Черкаська компанія «ВІКО МЕБЛІ» – вітчизняний виробник мʼяких меблів, а якщо більш точно – диванів. А якщо й ще глибше конкретизувати, то віддає перевагу виробництву кутових моделей. Чому? По це ми й говорили із заступником директора Андрієм Безверхим.

Кутові дивани мають попит не лише за рубежем

Знаючи, що значну частину продукції компанія експортує, поцікавилися, чи не продиктована така пріоритетність передусім експортними інтересами. Може, для Європи кутові диванні моделі більш звичні, тому попит на них більший?

– Перші стабільні канали збуту були прокладені нами  в Румунію та Прибалтику. Втім, продаються наші меблі і в Данії, Польщі, Болгарії та Швеції. Причому, після послаблення карантину, коли в європейських країнах запрацювали магазини, обсяги зарубіжних поставок навіть зросли.

Коли налагоджуємо з потенційним гуртовим покупцем, зокрема й зарубіжним, ділові контакти, то зазвичай пропонуємо весь свій асортимент. І помітили, що зарубіжні меблеві ритейлери все ж віддають перевагу кутовим моделям. І українці, і європейці однаково вимогливі до якості меблів. А от що стосується дизайну, то вподобання покупців у зарубіжних країнах, зокрема скандинавських, де наш основний ринок експортного збуту, помітно різняться. Саме тому для них і була створена окрема модельна лінійка.

Як вона створювалася?  Скандинавські клієнти одразу сказали, що їх не влаштовує те, що ми мали та їм пропонували. Їхня зустрічна  пропозиція була: аби ми спробували зробити для них те, що їм потрібно. Ми погодилися, але вони ще й приїздили до нас на виробництво, аби переконатися, чи в принципі здатні ми на те, чого вони від нашого виробництва очікують. Оцінювали, яке маємо обладнання, яку якість деревообробки забезпечуємо.

– Вони пропонували вам власні дизайнерські розробки?

– Ні, розробки наші. Єдине, вони орієнтували нас на певні зразки готових меблів: мовляв, потрібно щось такого ж типу.

Отак і почали розширювати асортимент новими моделями саме кутових диванів. Орієнтуючись на експортні запити. Але попит на кутові дивани почав зростати і в Україні. Українці теж почали підтягуватися до Європи, обзаводитися якісним житлом – просторими квартирами, котеджами, умебльовуючи їх і більш функціональними кутовими диванами,бо їхні габарити вже перестали бути стримуючим фактором. Отже кутові дивани стали  не лише експортно орієнованими моделями.

– Привертає увагу, що більшість моделей ваших диванів, – а вони практично всі розкладні – оснащується одним і тим же механізмом трансформації, хоча їх існує більше десятка. Чому кожну нову модель не оснащувати іншим механізмом трансформації, аби покупцям розширити вибір?

– Ми дійсно охоче послуговуємося в наших моделях добре знаним меблярами механізмом трансформації «дельфін». Добре знаним, бо практично всі вітчизняні виробники розкладних диванів – та й чимало зарубіжних – віддають перевагу саме йому: надійний і недорогий. Експериментуємо й з іншими, але якщо модель не має попиту, знімаємо її з виробництва.

Приміром, модель кутового дивана «Релакс» розкладається за допомогою крокуючого механізму єврокнижка» (або «пантограф»). Але зʼясувалося, що багатьом не подобається, що при розкладанні дивана він залишається без спинки. Ця модель ще присутня в асортименті, але в подальших розробках ми вже цим механізмом не послуговувалися.

Модельний диванний ряд

Не можна сказати, що «любов» дизайнерів та конструкторів компанії «ВІКО МЕБЛІ» до механізму трансформації «дельфін» так вже кардинально збіднила й уодноманітнила модельний ряд її кутових диванів, бо хоч і поодиноко, та трапляються моделі й з іншими механізмами трансформації. Приміром, у дивана «Монреаль» аж два механізми трансформації – крокуючий «єврокнижка» та різновид «седафлексу». Це єдина модель в асортименті компанії, в якій задіяні два механізми, причому різної конструкції, а відтак різного способу трансформації.

Диван «Париж» трансформує у спальне місце й навпаки поворотний механізм, відомий ще як «ножиці».  А модель «Фокус» оригінальна тим, що м’які сидіння дивана і його спинка є  одним цілим, також є секція для відпочинку напівлежачи. Тут працює механізм трансформації «пума».

Ясна річ, не тільки типи механізмів трансформації урізноманітнюють модельні варіанти диванів, а й матеріал оббивки, мʼяке наповнення їхніх сидінь, подушок та спинок інші  дизайнерсько-конструкторські деталі. Давайте дослідимо, які саме застосовані в кутових диванах компанії «ВІКО МЕБЛІ».

Дивану «Тіфіні» додають вишуканості  широкий підлокітник та декоративне прострочення сидінь. Функціональність дивану «Денвер» збільшують крокуючі механізми спинок та регульовані підголівники. Уже згадувана модель «Париж» має дві ніші для зберігання речей –  містку нішу в кутовій частині та додаткову нішу, яка одночасно слугує зручним приліжковим столиком. Також у конструкції дивану передбачені  дві полички. Накладний столик із ламінованого ДСП можна використовувати як підставку для ноутбука чи телефона. Накладки на підлокітники з ламінованого ДСП, які є у диванів «Дипломат» та «Невада», можна також використовувати, як підставку під телефон, ноутбук або чашку кави. А на поличці  – розмістити сімейні фото. У дивана «Спейс» підголівники можна встановлювати аж у 12 положеннях, щоб кожен гість або член родини, підлаштувавши їх під себе, міг почуватися максимально зручно. Урізноманітнюють диванні моделі й високі ніжки різної форми, як деревʼяні, так і металеві, на котрі «посадженні» деякі моделі.

Що стосується наповнення диванних сидінь, то й тут у черкаських меблярів є «любимчики». Це – поєднання пружинної змійки з пінополіуретаном підвищеної щільності, який присутній у всіх диванах. У деяких моделях йому дають в пару  інший наповнювач – чи то пружинний блок чи букові ламелі. У двох моделях поролон підвищеної щільності забезпечує потрібний рівень мʼякості диванного сидіння аж з двома помічниками: в одному випадку з пружинним блоком і буковими ламелями, в іншому – з пружинним блоком та пружинною змійкою. І лише в одній моделі пінополіуретан підвищеної щільності «обслуговує» диван в одиночку.

– То й факт, що в асортименті компанії прямих диванів значно менше, ніж кутових, є свідченням, що вони виходять із вжитку, – далі цікавимося у співрозмовника.

– Та ні. Ми їх виробляємо й продаємо також багато. Бо далеко не у всіх розміри житла дозволяють розміщувати габаритні кутові дивані. І то буде ще довго. А що скромніший їхній модельний ряд, то через те, що ми відібрали за рівнем популярності й продажоспроможності найбільш вдалі моделі і їх залишили у виробництві. Їх три. І кожна з іншим механізмом трансформації – «фортуна», крокуючий «єврокнижка», викатний.

– Оскільки ви сказали, що в нинішній період карантинних обмежень зарубіжні поставки ваших меблів навіть зросли, то, мабуть, ваші дизайнери й конструктори не припинили розробку нових моделей?

– Так, вони у нас є. Готували їх до цьогорічних виставок, які не відбулися, тому до офіційного їх представлення мало що про них поки що скажу. Хіба єдине: це будуть абсолютно оригінальні, сміливі диванні проекти, в які закладені й механізми трансформації, відмінні від тих, якими послуговувалися раніше.

Що робить дивани розкладними

Із тих механізмів трансформації нас передусім зацікавив той, який згадувався під назвою «фортуна». Втім новизни, яку розраховували отримати від цього невідомого нам механізму, фактично й не отримали, бо виявилося, що це – ні що інше, як варіант всім добре відомої, вже класичної «книжки». У цій модифікації механізму підвищена товщина металу, що дорівнює 4 мм, а також посилені важелі, що робить конструкцію дивана стійкою до хитання в розкладеному положенні. Також за рахунок своєї конструкції, механізм додає жорсткості дивану, оснащеному  ним.

Заодно нагадаємо читачам особливості й інших механізмів трансформації, які використовує в своїх диванах компанія «ВІКО МЕБЛІ».

«Дельфін» – справді  найміцніший з усіх типів диванних механізмів трансформації,  тому й один із найпопулярніших і затребуваних, як вже зазначалося. Спальне місце після розкладання виходить чималим, рівним, придатним для частого використання. Перетворення дивана в ліжко нагадує рух пірнаючого дельфіна. Викочується  з-під основного сидіння дивана вбудована додаткова секція до рівня бічного сидіння. Потрібно лише потягти за спеціальну ручку  вгору, потім трохи на себе, й додаткове спальне місце «вирине», немов дельфін і води.

«Єврокнижка» так само, як і класична «книжка», є одним із найпростіших і довговічних механізмів. Через простоту конструкції поломки в ньому просто виключені, бо там просто нема чому ламатися. Розкладання дивана «єврокнижка» здійснюється таким чином: сидіння по напрямних висувається вперед, потім вручну опускається спинка. У диванах із «єврокнижкою», завдяки простоті механізму, залишається досить вільного простору в підставі для розміщення там великого білизняного ящика.

Механізм розкладання диванів «пума» все ще позиціонується як відносна новинка в сімействі меблевих  комплектуючих, проте встиг завоювати покупців чудовим зовнішнім виглядом мʼяких меблів і простотою розкладання й складання. Для трансформації «пуми» потрібно лише прибрати подушки (якщо вони є) і потягнути сидіння на себе. Утвориться велике пружне спальне місце. Мінусом є лише його габаритність. По суті, «пуму» можна віднести за принципом розкладання до «єврокнижки».  

Схожий з «єврокнижкою» й механізм «пантограф», але відрізняється від неї способом трансформації сидіння. Для розкладання не використовуються коліщата, які в деяких випадках можуть пошкодити покриття підлоги. При трансформації дивана з механізмом «пантограф» сидіння не торкається підлоги. Такі дивани ще називають «крокуючими», бо при розкладанні передня частина дивану «робить крок», переміщаючись від спинки, потім спинка опускається горизонтально. У сучасних мʼяких меблях механізм «пантограф» вельми популярний, оскільки він досить простий в застосуванні, зручний і довговічний.

Поворотний механізм «ножиці» (принцип руху, як у ножиць) просто й швидко перетворює кутовий диван у двоспальне ліжко поворотом сидіння рухомої частини на 90 градусів у бік нерухомої. Прикріплені коліщатка допомагають це зробити одним легким рухом. Потім обидві частини надійно фіксуються разом за допомогою спеціального гачка.

«Седафлекс» (інші назви: «американська розкладачка», «бельгійська спальне ліжко») – це механізм трансформації, за допомогою якого диван розкладається вперед у два прийоми. Спальне місце при цьому виходить перпендикулярним спинці дивана. Основна перевага дивана «седафлекс» – рівне, пружне місце для сну з ортопедичними властивостями. Усередині дивана захований матрац на розкладному каркасі. При трансформації з-під сидіння дістають складений удвічі матрац, який в розкладеному вигляді і слугує спальним місцем. У горизонтальному положенні його утримують спеціальні складні ніжки, зроблені з міцного металу. Зазвичай матрац цілісний, без поперечного шва, що дозволяє відчувати себе на ньому максимально комфортно.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я