«Біда помучить, але й научить». Є така народна приказка. Не беремося стверджувати, що саме нею керувалися деякі меблеві компанії котрі з усіх сторін в невигідних умовах коронавірусного карантину, проявивши підприємницьку кмітливість, взялися за непритаманні їм справи. Приміром, пошиття індивідуальних захисних масок. І не тільки для власних потреб. І не тільки з метою вигідно заробити (ну, скільки на цьому заробиш?!), а й, без перебільшення, виконуючи соціальне замовлення, продиктоване її власникам їхнім громадянським обов’язком. І про це пишемо без зайвої патетики, бо справді воно так і є, що підтвердило наше спілкування з ними на цю тему.

Ясна річ, найпростіше таким пошивним бізнесом займатися виробникам м’яких меблів, котрим не потрібно для цього перелаштовувати виробництво, шукати потрібні кадри й матеріали, купувати швейну техніку. Практично все це у них є. Та й індивідуальні захисні маски – виріб нехитрий, опанувати технологію пошиття не проблема. Що являло певні клопоти – налагодити збут.

Одеська компанія «Decido» зробила ставку на значні обсяги й незначну ціну своїх масок (в межах семи-чотирнядцяти гривень). Аби шити щоденно по тисячі масок, своїх рук, так би мовити, не вистачило, каже власник компанії Сергій Гусєв, довелося задіяли позаштатних швачок-надомниць. Не вистачає, уточнює Сергій, не стільки власних швачок, як потрібних швейних машин. Більшість призначені для роботи з меблевим текстилем, а таких, які для тонких тканин, тільки дві. Розкрій всіх масок виконуємо на підприємстві, надомниці ж тільки шиють.

Втім, не всі матеріали, потрібні для пошиття захисних масок, виявилися під рукою, в складських запасах. Спанбонд довелося в спішному порядку шукати на ринку й закуповувати, бо з ним компанії раніше не доводилося мати справу.

Чесно кажучи, ми розраховувати, що попит на захисні маски буде більшим, але ринок ними швидко «наситився». Тому нині темпи їх пошиття скоротилися до мінімуму, дошиваємо те, що вже розкроєно. Але якщо ринок знову затребує, ми готові відновити колишні обсяги.
Так само «пошивний ентузіазм» пішов на спад і у сімейної компанії «Lapufic» із Миколаєва.

Виготовлення захисних масок компанія вже практично припинила, хоча цей товар у неї високої добротності, про що свідчить і ціна в 120 гривень (маски шестишарові: чотири шари поліестеру і два – спанбонду). Її керівник Дмитро Демченко каже, що вони, було, замахнулися й на пошиття захисного одягу, маючи для цього потрібний матеріал, але така продукція для масової реалізації на відміну від простих масок потребує цілої низки сертифікацій. Отримати їх в короткий термін неможливо, та й затратні такі процедури, а відтак й економічно невигідні щодо продукції тимчасового виробництва. Тим більше в умовах, коли кожна копійка на контролі.

На відміну від одеситів миколаївці-меблярі із спанбондом працювали й до цього, але використовували у своїх виробах більш щільні його варіанти. Спробували ними скористатися, але переконалися, що дихання в таких масках утруднене. Довелося закуповувати для нових потреб традиційний для використання в захисних масках спанбонд тридцятої щільності. Шили маски меншими обсягами, ніж колеги-одесити: на початку по 30-40 масок у день, нарощуючи до 60 одиниць.

Ще раз треба підкреслити, що, взявшись за пошиття захисних масок, наші колеги керувалися не лише бізнесовими інтересами. Треба віддати їм належне, ця нетрадиційна для них справа є певною мірою й благочинною. Одесити частину пошитих масок віддали благодійним волонтерським організаціям для роздачі людям, якими ті організації опікуються, а миколаївські меблевики двадцять відсотків коштів від реалізованих масок перерахували благодійному фонду.

Столична компанія «Атон Сервіс» захисні маски не шиє, бо переважно працює з металом, виготовляючи й встановлюючи засоби промислової аспірації та вентиляції, очищення повітря. Але в міру своїх можливостей також підключилася до антивірусного протистояння. З цією метою сконструювала металевий бокс, який може бути використаний в умовах пандемії для знищення короновірусних бактерій, котрих можна принести додому з магазинів на продуктових упаковках. Можна в ньому стерилізувати й одяг та інші речі, на які може потрапити вірусна зараза. Такий бокс конструкційно простий. Так би мовити, серцевина його – бактерицидна лампа, промені якої знезаражують повітря, стерилізують поверхні, нейтралізують шкідливі віруси та інші мікроорганізми.

Не скажу, що такий бокс є чимось інноваційним, бо ультрафіолетові промені давно використовуються із старилізаційною метою, – зізнається власник компанії Едуард Миколайович Лебедєв. – Ми лише скористалися підказкою, яку, можна сказати, дала нам нинішня емідемологічна ситуація, й оперативно, протягом тижня, ідею такого бокса, як мовиться, на злобу дня матеріалізували в конкретному виробі. Металу для такого продукту в нас вистачає, а от бактерицидні лампи виявилися дефіцитними, з великими потугами їх вдалося придбали. Власне, все електронаповнення для бокса довелося закуповувати.

Обсяг бокса 200 літрів, тобто він доволі габаритний, але тим не менше зручний для транспортування, бо розбірний. Його просто як розібрати для перевезення в автомобілі, скажімо, на дачу, так і зібрати на місці. Достатньо двадцяти хвилин перебування в боксі, аби продукти чи інші речі очистилися від можливих шкідливих мікроорганізмів.
Ми зараз на етапі його популяризації, шукаємо для цього засоби (відеоролик уже зняли), визначаємо цінові параметри, шукаємо можливості серійних продажів, ринкову нішу для такого продукту.

Загалом, ідея такого бокса дуже продуктивна. В принципі він може бути помічним не тільки для знезараження речей, а й для зберігання, скажімо, на балконі продуктів у зимовий період за принципом режиму роботи овочесховищ – достатньо бокс теплоізолювати. Тобто і в післякрантинний період він не виявиться зайвим.

Наведених кілька прикладів – свідчення того, що меблева галузь країни не спасувала перед коронавірусом, не опустила руки, більше того – креативить, можливо, навіть продуктивніше, ніж у звичний, спокійний час. Це обнадійливо.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я