Ліжко з висувними шухлядами або з підіймальним механізмом?

0
74

Придбання та установка ліжка завжди відповідальний момент, тому багато людей замислюються, який додатковий функціонал в ліжку повинен бути. 

Дві найпопулярніші моделі:

 • ліжко з висувними шухлядами;
 • ліжко з підіймальним механізмом;

Використання того чи іншого виду має свої переваги і недоліки, їх потрібно враховувати заздалегідь, ще до здійснення покупки. На сьогоднішній день виробники пропонують велику кількість моделей, які мають свої відмінні риси. Розглянемо всі особливості.

Особливості ліжок з шухлядами

М’які меблі з шухлядами – досить функціональний виріб. В першу чергу, для ниж має бути достатньо місця, тому що шухляди будуть відчинятися. Отже, поставити такі меблі напроти стіни – не найкращий варіант. Такий тип конструкції має досить надійний і міцний каркас, на його поверхню лягає матрац, а всередині весь вільний простір заповнений шухлядами для зберігання білизни та інших речей. У спальні повинно бути достатньо простору для безперешкодного встановлення м’яких меблів даного типу. Висувні шухляди встановлені на рейки або працюють на відповідних механізмах.

Такі ліжка можуть бути виготовлені в різних розмірах – є як для дорослих, так і для дітей. Шухляди розташовані одна біля одної та вільно викочуються. Залежно від висоти ліжка є моделі, в яких шухляди розташовані в 2 ряди, конструкція такого виду меблів не менше надійна, каркас міцний, ніяких особливих змін, але зате набагато більше місця для зберігання речей.

Головні особливості такого виду ліжок:

 • зручність, адже, незважаючи на наявність шухляд під каркасом, ліжко не стає менш зручним;
 • легке використання: для того, щоб покласти або взяти речі не потрібно докладати багато зусиль;
 • естетичність, яка полягає в тому, що зовні вигляд ліжка дуже навіть непоганий, а наявність шухляд тільки додає особливого шарму;
 • компактність, так як для установки такого ліжка багато місця не потрібно, тому ті, у кого маленька спальня тільки виграють в такому випадку;
 • в кімнаті з’являється вільний простір, так як у висувні шухляди можна заховати більшість всіх речей, а необхідність купувати приліжкові тумбочки і комоди пропаде;

Є в таких моделях і мінуси, наприклад те, що більшість таких моделей ліжок виготовляють без ніжок, а це значно ускладнює процес складання. Щоб якісно провести прибирання необхідно буде повністю висувати всю конструкцію. Також, можуть виникнути труднощі з прибиранням всередині самих шухляд. У цих нішах легко накопичується пил, тому прибирання необхідно проводити якомога частіше.

Переваги ліжок з підіймальним механізмом

Такий вид м’яких меблів має чудове спальне місце, а під ним знаходиться вільне місце для зберігання різних речей. Конструкція повністю нагадує шафу, але при цьому переваги очевидні – крім ліжка спальне місце можна використовувати для зберігання білизни і речей. У таких ліжках вбудований спеціальних механізм, тому підняти його не буде важко, при цьому не потрібно буде знімати постільну білизну.

Плюси використання такого виду ліжок наступні:

 • повний комплект: покупець не повинен думати про придбання додаткових елементів, тому що все вже йде в комплекті;
 • проста експлуатація: підіймальник функціонує дуже просто, не потрібно докладати особливих зусиль, тому кожна людина зможе легко впорається з таким ліжком;
 • великий асортимент моделей: виробники добре потрудилися, тому в магазинах можна знайти різні моделі різних кольорів, габаритів, виготовлених з різних матеріалів;
 • комфорт в таких моделях забезпечений, адже в більшості випадків такі моделі йдуть з ортопедичними матрацами;
 • достатня місткість: ніші для зберігання речей доволі великі, тому туди помістяться всі постільні речі та ще можуть поміститися будь-які інші речі;
 • пил не буде накопичуватися: матрац щільно прилягає до каркасу, таким чином і прибирання буде проводити легше;

Вбудувати додаткове місце для зберігання речей в таких моделях досить важко, тому виробники спочатку роблять його великим. Для встановлення такого типу ліжок необхідно досить вільного місця в кімнаті. Недолік таких моделей полягає в тому, що вибрати підходящий матрац досить складно, адже потрібно вгадати з вагою виробу, щоб підіймальний механізм не вийшов з ладу.

Поради щодо вибору ліжка для спальні

Вибір м’яких меблів в спальню завжди складний процес. По-перше, необхідно визначиться з місцем встановлення, по-друге, орієнтуватися на бажаний функціонал ліжка.

Також, потрібно враховувати наступні моменти:

 1. Якщо в спальні дуже мало вільного простору, краще віддати перевагу ліжку з підіймальним механізмом, тому що висувні шухляди потребують багато вільного простору. Але потрібно враховувати висоту стелі, щоб не опинитися у незручній ситуації.
 2. Для більш просторої кімнати або для дитячої спальні підійде модель з висувними шухлядами. Дитині набагато легше відчинити шухляди, ніж намагатися користуватися підіймальним механізмом, з яким можуть виникнути труднощі.
 3. Обов’язково переконайтеся в надійності і якості каркаса, підставки ліжка, спинки ліжка. Металевий каркас може бути кращим варіантом, але поки що досить мало моделей ліжок з підіймальним механізмом або висувними шухлядами, які мають каркас з металу.
 4. Перевіряйте екологічність матеріалів, використовуваних при виготовленні ліжка і додаткових до нього елементів.

Вибрати, яке ж купити ліжко досить непросто. Обидва варіанти мають свої недоліки і переваги, а при купівлі необхідно виходити з конкретної ситуації. Орієнтуйтеся на свій бюджет і особливості спальної кімнати при виборі м’яких меблів.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]