Меблева мода: нове – насправді призабуте старе

0
363
Де формуються завтрашні тенденції меблярства? Звісно, на авторитетних  міжнародних виставках, де визнані законодавці моди й креативні новачки представляють новинки майбутнього року, що дають новий імпульс для меблевого ринку.

Відвідувачі цьогорічних меблевих форумів у  Кельні та Мілані могли виявити, що багато нових меблів здаються дивним чином знайомими. Буфети зараз дуже популярні й оточені крутими кріслами та диванами на ніжках. Полиці зустрічаються рідше – в епоху Твіттера, YouTube та Instagram книги практично перестали цінуватися, як це було раніше. Хоча й раніше вони часто слугували лише елементом інтер’єрного оформлення приміщення.     

Ретро – це стилістичний елемент, а не сам по собі стиль. Справа не тільки в тому, що класики модернізму середини століття та поп-культури мають культовий статус – їхні форми знову з’являються всюди, хоча і в нових інтерпретаціях, з новою обробкою або в новому вигляді. Коли в житті багато змін, перевірене й  надійне стають бажаними і являють себе на диво свіжими в новому міксі   нової обстановки. Меблі у вітальнях то яскраві й зухвалі, то в індустріальному стилі або демонструються на темному, елегантному тлі в стилі «ар-деко», а акуратні, стримані -частіше зустрічається на кухні або в спальні. З огляду на стирання інтер’єних уподобань між містом і селом, на або дуже тісні, або вельми  просторі інтер’єри  великі й малі меблі змінюються. З огляду на всі обставини, зростаюча швидкість і гнучкість нашого життя вимагає нових меблів: більш компактних, модульних та багатофункціональних.

Тенденція до легкої палітри сірих відтінків, супроводжувана натуральними або пастельними відтінками, продовжує зберігатися, натхненна природою та етно-мотивами. Але є два інших важливих напрямки, які заслуговують на увагу: різнокольоровий  і темний, елегантний тренди. Авангард поєднує в собі варіанти основних кольорів для створення ефекту, поєднує в собі різні відтінки рожевого, оранжевого, темно-зеленого, жовтого, бірюзового, бензинового або навіть кольору м’яти. Одночасно дуже трендові й теплі, темнуваті кольори (темні відтінки синього й зеленого), вони гармоніюють з червонуватим деревом.

Дерево залишається незмінно популярним. Це й не дивно: деревина – натуральний  матеріал, універсальний і створює відчуття затишку. Зараз дереву часто надають грубого, нарочито абияк обробленого вигляду, уникаючи його гладкості.  Крім того,  й метал надзвичайно популярний. В основному в теплих, дорогих кольорах і обробках, таких як «золото» й «латунь». І він використовується не тільки, скажімо, для виготовлення ніжок для столу чи дивану, але і як декоративний елемент в багатьох інших видах і моделях меблів та інтер’єрних аксесуарів. Скло як меблетворчий матеріал нині перебуває в процесі становлення в якості «третьої сили». Також популярності не втрачають плетені вироби. Натуральний камінь з’являється здебільшого в ролі ексклюзивного штриха. Шкірою меблярі охоче послуговуються завдяки її м’якій та розкішній якості. Якщо ж говорити про меблевий текстиль, то бачимо багато фактурних тканин і повернення велюру. Він в основному використовується в однотонних кольорах і є відмінним варіантом, якщо ви шукаєте відчуття тепла. Він має м’який зовнішній вигляд із натяком на розкіш.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 1 Оцінка: 5]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я