Матрацна тканина, що приспить, вилікує і покращить якість життя

0
63

Тканина для пошиття матрацних чохлів виконує чимало важливих функцій: забезпечує ортопедичну дію; створює комфортність; захищає внутрішнє наповнення матраца; визначає його вигляд – обличчя матраца. І це ще не все. Вона в різний спосіб стимулює здоровий та якісний сон. Тобто матрацний текстиль – це специфічні, особливі тканини високотехнологічного виробництва. Деякі з них називають навіть «розумними». І не для красного слівця…

У лінійці продукції бельгійська компанія «Bekaert Tekstiles Group» «розумною» є тканина Jersi Adaptive. Що це таке? Це – новий вектор оцінювання текстилю для сну з перенесенням акценту від пасивної до динамічної функціональності тканини.

Уявіть матрацний чохол чи наволочку для подушки, котрі здатні самі визначати температуру й відповідно регулювати вміст і випаровування вологи з їхньої поверхні.мал3 Такої «розумності» тканини досягають завдяки застосуванню запатентованого способу її обробки на основі гідрофункціонального полімеру Adaptive, котрий зігріває, коли холодно, й охолоджує, коли спекотно, бо має здатність акумулювати й віддавати тепло.

Завдяки цьому зростає тривалість здорового сну, він стає якіснішим і комфортнішим. Тканина з обробкою Adaptive використовує надлишкове тепло тіла людини для поглинання вологи й охолодження зони навколо сплячої людини. Adaptive починає працювати при температурі 20оС, досягаючи максимуму «продуктивності» при 40оС, причому діє тільки при безпосередньому контакті з тілом і суворо індивідуально. Наприклад, якщо в одного з подружжя висока температура, матрац буде охолоджуватися тільки на його боці ліжка.

Полімер Аdaptive також надає тканині додаткової м’якості й шовковистості, тож вона приємна й на дотик. Певна річ, тканина, оброблена спеціальним полімером, безпечна для здоров’я: пройшла дерматологічні випробування й відповідає європейським вимогам Oko-Tex Standard 100.

До слова сказати, просочення Аdaptive розроблене швейцарською компанією «HeiQ», що є партнером багатьох провідних світових текстильних компаній. Здатність до поглинання вологи у полімеру Аdaptive змінюється разом із температурою: високий рівень поглинання вологи при низьких температурах та низький рівень поглинання вологи при високих температурах (вивільнення вологи). В нього динамічна реакція на зміну стану шкіри і навколишнього середовища, вона протилежна – «non-Newtonial» (не-ньютонівська), реверсна.

Чохол із тканини з Аdaptive можна прати в домашніх умовах при температурі до 60оС. Після прання властивості тканини зберігаються.

Від Богдана Шевчука, менеджера компанії «Люмітекс», котра торгує в Україні тканинами «Bekaert Tekstiles Group», ми довідалися про чохольну тканину з іншими не менш цікавими й корисними властивостями, яких вона набуває, наприклад, завдяки просочуванню екстрактом Aloe Vera. Цілющі властивості алое відомі: активні інгредієнти і поживні речовини цієї рослини освіжають тіло людини, підвищують рівень енергії, мають протизапальну і зволожувальну дію. Екстракт AloeVera додають в тканину при виготовленні – вона зберігає свої властивості навіть після багаторазового прання. Тканина з просоченням Aloe Vera має чудову повітропроникність, забезпечуючи споживачеві прохолоду влітку й зручність у зимову пору року. Всередині тканини міститься безліч повітряних прошарків, які сприяють диханню тіла.

Трикотажна тканина Aloe Vera складається з еластичних натуральних бавовняних волокон і запатентованої пряжі із спеціальних м’яких волокон. Ця технологія створює об’ємне плетіння, що складається з декількох м’яких шарів. Тканина приємна на дотик і дуже міцна, тривалий час зберігає первинний вигляд. Еластичні доповнення в трикотажному полотні посилюють ергономічні властивості матраца, адаптуючи його під анатомічні вигини тіла і компенсуючи поштовхи й рухи.

Технічні характеристики тканини: склад – 100% поліестер, щільність – 275 г/м2, ширина – 2,35 м.

Представник дніпровської компанії «Rigel Group» Дмитро Журбенко розповів, як чохлову тканину Aloe Vera використовує відомий італійський виробник матраців – компанія «BeddingIndustries», продукцію якої дніпровська компанія імпортує в Україну. В деяких моделях своїх матраців італійські технологи використовують п’ятишарові чохли Aloe Vera-3D. Текстиль Aloe Vera (Tecnofiber Aloe Vera) є лише однією із складових такого чохольного набору – одним із тканинних прошарків. Просочування у вигляді пом’якшувача Ricosil Aloe, що містить «коктейль активних інгредієнтів», отриманих із цілющої рослини, забезпечує матрацу ще й обсяг, пружність, ергономічність. Терморегулювальні функції виконують інші спеціальні матеріали: зовнішній шар «зимового» боку Sleepingтм Defender, який безпосередньо контактує з тілом і містить срібні волокна, та інший зовнішній шар «літнього» боку Refreshing Summer, створений за технологією SMARTCEL CLIMA. Завдяки їй Refreshing Summer є продуктом останнього покоління з терморегулювальною здатністю поглинати надлишкове тепло в нічний час, що створює приємне відчуття свіжості. Між середнім чохольним шаром Tecnofiber Aloe Vera й зовнішніми «зимовим» та «літнім» шарами ще по прошарку пінополіуретану із властивістю пам’яті. Отакий складний чохольний сандвіч, в якому тканина, просочена екстрактом алое, виконує особливу роль.

В асортименті текстильних розробок компанії «Bekaert Tekstiles Group» є матрацні тканини, створені за інноваційними технологіями з тим, аби надати текстилю нових властивостей, орієнтованих на різні фізіологічні потреби людини. Приміром, створюючи колекцію тканин Value up, технологи-ткачі зробили акцент на її дії на праву півкулю головного мозку, що контролює емоції, формує творчі здібності, креативність. Тканина Energy up, покращуючи якість сну, сприяє фізичному й ментальному відновленню й оновленню організму. Матраци, в яких чохли із тканини Relax, сприяють позбавленню від стресу. Тканина Anti-Age насичує, живить, оновлює й регенерує шкіру сплячої людини, запобігає появі зморщок. А текстиль, насичений вітаміном Е, підтримує захисні функції організму, стимулює імунну систему та забезпечує після просинання бадьорий настрій та здоровий стан.

Дорослі люди у ліжку отримують й інші насолоди. Аби вони були яскравішими, «Bekaert Tekstiles Group» створила матрацну тканину Aphrodisiac. Її спеціальний дизайн і обробка відповідним просочуванням, яке й дало назву цій тканині, надихають, активізують інтимне життя, збагачують відпочинок новими емоціями.

Ще одна тканина – Oxyon – із негативними іонами, або, як кажуть, вітамінами повітря, що утворюються після дощу, поблизу водоспадів, біля моря, в горах. Вони насичують кров киснем, сприяють апетиту, хорошому настрою, покращують пам’ять і здатність до навчання.

І найцікавіша інноваційна розробка компанії «Bekaert Tekstiles Group» та її партнера – компанії «Nanobionic» – тканина з лікувальними властивостями. Такий матеріал творці називають революційним і запевняють, що він буде визначати майбутнє матрацовиробництва й постільної білизни. Nanobionic – високотехнологічне біокерамічне покриття, яке перетворює тепло тіла на довгохвильове інфрачервоне випромінювання й спрямовує його назад до тіла. Такі промені здатні стимулювати мікроциркуляцію крові й оптимізувати терморегуляцію тіла. Текстиль, створений за технологією Nanobionic, регенерує, відновлює і заряджає тіло людини для поліпшення якості сну і загалом якості повсякденного життя.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]