Меблева фурнітура та рекомендації щодо її вибору

0
640

Фурнітура є важливим елементом більшості предметів меблів. До неї відносяться запірні механізми, ручки, шпінгалети та інші елементи, завдяки яким можна відчинити різні меблеві стулки, а також зафіксувати їх в потрібному положенні або просто зачинити. Тому при покупці виробу важливо приділити достатньо уваги її вибору.

Доволі часто в пошукових системах з’являється запит «куплю меблеву фурнітуру». Це й не дивно, адже багато наших співвітчизників приймають рішення самостійно виготовити той чи інший предмет або зробити його ремонт. Давайте ознайомимося з основними різновидами фурнітури для меблів.

Різновиди фурнітури для меблів

Все різноманіття фурнітури для меблів можна розділити на кріпильну і лицьову. До першого виду належать стяжки, скоби, напрямні для шухляд та інші елементи, яких не видно з першого погляду і не перебувають зовні. Лицьова ж фурнітура – це ручки, ніжки, замочки й інші вироби.

У меблях часто використовуються не тільки завіси і ручки, а й дотягувачі, газові ліфти та інші види фурнітури, які забезпечують необхідні характеристики готових виробів. Вартість таких виробів висока, тому зазвичай виробники підбирають клас фурнітури під клас меблів. Так, якщо виготовляються дорогі вироби, тоді для них недоцільно застосовувати комплектуючі з алюмінієвого сплаву, краще використовувати ексцентрикові стяжки – вони акуратні і не кидаються в очі. Але щоб отримати таке з’єднання, потрібно спеціальне обладнання, тому в домашніх умовах його складно реалізувати.

Вибираємо меблеву фурнітуру

Шурупна меблева стяжка, відома також як конфірмат, отримала широку популярність. Однак вона не позбавлена ​​слабких сторін. Наприклад, така меблева фурнітура не дає змогу демонтувати і монтувати виріб більше кількох разів. У той же час при використанні конфірмату багато буде залежати від майстра, який працює з меблями.

Для виробів, виготовлених з деревно-стружкових і деревоволокнистих плит, не допускається застосування рояльних завісів, які використовувалися в минулому. А ось завіси з чотирма шарнірами чудово впораються з поставленим завданням. Їх перевагою є витримування декількох десятків тисяч циклів відчинення/зачинення, при цьому дверцята не провисають.

Якщо потрібно підібрати напрямні для шухляд, тоді необхідно визначитися з роликовим або кульковим їх типом. Вироби відрізняються як зовні, так і по звуку спрацьовування. Кулькові напрямні застосовуються для бюджетних меблів.

Як видно, вибір меблевої фурнітури широкий і різноманітний. Вироби відрізняються надійністю, функціональністю і вартістю. Зваживши свої потреби, використовуваний матеріал і наявне обладнання, можна придбати саме ті комплектуючі, які вам необхідні.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 1 Оцінка: 1]