Мода в одязі, Fashion, – швидкозмінна. Виявляється, в «одязі» для меблів – також. Отож, виробники м’яких меблів, які послуговуються оббивними матеріалами, зокрема текстилем, постійно відслідковують модні тренди серед різноманіття оббивних тканин.

Так і ми. Фактично, щороку цікавимося у відомих постачальників цих матеріалів: що нині у моді серед меблярів, що, можливо, минуще, а що залишиться актуальним і для наступного сезону. Ось що нам із цього приводу розповіла директор компанії «ЛАСП» Надія Грищенко.

– Для класичних меблів поповнюємо колекцію турецького велюру (наша компанія продає тільки турецькі меблеві тканини), який утримує стійкі позиції на ринку як постійно затребувані. У його складі – льон, бавовна, віскоза, а також поліестер.

Велюрові новинки в асортименті компанії «ЛАСП» – моделі PLAIN 8145 та VEGAS M1144 (склад: стовідсотковий поліестер, щільність – 770 г/пог. м, показник стирання – понад 30 тис. циклів).

Велюр призначений для виготовлення м’яких меблів складних форм, які найбільш придатні для цього. Він дуже комфортний, з високим ворсом та сучасного дизайну. Меблевий велюр чудово виглядає завдяки наявності ворсу, він добре драпірується та має високі теплозахисні властивості. Цю важку ворсову тканину виготовляють із натуральних і хімічних волокон, текстурованих поліамідних і поліефірних ниток. Ворс може бути розташований вертикально по усій тканині або на окремих ділянках, пригладжений в один бік. Ворс обробляють тисненням, розчісують за трафаретом або укладають у вигляді різноманітних малюнків, тому велюр може бути гладким, фасонним, тисненим. Зазвичай оббивний велюр має однотонний малюнок.

Меблі хай-теківського стилю також не гребують нехитрими рогожками. Тому ми регулярно поповнюємо й оновлюємо асортимент цих тканин. Представляємо зразки  колекції FESA та один із принтів колекції VIALE.

Рогожка – дуже щільна й міцна тканина, плетінням схожа на мішковину, але її поверхня може бути ворсистою. Характерна ознака рогожки – товсті волокна і, як наслідок, грубе плетиво. Це – модний нині оббивний матеріал з яскраво вираженою фактурою. При виробництві рогожки поряд з лляними, вовняними, шовковими волокнами й бавовною для підвищення міцності та довговічності тканини використовують поліестер і акрил. Рогожка пружна, не мнеться, добре тримає форму, за нею легко доглядати. Меблі, обтягнуті цієї тканиною, чудово вписуються у будь-який інтер’єр.

Меблярі почали «перепрошувати» шеніл, яким ще не так давно «переситилися», а тепер знову їх цікавлять ці тканини. Щоправда, вже трохи в іншій, пом’якшеній якості, яку забезпечує наявна у тканинах акрилова нитка.

Шеніл легко розпізнати за характерною опуклою ниткою, яка контуром нагадує рух гусениці (по-французьки гусениця – chenille). Завдяки ворсистій структурі тканини виникає приємний ефект гри кольору.
Шеніл складається з натуральних волокон із незначним додаванням синтетики з метою поліпшення властивостей, завдяки чому тканина зручна у догляді. Шеніл – тканина із розрізним ворсом. Однією із основних характеристик шенілу є кількість шенілових ниток, для виробництва яких зазвичай використовують акрил, бавовну або поліестер. Кількісний вміст шенілових ниток впливає на ціноутворення.
За сухого чищення тканина практично не сідає, має дуже високу зносостійкість. Натуральні шенілові тканини – екологічні.

Щодо класичних меблів для сидіння (стільці, крісла), то вони » не відзначаються особливою «вередливістю» до своєї «одежі». Серед тканинних принтів, які їм все ще до вподоби, – смугастість, вензельність. Модернові меблі віддають перевагу однотонам у тканинах «некитайської» якості.

– Тобто, щось, якщо не принципово нове, то хоча б більш-менш помітно нове у тканинному асортименті не з’явилося.

– Мабуть, що ні. Якщо не враховувати, що виробники традиційних для меблярства тканин почали просочувати їх засобами з метою продовження терміну їхнього використання та підвищення міцності. Такі додаткові втручання у тканинну основу роблять тканини стійкішими до подряпин, вбирання вологи, стирання, куйовдження, дії високих температур тощо.

Нещодавно ми поповнили свій асортимент набором тканин на основі поліестеру для виробництва меблів, які використовуватимуться на відкритому повітрі. Вони не вигоряють на сонці, не бояться вологи, не гниють, не покриваються пліснявою, стійкі до рідини на спиртових розчинниках.

Ці тканини – з категорії «рогожок», і вони – кількох видів: Calista, Hansen, Jolly, Zunica.

*  *  *

На вітчизняному ринку меблевих тканин головними є дилерські пропозиції тканих матеріалів від закордонних виробників. Так, червоноградська компанія «СЕНТІО» – один із таких дилерів, що пропонує тканини для виробників матраців, однак у кінцевому результаті отримуємо м’які меблі.

 – У нашому асортименті також матрацні тканини й тасьма, що відповідають високим вимогам і стандартам якості, – розповіла нам менеджер компанії Ірина. Пропонуємо широкий вибір стьобаних тканин у різних класичних та сучасних дизайнах стьобання та з будь-яким наповненням. За бажанням замовника можемо нанести індивідуальний логотип на будь-яку тканину. Уся продукція компанії сертифікована, пройшла лабораторні дослідження та має санітарно-епідеміологічні висновки. Компанія «СЕНТІО» постійно дбає про збільшення та оновлення асортименту, слідкує за усіма новинками та тенденціями ринку, відвідуючи міжнародні спеціалізовані виставки.

Ми пропонуємо виробникам матраців здебільшого жакардову тканину, враховуючи її привабливі характеристики: міцність, довговічність, зручність в експлуатації, збереження усіх корисних властивостей матеріалів, з яких вона виготовлена. До того ж, застосування особливого просочення спеціальними речовинами запобігає появі статистичної електрики, збільшує зручність і комфорт використання матраців. При використанні жакардового способу плетіння досягається максимальна щільність ниток на одиницю площі.

Жакардові матрацні тканини компанія пропонує різної колірної гами та кількох видів: з бавовною, стрейч-жакард. Жакардові тканини з бавовною містять 50% натуральних волокон котону, завдяки чому вони м’які та приємні на дотик. Переплетення волокон котону та поліестеру утворюють на поверхні тканин рельєфні візерунки, що надає їм неперевершеного та привабливого вигляду. Такі тканини не проклеєні флізеліном, тому їх можна використовувати не тільки для пошиття матрацних виробів, але й у готельному чи ресторанному інтер’єрному дизайні тощо. Стрейч-жакард – стовідсоткова поліестерова тканина, яка вирізняється міцністю, не мнеться, не вигоряє на сонці. Такі тканини приємні на дотик і зовні подібні до стрейчевих. Проте завдяки проклеюванню флізеліном вони, на відміну від стрейчевих, не розтягуються. Це робить їх ще міцнішими та стійкішими до зовнішніх пошкоджень.

Трикотажні стрейчеві тканини – ще один різновид жакарду. Стрейчеві тканини – сучасний високоеластичний матеріал з «дихаючим» ефектом. У нашому активі – широкий асортимент трикотажних стрейчевих тканин виробництва Німеччини, Португалії, Голландії, Бельгії щільністю від 200 до 300г/м2, до складу яких входять як синтетичні, так і натуральні волокна. Є тканини з просоченням алое-вера, бамбука, а також з різноманітними логотипами. В’язані трикотажні тканини відрізняються різноманітністю дизайну, малюнками й типами в’язання. Вони ніжні та приємні на дотик. Матрац із такої тканини сприяє розслабленню та повноцінному відпочинку. Для пошиття матрацних чохлів використовуємо полікотон. Завдяки додаванню поліестеру цю тканину легко прасувати, вона має підвищену міцність і тривалий термін експлуатації, не дає усадки, не втрачає кольору. Пропонуємо полікотон щільністю 72 г/м2 китайського виробництва шириною 220 см. Матеріал напрочуд яскравий та барвистий.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 1 Оцінка: 1]