Якщо сказати, що цьогорічна виставка Lisderevmash пройшла традиційно, звично, то ні перебільшення цього факту, ні його применшення не буде. За розмахом, щоправда, не була такою, як пам’ятні попередні (уявлення про масштабність виставки можна робити ще на шляху до виставкового павільйону – за наповненістю демонстрованою технікою відкритого передпавільйонного майданчика). Тим не менше, виставка пройшла за всіма канонами організації таких засобів, і про неї є що сказати докладніше.

Статистика Lisderevmash

Статистика від організаторів виставки: в ній взяли участь понад 130 компаній із 16 країн світу, які спільно представили понад 220 брендів обладнання, інструменту й матеріалів для галузі. Можна сказати, що на виставці було представлено практично все, що потрібно для виконання завдань, що стоять перед деревообробною галуззю (вони були озвученні на церемонії урочистого відкриття виставки представником Держлісагентства Русланом Крикуном): вітчизняна деревина повинна проходити повну переробку саме в Україні, а для цього необхідно забезпечити сировиною українські деревообробні підприємства і, водночас, дати змогу лісівникам реалізувати деревину саме на внутрішньому ринку, роблячи свій внесок у розвиток економіки в цілому.

Відрадним є те, що виставка зберігає свій міжнародний статус, і цьогоріч  засвідчивши досить широке географічне представництво експонентів. Причому частина  зарубіжних учасників виставки взяли в ній участь безпосередньо, а не тільки через своїх українських дистриб’юторів. Зустрічалися компанії з активною виставковою позицією, скажемо так, чиї стенди зустрічаєш, як на всіх деревообробних виставок, до яких відносимо й меблеві. Маючи широкий асортимент деревообробного обладнання, вони меблярам демонструють те, що тим потрібне, а на Lisderevmash – те, що більш придатне для столярних виробництв та для первинної обробки деревини. Втім, є експонати незмінні, потрібні й тим, й іншим. Приміром, шпон, який пропонує деревообробникам і меблярам компанія «Байкал» чи засоби захисту деревини, чи інструмент. Та, врешті, багато що, адже є меблеві виробництва, які самостійно й розпилюють колоди, й сушать промислову деревину, й переробляють відходи свого виробництва.

Концепція виставки Lisderevmash полягала в тому, щоб представити на спільному майданчику технології для всіх видів й методів обробки дерева.  І це знайшло відображення в поділі її на чотири основних тематичних секції. WoodMachinery пропонувала  технології заготівлі лісу, включаючи габаритну спецтехніку, машини для первинної обробки, верстати для випуску виробів з цільної деревини та безліч інструменту. У секції FurniTech демонструвався повний спектр обладнання, інструменту та комплектуючих для виробництва меблів. Тематичний розділ WoodProduct  пропонував деревину, шпони, плитні матеріали, лакофарбову продукцію, просочувальні засоби, клеї й багато інших матеріалів. Сектор WoodEnergy  – спектр технологій, пов’язаних із переробкою відходів деревини, виробництвом біопалива й котельним обладнанням.

Новинки на Lisderevmash

Новацією цьогорічної виставки стала експозиція виробників плитних матеріалів. На стенді галузевої асоціації «Меблідеревпром» відвідувачі могли спілкуватися з представниками таких відомих підприємств, як «КРОНОСПАН УА» – виробником деревостружкових плит, постформінгу, постачальником ламінованої підлоги, стінових панелей, плит OSB, HDF; «СВІСПАН Лімітед» – виробником деревостружкових плит; «ОДЕК Україна» – виробником великоформатної клеєної  фанери; «УКРШПОН» – виробником струганого шпону; «УНІПЛИТ» – виробником деревоволокнистих плит та клеєної фанери.

Якраз для тих, хто працює з плитними матеріалами, компанія «WEINIG» показувала на своєму стенді крайколичкувальний верстат HOLZHER Streamer 1054. У цій серії верстатів реалізована ідея «отримати видатні результати в мінімальному просторі». Модель 1054 оснащена фугувальним фрезерним вузлом і потужним агрегатним комплектом для отримання чудових крайок.

Стенд українського представництва відомої австрійської верстатобудівної компанії «FELDER» був одним із наймасштабніших. Відвідувачі могли побачити в роботі зокрема свердлильно-присадний верстат Felder FD21 Professional, оснащений 21 свердлувальним шпинделем, які гарантують точне виготовлення рядів розточувальних отворів і отворів під дюбелі. Викликали інтерес відвідувачів також рейсмусовий верстат Felder D951 із точною й простою системою зміни ножів, модулем Digi-Drive для простої установки столу рейсмуса; комбінований багатофункціональний верстат C3 31 Perform, що  поєднує в собі функціонал рейсмуса-фуганку, фрезера, форматно-розкрійного верстата, і, за бажанням, свердлильного верстата з точним і швидким налаштуванням; крайколичкувальний верстат преміум класу Format4 Tempora F600, який личкує крайки максимально швидко, просто та ефективно.

Компанія «МВМ-Київ» продемонструвала стрічкопильну пилораму MEBOR HTZ 1100 PRO для лісопилок, орієнтованих на високу продуктивність і якість. Верстат демонструє більш високу продуктивність завдяки використанню сервоприводів при позиціонуванні ріжучого інструменту, а також оснащений інноваційною подвійною системою розпилу Mebor з автоматичним відвантаженням  дошок.

Інструмент

Інструментальна компанія «ITA TOOLS Україна» представила серію професійного інструменту DTM, спеціально розробленого для технології нестингу. Це – фрези з багатогранною конструкцією, де три леза розташовані на шести спіралях спеціальної форми, що полегшує виведення стружки. Фрези серії DTM можуть мати корпус із сталі або сплаву DENSIMET з алмазними торцевими лезами.

Якісний інструмент на виставці можна було не тільки купити, але й отримати у подарунок. І цього року  організатори не знехтували ігровою складовою виставки  – проведенням розіграшів призів. Щасливчики  отримали в подарунок торцювальну пилку й компресор Metabo, бензопилу STIHL та газонокосарку Viking.

Програма виставки

Суттєвий закид організаторам цьогорічної виставки від нашого видання: скупою й тематично обмеженою була програма ділових заходів (конференцій, семінарів, майстер-класів, презентацій). Але водночас і плюс їм за те, що чи не вперше акцент ділової програми було зроблено на освітянській тематиці. «Деревообробник»  рядом своїх публікацій також засвідчив стурбованість тим, що вітчизняна деревообробна й меблева галузі нині відчувають гострий брак висококваліфікованих кадрів, як і тим, що в Україні мало готується спеціалістів в для галузі профільними навчальними закладами і ще менше після отримання диплому працюють за фахом на Батьківщині. Серед можливостей покращення ситуації з підготовкою й працевлаштування молодих фахівців-деревообробників бачаться більш тісні ділові – профудосконалюючі, шефські -контакти профільних освітніх закладів і деревообробного й меблевого бізнесу. Серія практичних лекцій для студентів профільних навчальних закладів, які склали основу програми ділових заходів цьогорічної виставки, якраз у контексті означених проблем, і це – важливий крок на зближення освіти й бізнесу, до якого безпосередньо мав відношення Національний університет біоресурсів і природокористування. Навчальні й інформативні лекції на виставці, з якими виступили перед студентами визнані експерти галузі й просто успішні підприємці та фахівці-практики, повинні надалі бути обов’язковою складовою програми всіх галузевих виставок.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я