Японія віддавна була інноваційною країною, а японці – передовою нацією, причому настільки, що іноземцю, який опиняється вперше у цьому дивовижному світі, здається, що він потрапив на іншу планету.

Японський дизайнер Джін Курамото створив стілець з волокон льону та біосмоли, який вже встиг стати кращим продуктом на виставці «Stockholm Furniture Fair».

На думку дизайнера, цей стілець – на 100% біологічний продукт, адже він виготовив його з волокон льону, який найчастіше використовують для створення банкнот, чайних пакетів і білизни. Окрім того, завдяки матеріалу стільця утилізація не становитиме труднощів, оскільки він розкладається біологічно за допомогою мікроорганізмів.

Стілець, який назвали досить просто «Jin», Д. Курамото розробив для шведської меблевої марки «Offecct», яка полюбляє працювати із інноваційними рішеннями та висококваліфікованими дизайнерами і ставить собі за мету досліджувати та розробляти нові матеріали у відповідь на потенційні майбутні тенденції. Наприклад, дизайнер Клаесон Койвісто Рюн створив для компанії стіл із тонких листів металу.

Після того, як Offecct запропонував Д. Курамото матеріал з лляних волокон, він почав працювати над тим, щоб визначити, як зробити міцний стілець, оскільки типово цей матеріал використовують для легких предметів, таких як папір для сигарет і тканина.

З’ясувалося, що й до нього льон використовували для створення крісла – голландський дизайнер Крістен Мейндертсма змішував цей матеріал із полілакидною кислотою, яка біологічно розкладається, оскільки виготовлена з цукрової тростини або кукурудзяного крохмалю.

Д. Курамото розробив власний метод, який дає змогу створювати та формувати тонкі шари льоноволокна один на одному таким чином, щоб утворити як сидіння, так і раму стільця. А для зміцнення структури використано смолу, яка також на 100% є біоматеріалом, тому біологічно розкладатиметься та її можна буде спалити.

Стілець дизайнера Джіна Курамото – це відповідь на майбутні тенденції, адже все більше споживачів прагнуть, щоб речі, якими вони користуються, відповідали вимогам сталості. В цьому напрямі зараз працюють багато сучасних дизайнерів. Наприклад, на останньому Лондонському фестивалі дизайну відвідувачі оглядали замшеподібні меблі з грибкового міцелію.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]