На живий вогонь і тліюче вугілля можна дивитися нескінченно. Вони заворожують, створюють мрійливий настрій, дають відчуття умиротворення, душевної рівноваги й радості. Як приємно, сидячи увечері у вітальні перед каміном, віддатися цій безтурботної атмосфері. Але вогонь – це ще й стихія, яка пожирає все на своєму шляху, а тому потребує відповідного догляду. Крім того, камін потребує регулярного обслуговування – чищення димоходу, топкової камери, зольного відсіку, порталу. Тому дизайнери останні кілька років пропонують альтернативні рішення для створення затишку – електричні каміни.

Але мода й технології не стоять на місці, і вже в Італії з’явилися перші в світі меблі «з елементами вогню» – дуже дивні, але, безперечно, красиві. Їх придумали італійські архітектори та інженери, перед якими стояло завдання створити ефект, максимально імітуючий  якщо не на язики полум’я, то хоча б жар. Завдання було виконане. Крім абсолютно реалістичного ефекту розпечених жарин, присутній акустичний фон – потріскування тліючого дерева, і головне: вбудована система викиду есенцій або масел, що створюють ще й відповідний аромат вогнища. Тобто, створюється цілковитий ефект дотліваючого багаття.

Креативність меблів у достовірній імітації жару

Більш докладно про те, як вдалося досягти ефекту «меблів, що горять», розповів Фабіо Ванніні, генеральний директор компанії  «Vanixa».

– Осередок із вогнем в усі часи відігравав об’єднуючу роль, яка особливо важлива в наш час, коли люди, захоплені IT-технологіями й різного роду гаджетами, зайняті собою, а не спілкуванням один з одним. Ми багато працювали з архітекторами й зрозуміли, що дуже багато хто хоче під час відпочинку милуватися заворожуючою грою вогню, але в сучасних помешканнях це практично неможливо, перш за все через небезпеку пожежі.

Однак зробити максимально схожими на справжні можна якщо не язики полум’я, то хоча б вуглини. Отож перед нами стояло завдання розробити щось незвичайне, запропонувати інтригу: щоб людина, тільки торкнувшись жарин рукою, могла переконатися, що вони штучні, але все одно боялася б обпектися.

 «Жар» у таких креативних меблях справді дає тепло

Ми намагаємося впливати на всі органи чуття. У наших меблів присутній елемент споглядальності, тому що вогонь – це завжди щось містичне, чарівне. Можливе створення сонорного ефекту з характерним для вугілля потріскуванням. Вбудована система викиду есенцій або масел впливає на наш нюх. А підігрів штучних вуглин – не з метою обігріву, а з метою приємного дотику до них – підвищує експансивність через тактильну чутливість. Отже, нам вдалося інтерпретувати в сучасному ключі значення вогню як наскрізного елемента всіх культур і народів, домогтися ефекту оманливого сприйняття, завдяки чому  зробити наші меблі емоційними.

Ефекту тліючих вуглин вдається досягти за рахунок використання рожевої гімалайської солі (галіту), що утворилася понад 250 мільйонів років тому й містить понад  80 природних мінералів. Кристали солі заломлюють світло від світлодіодів, що підсвічують їх спіднизу.  Кожен із них працює в заданому режимі, спалахуючи й згасаючи, що в підсумку змушує мерехтіти штучні жарини.  Використання обігрівача під кристалами солі іонізує й очищує повітря від бактерій, грибків, неприємних запахів, що благотворно позначається на здоров’ї людини.

Якщо установка виробів передбачається у вологих приміщеннях, де сіль буде вбирати вологу й руйнуватися (наприклад, у SPA-салонах або на вулиці), ми, як заміну їй, використовуємо кварц.

Ми пропонуємо абсолютно унікальні вироби, що підлаштовуються під інтер’єр помешкання, ресторану, готелю або іншого об’єкту, в якому буде встановлено дизайнерський елемент. Це може бути навіть конструкція довжиною 10 метрів, але «полотно» кристалів в ній буде здаватися суцільним, незважаючи на те, що сама вона буде зроблена з кількох сегментів. Ми реалізуємо не тільки горизонтальні, але й вертикальні рішення, наприклад, у вигляді водоспаду або проекції. Більшою мірою наші вироби – предмети інтер’єру, але легко можна вбудовувати наші «жаровні» і в традиційні меблеві предмети – в якості декору. Це може бути вставка в стільницю, прибудова до ліжка чи дивану, що нагадуватиме штучний камін. Креативні дизайнери знайдуть безліч інших варіантів подібного інтегрування штучного жару у меблеві конструкції.

Матеріали теж різні – дерево, коріан (штучний камінь), латунь, алюміній, шкіра і навіть золото! Кожне замовлення індивідуальне, як і наш замовник.

 «Меблевий вогонь» може бути різних віддінків

Ми не створюємо «вуглини», що переливаються одночасно декількома барвами. А ось світіння в якомусь одному відтінку створити можливо. Скажімо, один з наших замовників, власник винного погребу, замовив у нас «мангал» із вогнем бордового кольору. А для клієнта з Бразилії ми робили «мангали» з вугіллям оранжевого та синього кольорів. Справа в тому, що лампа, що забезпечує підсвічування «жарин», має термін експлуатації близько 60 тисяч годин, і якщо зробити мерехтіння різнобарвним, це сильно скоротить термін її служби.

Ми завжди намагаємося підлаштуватися під загальну концепцію дизайну. Якщо замовник вибирає класичний ефект тліючих жарин, але хоче встановити обладнання на яскравому світлі, то ми обговорюємо, що в цьому випадку буде знижуватися яскравість «вуглин», і пропонуємо йому або відрегулювати світло в приміщенні, або підібрати оптимальний для нього варіант підсвічування.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я