На недавній весняній виставці «Чароўны млын», яка завершилася у Мінську, свої меблі з вербової лози демонстрував гомельський майстер Іван Шафоренко. Не тільки демонстрував, як розповідав, як їх створює.
«Все почалося з виготовлення маленьких підставок під гаряче. А далі асортимент виробів з вербової лози розширився. Я став робити авторські меблі – табурети, стільці, лавки, крісла-гойдалки, столи та інше.
Все починається з ескізу. Виріб «промальовується», меблевиробництво фактично виконується «за картинкою». Є й свої секрети: наприклад, в усі крісла та табурети з вербової лози обов’язково вставляються палки, які тримаються на спеціальних шаблонах. Потрібні вони для того, щоб меблі «гнулася» під правильним градусом.
Для того, щоб зробити будь-який меблевий предмет із вербової лози, з самого початку я роблю каркас. І тільки переконавшись, що все в ньому правильне, з точки зору фізики, починаю обплітати. Тобто, поки зразок не обплетений, його можна розібрати для того, щоб виправити неточності, якщо вони є. Готові меблі, як ви розумієте, розібрати вже неможливо.
Лозу я вирощую сам. Для того, щоб зробити якийсь предмет меблів потрібно «перелопатити» не одну її тонну. Меблі не виготовляється з дикоростучої лози, тому потрібно вирощувати спеціальні сорти. І то для виробництва меблів годяться далеко не всі з них. Є приблизно 270 видів лози, але для плетіння пригодні лише вісім-десять.
Після того, як лоза виросла, я її зрізаю. Потім вона закладається в чан і вариться в корі . Майже, як картопля «в мундирах». Принцип той же. Потім лоза «ошкурюється» – з неї знімається кора. Висушується. Після цього лоза сортується: вирішується, яку лозу на які вироби відкласти. З деяких сортів лози відразу «збивається» каркас будь-якого предмета меблів.
Зараз лінійка моїх авторських меблів із вербової лози представлена диванами, столами, стільцями, табуретами, скринями, етажерками, шафками».

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації