Продовжуємо огляд обладнання, яке було представлене на меблевій виставці МТКТ 2020. Першу частину огляду читайте тут.

Орієнтовані на обробку плитних матеріалів

Враховуючи нинішні тенденції ринку, свою виставкову експозицію готувала й інша дніпровська компанія – «MВM Груп Дніпро». А тенденція у тому, що нині меблярі через певні причини (передусім політику держави щодо лісопромислового комплексу) почали менше працювати з натуральною деревиною, відаючи перевагу композитним матеріалам, – пояснив директор компанії Максим Білий.

Експоноване компанією обладнання й призначене для роботи з такими матеріалами.І передусім це форматно-розкрійні верстати від китайської компанії «NANXING Machinery». Точність і надійність – основні характеристики верстатів «NANXING». Завдяки цим характеристикам бренд здобув популярність на світовому ринку.

Демократичні ціни й високий рівень якості обробки за допомогою цієї техніки зокрема приваблюють тих, хто прагне оптимізувати витрати на виробництво. Представлений на стенді верстат призначений для поздовжнього, поперечного й кутового розкрою плитних матеріалів, зокрема ламінованих клеєних щитів, а також масиву.

Можливий штучний та пакетний розкрій заготівок, а також нахил пиляльного вузла до 45° у вертикальній площині.Потужний двигун пилки, легка у керуванні рухома каретка, точна напрямна дошка та регулювання нахилу забезпечують верстатам простоту й зручність. Висота пилки регулюється автоматично, частота обертання основної пилки – до 5200 об/хв., максимальна довжина різу – 3100 мм.

Там, де є розкрій плитних матеріалів, потрібне й личкування їхніх крайок, тому логічно, що поряд із форматниками на стенді «MВM Груп Дніпро» ми побачили криволінійний личкувальний верстат того ж китайського виробника.

Верстати модельного ряду MF будуть помічними невеликим підприємствам із виготовлення серійних корпусних (шаф-купе, кухонних, офісних, меблів для передпокою і вітальні) та ексклюзивних меблів, на замовлення.

Приклеювання личкувальної крайки здійснюється з використанням ручної подачі заготівки. Сама ж стрічка подається автоматично зі спеціального магазину. Робочий стіл повертається й створює кут 45 ° із регулюванням по висоті напрямних. Таким чином стає можливим личкування крайок у заготівках, торець яких – під кутом 0-45 °. Вимірюють кут за спеціальною лінійкою.

Крайколичкування з ВIESSE AKRON

Про те, що цікавого й потрібного меблярам привезло на виставку ТОВ «Станкодніпро», нам розповів технічний консультант компанії Сергій Буштрук:

Одна з них – оцей крайколичкувальний верстат моделі ВIESSE AKRON 1440 A. Виробник, як розумієте, дуже авторитетний.

ВIESSE AKRON

ВIESSE AKRON 1440 A – це автоматичний односторонній крайколичкувальний верстат для нанесення й обробки крайки у рулонах (меламін, ПВХ, ABS, шпон) і у смугах (масив дерева, пластик тощо).

Компактні робочі вузли розроблено з метою спрощення операції з налаштування верстата і встановлення залежно від потрібної клієнтам конфігурації. Сучасний інтуїтивний графічний інтерфейс дає змогу «схоплювати на льоту» логіку програмування.

«AKRON» встановлює на усі свої верстати тільки електрошпинделі ексклюзивної серії ROTAX: найвищої якості, великої потужності, компактних розмірів та з високими стандартами фінішної обробки.

Торцювальний вузол верстата – з двома двигунами для забезпечення надійності й точності обрізання на швидкості з переміщенням по двох лінійних напрямних. Автоматичний нахил пилок. Для автоматичного регулювання надлишку крайки є система FLEX.

Верстат легко перетворити в автоматичну лінію

Велику виставкову площу, як завжди, зайняла компанія «Станкомплект», яка реалізує не лише деревообробну техніку, а й інструмент. Експозицію компанії нам презентував Віталій Цвілій.

Із презентованого нам ми обрали для більш детальної розповіді китайську модель оброблювального центру з ЧПК від компанії «WDMAX» DN-2710DE із вакуумним столом, який призначений для розкрою й присадки під меблеву фурнітуру деревних плит за технологією нестінг, а також для виготовлення деталей дерев’яних корпусних меблів, різних фасадів, виробів із деревини різних порід, ДСП, МДФ, інших матеріалів, а також алюмінію, акрилу тощо.

Верстат забезпечує високу продуктивність і гнучкість при виконанні таких операцій: криволінійний і прямолінійний розкрій плитних матеріалів, фрезерування по контуру, свердління наскрізних і глухих отворів у пласті, пропилювання пазів.

Верстат укомплектовано пристроями подачі листового матеріалу, а також зіштовхувачем оброблених заготівок із робочого столу. Верстат у будь-який момент можна доукомплектувати завантажувальним гідравлічним столом, а також конвеєрним столом для вивантаження заготівок, завдяки яким він стане автоматичною технологічною лінією.

Дещо побачили й для обробки масиву

Приватне підприємство «БК Технологічне бюро» розщедрилося на цій виставці на дві окремі локації. Ми побували на виставковому майданчику, де підприємство демонструвало великоформатну деревообробну техніку.

Комерційний директор компанії Володимир Вакулик назвав причини, які суттєво скоротили на виставці презентацію верстатів для роботи з масивом. Однак в експозиції «БК Технологічне бюро» один такий верстат все ж був – бо таки не всі цілком відмовилися від роботи з натуральною деревиною. Це – чотиристоронній верстат Weinig Profimat 5

Weinig Profimat

Цікавий він доволі скромною ціною, хоча й престижного бренду Weinig, а відтак доступністю для більшості вітчизняних деревообробників. А все тому, що його виробником є концерн не у Німеччині, а у Китаї.

Конструкційні особливості й переваги верстата Weinig Profimat 5:

  • усі шпинделі динамічно збалансовані для високої точності обертання;
  • частотно-регульована система подачі, плавне регулювання швидкості у діапазоні 5–30 м/хв;
  • ролик перед першим нижнім шпинделем із пневматичним переміщенням «вгору–вниз», що забезпечує додаткове вирівнювання або виставлення заготівок без відкриття захисного кожуха;
  • самоочисні зубчасті ролики з обмеженням глибини;
  • два бічних притискних ролики перед лівим шпинделем обертаються й підпружинені для безпечної подачі заготівки вздовж упорів для точної обробки;
  • бічний притискний ролик на передньому столі підпружинений – для правильної подачі довгих заготівок;
  • обидві осі усіх шпинделів, окрім першого нижнього шпинделя, оснащені цифровими механічними лічильниками;
  • електронне регулювання висоти подачі.

Загалом картина експонованого деревообробного обладнання на всіх меблевих виставках однакова: домінують форматно-розкрійні й крайколичкувальні верстати. Вони представлені на стендах майже усіх компаній-постачальників закордонного обладнання. Відмінність: різні бренди, різна продуктивність і зручність експлуатації, а відтак і  різна ціна. Домінує один виробник – Китай, відповідно й ціни – «китайські».

Не обминули ми й стенди трьох знаних вітчизняних верстатобудівників (та чи є їх більше в Україні?), але побачили ті моделі, які вже були нами представлені кілька років тому. Новинок, на жаль, ми не побачили.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я