Якщо у минулому інтерес меблярів був зосереджений на антибактеріальних властивостях поверхонь, то сьогодні, коли світ змагається з вірусом Covid-19, новим глобальним стандартом може стати здатність мінімізувати час потенційної небезпеки і стійкість до обробки деззасобами. Експерти галузі, посилаючись на дослідження однієї з провідних європейських лабораторій Catas, вважають, що противірусний ефект поверхонь відкриває нові можливості для ринку меблів.

Під час пандемії ми дізналися багато нового і про соціальну дистанцію, і про миття рук, і про захисні маски. Гігієна поверхонь, які нас оточують, зокрема і меблевих, також має вирішальне значення.

Зараження вірусом через поверхні базується на двох чинниках:
1) потраплянні на поверхню слини інфікованої людини під час чхання, кашляння чи просто розмови;
2) часу виживання вірусу на забрудненій поверхні.

Відомо, що навіть звичайне торкання до поверхні може стати джерелом інфекції. Наприклад, дверні ручки та кнопки ліфта в людних місцях є головною причиною передавання вірусів. Віруси можуть легко переходити з поверхонь, яких ми торкаємося, на наші руки, а від рук – до рота і очей. Рот і очі – це «вхідні двері», через які віруси можуть потрапити в наш організм.

Дослідження доводять, що вірус виживає до 72 годин на пластмасах і до 48 годин на сталі, менше – на картоні й міді. Ці нові висновки дуже актуальні для індустрії меблів та внутрішньої обробки приміщень. Якщо говоримо про сучасні меблі, то пластик тут переважає – у вигляді і ламінатів, й інших матеріалів.

Вже спостерігається все більший попит на антибактеріальні поверхні. Крім того, фундаментальною вимогою стає здатність меблевих поверхонь протидіяти частим процесам очищення і дезінфікування. В одній із провідних європейських лабораторій Catas нещодавно почали відповідні дослідження у співпраці з різними партнерами з меблевої галузі.

Антибактеріальний ефект поверхонь меблів зазвичай досягається шляхом додавання певних добавок, таких як матеріали на основі срібла, які проявляють біоцидну і/або інгібуючу дію. Catas проводить тести для перевірки антибактеріальної дії пластмас та інших непористих матеріалів шляхом забруднення досліджуваних поверхонь і перевірки впливу на виживання бактерій. Звичайно ж, тести не передбачають роботу зі штамами вірусів і особливо Covid-19, оскільки Catas не має права на такі експерименти.

Процедура відповідає тій, яка описана в ISO 22196 і JIS Z2801. Крім того, в Catas розробили власні методи випробування матеріалів, які через їх специфічні властивості не можуть бути випробувані відповідно до стандартизованих методів. Також, дослідження має на меті вивчити вплив на поверхні рекомендованих засобів очищення і дезінфекції. Ефективними проти вірусу визнано препарати на основі спирту, а також ті, що містять окислювачі, такі як гіпохлорит натрію або перекис водню.

Ці речовини, як правило, згубно впливають на меблеві поверхні. Спирт має тенденцію розм’якшувати деякі облицювальні плівки. Окислювачі ж можуть бути причиною втрати кольору на поверхнях. До того ж, потрібно звернути увагу і на барвники, які часто додають до засобів очищення: якщо ці речовини проникають глибоко в поверхні, їх може бути тяжко видалити.

У зв’язку з цим, лабораторія Catas розробила спеціальний протокол досліджень, який базується на «EN 12720», щоб перевірити здатність поверхонь протистояти контакту із засобами для чищення і рідинами для дезінфекції, які використовуються найчастіше.

Також, Catas розробила метод досліджень для оцінювання комбінованого впливу контакту і тертя, який імітує справжній процес очищення. Комбінований ефект може бути дуже шкідливим і викликати різноманітні види дефектів на поверхні меблів.

Отримані результати досліджень можуть стати корисними для всього ринку. Ймовірно, що у найближчому майбутньому нові потреби буде враховано в нормах і стандартах, які ухвалюються для меблевої індустрії.

Нові властивості меблів, пов’язані з мінімальним часом активності вірусу на їх поверхнях і стійкістю поверхонь до частої обробки засобами для дезінфекції, можуть стати новою суттєвою конкурентною перевагою, особливо для постачальників меблів для громадських установ, навчальних закладів, сектору HoReCa і насамперед медичних меблів. Це стосується і виробників матеріалів та комплектуючих – фасадів, стільниць, плівок, тканин.
З іншого боку, треба бути готовими до того, що регулювати такі питання у майбутньому буде не тільки ринок через побажання клієнтів, але й офіційні вимоги, закріплені у нових стандартах.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 1 Оцінка: 1]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я