Мийка аж виблискує!

0
785

І не тільки тому, що чиста, а й тому, що з підсвічуванням

Нині ринок пропонує меблевикам, а відтак – їхнім клієнтам, величезний вибір кухонних мийок, що різняться розмірами, матеріалом виконання, конструкцією, формою, дизайном. А хто цінує оригінальність, чи то пак – неповторність, може вибрати мийку із підсвічуванням.

Люди, які бачать кухонну мийку з підсвічуванням, передусім відзначають її привабливість. Адже мийка в такому разі є не тільки функціональним елементом, а й окрасою інтер’єру. Зазвичай підсвічування монтують у чашу мийки, і тому світло від неї розсіюється м’яко, створюється відчуття певного ореолу. А якщо світло ще й падає на потік води з крану, то гра відблисків у краплях просто зачаровує.

Вже під час першого користування мийкою із підсвічуванням стає зрозумілим, що вона до того ж зручніша, ніж звичайна. Світло допомагає легко розгледіти забруднення, а відтак – вимити посуд, фрукти й овочі більш ретельно.

Внутрішнє підсвічування мийки можна вмикати й вимикати дистанційно. Світильники для такого підсвічування живляться від електромережі, тож нема потреби періодично замінювати батарейки. З таким підсвічуванням мийки на кухні цілком комфортно і без верхнього світла. Найкращим чином для такого освітлення годяться литі мийки, виготовлені із штучного каменю –  напівпрозорого акрилу, який просвічується.

На ринку є чимало компаній, які спеціалізуються на виготовленні електроарматури для мийкового підсвічування. Один із таких виробників – німецька компанія «Schock», котра пропонує для мийок із підсвічуванням набір спеціальних електроаксесуарів Magic Switch. Користування ним вельми комфортне, бо не потребує вимикача: завдяки сенсорному датчику мийка освітлюється від легкого помаху руки.

Для монтажу системи підсвічування Magic Switch є елегантне технічне рішення: два LED-світильники врізають у чашу мийки. При цьому електронне керування системою підсвічування й електроживлення приховані. Крім візуального ефекту, підсвічувальна система має й багато практичних переваг: коли обполіскуєте фужери або миєте салат, світло є саме там, де воно необхідне.

Важливе уточнення: система підсвічування Magic Switch повною мірою годиться для встановлення в мийки з будь-якого матеріалу, адже її світильники не просвічують тіло мийки ззовні, як це відбувається з використанням мийок із напівпрозорого акрилового штучного каменю, а світять безпосередньо всередині мийкової чаші.

LED-підсвічувальна система Magic Switch – це комплект із двох світильників потужністю по 1 Вт, кабеля з вилкою, трансформатора й пристрою для сенсорного керування. Світильники мають діаметр 35 мм, то ж при підготовці отворів у чаші мийки для встановлення світильників потрібна фреза діаметром 35 мм. Корпуси їхні – з неіржавіючої сталі, плафони з ударостійкого скла. Врізні світильники для запобігання протікання ущільнюють полімерними кільцями. Кабель, трансформатор і сенсорний вимикач розташовують під стільницею. Система працює від електромережі, абсолютно безпечна. Світло вмикається й вимикається тоді, коли торкаєшся рукою до зовнішньої площини крила раковини. Світильники втоплені, не виступають над внутрішньою поверхнею мийкової чаші, тому не заважають догляду за сантехнікою.

Варіант підсвічування для вбудовуваної мийки моделі ESL 550/400.0 E компанії «Kuppersbusch Hausgerate GmbH», що спеціалізується на виробництві побутової техніки й комплектуючих для кухні, теж такий, що може бути застосований для оснащення підсвічуванням мийки з будь-якого матеріалу. Компанія «Kuppersbusch» у конкретному випадку віддала перевагу нержавіючій сталі. Та й світильники з якихось міркувань вирішила використати неонові – двоватні. Керують підсвічуванням дистанційно за допомогою мобільного пульта.

Міжнародний концерн «Akrilika», що постачає штучний камінь і вироби з нього, запропонував власний варіант мийок із підсвічуванням – Elektra Light Vision. Особливість їхньої пропозиції – світиться практично вся мийка. М’яке, приємне світло випромінюється ніби зсередини стінок чаші. Такий ефект створюють, по-перше, світлодіодне джерело світла, а по-друге, використання для виготовлення мийки особливого різновиду штучного акрилового каменю – з високим ступенем світлопровідності. Саме завдяки тому, що світиться практично все тіло мийки, тобто сам матеріал, з якого вона виготовлена, мийка Elektra Light Vision головним чином і відрізняється від інших варіантів мийок із зональним підсвічуванням. Робоча зона освітлюється у форматі 3D, підсвічування вмикається тільки тоді, коли мийкою користуються. Виробник може запропонувати клієнту підсвічування не тільки «денного» кольору, який є найпрактичнішим варіантом, а й будь-якого іншого і навіть різноколірне.

Компанія-виробник детально розписує технологію монтажу такої інноваційної мийки. Спочатку треба вклеїти мийку під стільницю, але з підсилюванням із того ж штучного каменя – вклеюванням смужки 10 на 10 мм по периметру мийки. Таке підсилення потрібне через те, що мийка в процесі підсвічування трохи нагрівається, що може спричинити утворення тріщин по шву приклеювання від температурного розширення мийки. Блок електроніки прикріплюють на стінці тумби. Все досить просто, чи не так?

Ми не знайшли в Україні дилерів компаній-виробників мийок із підсвічуванням, але є вони в асортименті кількох спеціалізованих інтернет-магазинів.

Втім, якщо мийка виконана із матеріалу із високою світлопровідністю, то для підсвічування кухонної мийки можна використовувати й комплекти для меблевого підсвічування, як-от LED RGB із пультом від компанії «GTV». Є подібні комплекти підсвічування і в інших виробників.

Картина буде цілком завершеною, якщо мийку з підсвічуванням оснастити й змішувачем із підсвічуванням. Таких сантехнічних пропозицій на ринку значно більше, ніж мийок із підсвічуванням. Ми для загального уявлення про такі пристрої докладно зупинимося на двох моделях таких передових кухонних змішувачів. У цьому випадку роль світла полягає не стільки в підсвічуванні як такому, стільки в сигналізуванні, яка вода тече з крана: гаряча підсвічується червоним кольором, холодна – синім, а тепла – фіолетовим.

Саме цей принцип закладено в конструкцію змішувача ARCOBALENO (що в перекладі з італьйської означає «веселка») італійської компанії «Webert». Вода й світло мають одну схожу особливість: вони можуть струменіти, бути мінливими й взаємопроникними. Ця особливість й покладена в основу дизайну змішувача ARCOBALENO. Вода й світло, одночасно змінюючи температуру й колір, здатні зруйнувати уявлення про традиційний змішувач та зумовити бурхливі позитивні емоції в людей, які будуть ним користуватися. Приємна для ока краса гри кольорів відображається на індикаторі змішувача. Колір плавно перетікає від червоного до синього, залежно від температури води, роблячи сантехнічну деталь справжньою окрасою кухні й предметом гордості господині.

Сучасні змішувачі з підсвічуванням і можливістю зміни положення виливу представляє на ринку й компанія «Decor IKO» Світлодіоди змінного відтінку підсвічують вилив за рахунок енергії водяного потоку в крані. При цьому інтенсивність світіння змінюється від тиску води, а відтінок – від температури води.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]