Вибираючи меблі для дому, ми всі прагнемо не тільки до максимального комфорту для всієї сім’ї. Бажано, аби ліжка, столи, тумби, стільці, стінки і кухонний гарнітур були практичними, довговічними, не вигоряли і не псувалися від інтенсивного використання. Всі ці показники безпосередньо залежать від якості матеріалу, з якого виготовлені меблі. Розповімо докладніше про основні властивості сучасних меблевих матеріалів.

Дерево та матеріали з деревини

Натуральна деревина застосовується для виробництва ліжок, стільців, столів, комодів і інших предметів меблів, експлуатація яких здійснюється далеко від вологи, перепадів температури і опалювальних приладів. Різні сорти дерева відрізняються міцністю і довговічністю. Найбільш міцним вважається дуб, вироби з якого здатні прослужити до 50 років. Меблі з дерева коштують дорожче, їх часто обирають для дитячої.

ДСП і МДФ – найпопулярніші меблеві матеріали. Виробляються на основі деревної тирси із застосуванням в’яжучих речовин. Другий варіант вважається більш екологічним, перший – при нагріванні виділяє шкідливі формальдегіди.

Ці матеріали часто вибирають для виробництва кухонних гарнітурів, м’яких диванів, комодів, комп’ютерних столів, шаф. ДСП і МДФ покривається ламінуючою плівкою, завдяки чому зростають їхні експлуатаційні властивості (вологостійкість, стійкість до подряпин). МДФ більш важкий (плити з нього використовують для оздоблення меблів) і дорогий матеріал.

Пластик

Якщо практичність меблів для вас головний критерій, обирайте пластик. Він не схильний до впливу грибка, не змінюється при впливі вологи, простий в експлуатації і догляді. Цілком із пластику виробляють дитячі столики, стільчики та регульовані по висоті парти. Вироблені литим способом пластикові меблі можуть приймати абсолютно різні форми. Пластик в різних втіленнях застосовується для виробництва меблів для саду і дачі.

Обробляють полімером і кухонні фасади. Перевага матеріалу в тому, що він здатний імітувати текстуру і відтінок будь-яких інших матеріалів. Найчастіше пластикові меблі мають деревний відтінок і характерний малюнок на поверхні, але популярні і варіанти в різних кольорах – від стриманих пастельних до яскравих і соковитих.

Скло

Популярний в інтер’єрі матеріал, який робить обстановку повітряною та легшою. Скло пропускає і заломлює світло, створює відблиски (що може бути і відволікаючим чинником, наприклад, в дитячій, де займається дитина). Зі скла створюють стільниці, полички, кухонні фасади, стелажі, шафи для ванної. З особливо міцного різновиди матеріалу виготовляють стільці, крісла та табурети. Скляні меблі прекрасно прикрашають інтер’єр, за ними досить легко доглядати.

фото Майстерня дерев’яних меблів “РІЧ”

Камінь

Камінь подібно дереву має унікальну фактуру, особливий малюнок і приємну енергетику. Це один з найбільш міцних матеріалів, з якого створюють кухонні стільниці, раковини для ванної, вуличні лавки (застосовують подушки). Йому абсолютно байдуже навіть найвища вологість, різкі температурні перепади, удари і падіння різних предметів на кам’яну поверхню.

Окремостоячі предмети меблів з каменю не виробляють через велику вагу цього матеріалу. У сучасних інтер’єрах застосовують не тільки натуральний, але і штучний (вироблений з полімерних складових) камінь, яким обробляють кухонні фасади, стільниці, підвіконня.

Метал

Повністю металеві меблі підходять не для всіх інтер’єрів, тому найчастіше з алюмінію, сталі і чавуну виробляють тільки каркас або ніжки. Метал прекрасно піддається обробці, тому стільці, столи, етажерки і полички мають досить привабливий зовнішній вигляд. Вироби з металу покривають потужними антикорозійними засобами, а значить – вони підходять для ванної кімнати та вуличних умов (відкриті кафе, тераси). З мінусів – велика вага (металеві меблі важко переміщати, наприклад, під час збирання) і висока теплопровідність.

Вибираючи матеріал для меблів, відштовхуйтесь від того, яка з його характеристик для вас важлива – дизайн, стиль, вартість, практичність, довговічність або екологічна безпека.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я