітрікс24» доступним для компанії будь-якого розміру (першим тарифом могли користуватися максимум 12 чоловік в одній компанії одночасно). Це посприяло бізнесу перевести співробітників компаній, які послуговуються цим софтом, на рекомендований віддалений режим роботи.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 1 Оцінка: 1]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я