Він ніколи не думав, що у його житті буде війна, інвалідність, меблі… Був інженером залізничної колії, ветеран російсько-української війни, воював у складі 90 Окремого батальйону імені Героя України старшого лейтенанта Зубкова І.І., мав поранення, інвалідність, а тепер у нього власна справа — виготовляє меблі.

Про кожну сторінку його життя можна говорити і писати багато. Це вже справа інших журналістів, а ми ж розпитаємо про меблі.

З чого все розпочалося?

– Все випадково, як це буває в житті… То все магазин дитячих товарів, його заслуга. Там побачив іграшки-конструктори, які мене зацікавили. Почав дізнаватися з чого роблять і як, шукав інформацію в інтернеті, а згодом виготовив свій перший виріб. З’ясував, що першими до такого додумалися китайці, такі вироби дуже популярні у їхній країні. У країнах Європи теж їх можна знайти, а в нашій лише починають набувати популярності. Кілька виробників в Україні створюють подібне. Виготовляється виріб з фанери, і нагадує він великий 3D-пазл. Такі меблі без кріплень, клею та інструментів. А ще їхня цінність в тому, що вони екологічні, виготовлені з природних матеріалів. Та головне – меблі у формі тварин усім піднімають настрій, надають кожному інтер’єру неповторності та оригінальності.

Але щоб втілити ідею в життя одного бажання замало. Де шукали підтримку?

– Морально підтримали близькі люди, друзі. Дякую їм за це. А фінансову — отримав грант. Я учасник АТО і голова громадської організації, був у центрі зайнятості, де і розповіли про механізм надання малих грантів для учасників бойових дій. Забрало то все трохи часу але головне — результат. Пройшов тренінг, написав бізнес – проект і виграв грант. Але сума його незначна, вона призначалася лише для того щоб покрити витрати на обладнання, це десь в межах 20-30 тисяч гривень.

Кого можна знайти серед Ваших меблевих героїв?

– Це тематика звірів. Від тих, що в лісі до тих, що у книгах про фантастику, казках, мультфільмах. Олені, коні, носороги, слони, бики, жирафи єдинороги…Та все, що завгодно можна знайти. Часто замовляють мустангів. Кінь на дибах — лідер замовлень. А ще люди можуть замовляти “меблевих персонажів” до якихось подій та свят. Перед відзначенням Нового року просили оленів. Ми будь-яку тварину можемо зробити. Недавно замовили фламінго, тепер думаємо, як втілити це в життя, бо є свої нюанси. Свій матеріал — фанеру, її властивості та можливості ми добре знаємо, але виникає необхідність вивчати ще й метал. Бо, зокрема, той птах – фламінго має на чомусь стояти, і не просто, а впевнено. Треба утримувати всю конструкцію, а також речі, які згодом будуть на поличках. Тож маємо задачку і думаємо, як вирішити. Наші вироби часто замовляють для дитячих кімнат, а ще для вітрин магазинів.

Що замовник хоче, те зробимо. В салон краси замовляли меблі у вигляді дівчат. Замовники на них розташували своє обладнання, приладдя. Вийшло досить цікаво, оригінально і зручно. Наші витвори люблять замовляти тематичні магазини. На поличках таких меблів-конструкторів зручно розглядати невеликі товари, а відтак і купують їх частіше. Велика мобілка, а на ній товар — мобільні телефони. Привертає увагу покупців і заохочує щось придбати. По-різному буває, кому що треба, те і замовляють. Переважно люди знають, що хочуть, а інколи їм треба підказати, порадити.

Скільки людей у Вас працює?

– Дизайнер, 2 помічника і я. Почалося з дивної ідеї, одного працівника, а тепер в нас велика і перспективна компанія.(Сміється)

Де берете матеріал для виробів?

– Все наше, українське. Головне, що потрібно для роботи – фанера клеєна, і ми вже маємо своїх постачальників. Далеко не шукаємо, беремо все поруч, у Житомирській області. Втім, проблема в тому, що все дорожчає: листи, порізка, доставка, а відтак і наші вироби.

Чи користуються попитом Ваші творіння?

– І так, і ні. Ми успішні, але не на стільки, як хочеться. У нас специфічний товар. Спочатку людина має побачити, потім ще раз переглядає, думає, і лише з часом бере. Простіше працювати з бізнесом, їм наші моделі дуже цікаві щоб рекламувати свої товари.

Реклама на сайтах теж не дуже дієва, наші товари краще продаються через Фейсбук. Якщо за кордоном до таких меблів вже давно звикли, то в нас лише починають знайомитися з ними, придивлятися. Найчастіше маємо одиничні замовлення, а для стабільного розвитку хочемо стабільно отримувати від 10 замовлень.

Які ідеї ще хочете втілити в життя?

– Цікавить ідея виготовлення відомих історичних будівель світу. Тих, які знають і люблять туристи. Серед них візитівка Франції – Ейфелева вежа. Також можемо створювати і щось з українських цікавинок. Будуть замовлення — придумаємо, як втілити в життя і створимо.

Маєте девіз свого життя?

– У моєму житті багато було різних ситуацій… До кожної маю свої девізи, а серед улюблених і головних: “Краще спробувати і жалкувати, що не вийшло, чим шкодувати про те, що навіть не спробував.”

Підготувала Таміла Гончаренко

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 1 Оцінка: 5]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я