«Отело» в українському виконанні прозвучить переконливо

0
88

Про найтвердіші складові м’яких меблів

Такими складовими є металеві механізми трансформації, якими оснащуються розкладні моделі ліжок, диванів і крісел. Ці механізми власне й роблять їх розкладними, а відтак зручнішими в експлуатації шляхом зміни їхньої форми й габаритів.

Найпотужнішим вітчизняним виробником таких меблевих комплектуючих є знана дніпровська компанія «AMF», котра спільно із партнером – компанією «Техно-Пел» – продукує широку лінійку меблевих механізмів трансформації під торгової маркою «Сomfoson». Одного із керівників цього напряму виробництва – Максима Павловського та директора компанії «Техно-Пел» Андрія Волошина – ми й попросили докладніше розповісти про українсько-італійський бренд, створений для максимального задоволення потреб у комфортному сні.

Компанія «AMF» – особливий виробник у вітчизняній меблевій галузі хоча б тому, що практично всі комплектуючі для меблів, які вона продукує, а відтак матеріали для всіх моделей механізмів трансформації, що є в її асортименті, вона виготовляє самостійно – на власних виробничих потужностях. Має для цього навіть власне металургійне – трубне – виробництво, а також все необхідне для обробки металу. Те ж стосується й пластмас – є власна дільниця пластикового лиття, оббивних тканин і матрацного наповнення – налагоджене власне виробництво текстилю та поролону, а також фанери та її гнуття.

Щодо механізмів трансформації, та й не тільки, компанія виробляє продукти, що повною мірою можуть бути замінниками аналогічних імпортних виробів. Це стосується і лінійки механізмів типу «французька розкладачка», тобто потрійного складання, і механізмів подвійного складання типу «американська розкладачка», і простіших – типу «клік-кляк», «єврокнижка», а також різних моделей механізмів для розкладних крісел, ліжок.

– Якщо бренд «Сomfoson» позиціонується як українсько-італійський, то що в ньому італійського?

– Інвестиції, матеріали винятково свої, вітчизняні. В італійців запозичені конструкційні й технологічні елементи популярних механізмів. Чому саме в них? Тому, що їхні моделі тієї ж системи «французька розкладачка» простіші, тобто зручніші у користуванні. Особливо ті, що призначені для щоденної трансформації диванів. Утім, навіть механізм потрійного складання, який зазвичай гостьового призначення, тобто не для щоденного користування, в італійців – завдяки своїй зручності – є механізмом на щодень.

– Саме елемент запозичення мене й цікавить. Популярні механізми меблевої трансформації – типу «французька розкладачка», механізм подвійного розкладання, «клік-кляк», «акордеон», «єврокнижка» – давно вже стали інтернаціональним надбанням. Однак кожен виробник таких меблевих комплектуючих, копіюючи класичні моделі, випускає їх під власним брендом, позиціонуючи як ринкову новинку. Мабуть, кожен привносить у класичну конструкцію щось своє.

– Механізми типу «французька розкладачка» та подвійного складання конструкційно доволі складні. Непроста й технологія їх виготовлення, тому практично неможливо самотужки налагодити їхній випуск на якісному рівні ‒ навіть за наявності найдосконаліших програм проектування та 3D-сканерів. Утім, коли налагоджену технологію такого виробництва надасть вам компанія, котра давно й успішно спеціалізується в цій справі, на запровадження запозиченої технології все одно потрібен час.

Стверджувати це можемо з огляду на власний досвід. Були й у нас тривалі періоди, коли ми не могли домогтися співосності механізму і зрозуміти, чому провисає опора чи чому механізм не замикається при розкладанні тощо. Доводилося й доводиться неодноразово вносити зміни й уточнення в конструкторську документацію. Ми й нині в такому непростому процесі опанування новою технологією, про що варто розповісти докладніше.

Тривалий час компанія «Техно-Пел» постачає в Україну механізми трансформації подвійного складання «Отело», котрі продукує італійська компанія «Ranucci», але продаємо їх під назвою «Комфотело». Ми отримали її дозвіл на власне виробництво цієї перспективної моделі під брендом «Сomfoson» і зміненою назвою, в якій оригінальну назву все ж збережено як частину нової. І от уже не перший місяць силами свого інженерного центру освоюємо технологію виробництва цієї конструкційно складної моделі. Вже завершуємо випробування штампів, тобто пристроїв, за допомогою яких вироблятимемо окремі деталі нового механізму, зокрема такі важливі, як кронштейни.

– Тепер зануримося в деталі. Якщо необізнана в цій справі людина огляне три моделі ваших «французьких розкладачок», то не відразу побачить відмінності між ними…

– Звичайно, спільний у них принцип розкладення – воно потрійне. А от наповнення різне. В одній із них ‒ «Комфоспринг» ‒ ламелі закріплені жорстко, в іншій – «Комфолат» – вони на пружинах, а в «Комфотенті» використано пружний тент.

Ламельний каркас найнадійніший в експлуатації і найбільш ортопедично зорієнтований. Тентовий – найдешевший. Недолік: у процесі щоденної експлуатації тент швидше втрачає пружність, починаючи провисати. Комбінуванням варіацій – кілька ламелей плюс тент – можна досягти неоднакового ступеня ортопедичності в різних зонах. У моделі «Комфотент 4» – чотири ламелі під тентом, у моделі «Комфотент 6» – відповідно шість.

А в механізмах подвійного складання для щоденного сну наповнення зовсім інше: більшою мірою металева сітка плюс переплетені розтяжні паски. Таким, до речі, є італійський «Отело» й таким буде майбутня його копія українського виробництва ‒ вже згадана «Комфотело».

– Знову ж таки, а чим ця модель відрізняється від інших ваших механізмів подвійного складання?

– Тим що він, можна сказати, потужніший, масивніший, адже на 90% є по суті каркасом дивана, на який можна навішувати підлокітники, спинку, передню диванну «мордочку». Він і важчий. Не тільки через наявність додаткових конструкційних елементів, а й тому що для його виробництва використано труби більшого діаметра. Завдяки таким конструкційним особливостям забезпечено швидку й зручну щоденну трансформацію (подвійне складання) дивана навіть із пружинним матрацом товщиною 120 мм. На це не здатні «французькі розкладачки», що допускають використання лише 60-міліметрового поролонового матраца.

– Чи плануєте цього року «Комфотело» вивести на вітчизняний ринок?

– Так. Власне, дослідні зразки ми виготовили ще торік. Зараз «відшліфовуємо» деякі технічні нюанси з тим, аби на ринок вийшов бездоганний механізм. Італійський оригінал завозитимемо, аж поки не виведемо на ринок його точну українську копію. Якщо нині італійський «Отело» в рази дорожчий за наші моделі подвійного складання, то наш відповідник буде так само в рази – але дешевший. У ціновому діапазоні – «середній плюс» і вище.

‒ А які завдання покладені на вашу лабораторію якості? Вона контролює готову продукцію?

– Не тільки ‒ ще й якість матеріалів, адже більшість їх нашого виробництва – металеві труби, пластмаси, поролон, фанера, технічні тканини. Щодо виробництва механізмів трансформації, то закуповуємо тільки пружини та тентовий матеріал для деяких моделей. Завжди при розробці й запровадженні нового продукту здійснюємо технологічний контроль матеріалів, оброблювальних операцій, шаблонів, прес-форм, інструментів, обладнання й пристроїв тощо. Тобто завдання лабораторії – стежити, аби виробництво продукту відповідало прописаному технологічному процесу, технічним нормам і стандартам. Особливо прискіпливо перевіряємо технічні характеристики пружин. Перевіряємо кожну партію, що надходить від постачальника. Те саме й щодо пластикових деталей – чохлів, ламелеутримувачів, хоча ми їх самі виробляємо. Перевірки хімічного складу, рівня усадок тощо також є регулярними, тож клопотів вистачає.

– У виробництві механізмів трансформації використовуєте тільки сталь чи й інші матеріали?

– Якщо мати на увазі метал, то тільки сталь. А якщо загалом, то використовуємо ще букові ламелі, дрібні пластикові фурнітурні деталі й пружну тентову тканину.

– Про які механізми з вашому асортименти найбільше запитують на вітчизняному ринку меблевих комплектуючих?

– Залежно від складності механізму є цінова градація. Так, «акордеон» – простий механізм, відповідно, дешевший, механізм потрійного складання типу «французька розкладачка» ‒ в середньому ціновому сегменті, а ось механізми подвійного складання «Комфотело» й «Комфофлекс» – конструкційно найскладніші й, відповідно, найдорожчі. Заради порівняння достатньо сказати, що виробництво тільки однієї з тих моделей потребує використання понад п’ятдесяти штампів, тоді як для виробництва механізму типу «французька розкладачка» – достатньо шістнадцяти. Отож механізми подвійного складання становлять тільки п’яту частину обсягу продажів механізмів типу «французька розкладачка». Звичайно, «акордеони» купують найкраще. Приблизно таке саме співвідношення використання механізмів трансформації й у власному виробництві м’яких меблів.

– У лінійці механізмів меблевої трансформації найпередовішими конструкціями є електрифіковані моделі, керовані дистанційним пультом. Чи плануєте у перспективі зайнятися виробництвом реклайнерів?

– Наразі ні. Наші потужності повною мірою завантажені виробництвом моделей нинішнього асортименту. Те саме можна сказати й про інженерний центр – конструкторів, технологів. У них вистачає клопотів і в межах наявного асортименту.

Не настільки складно в нинішніх умовах налагодити виробництво реклайнерів, як накладно вивести на ринок новий вид продукції – то справді був би дорогий маркетинг механізмів, які не мають масового застосування. Втім, механічну основу для реклайнерів можемо виробляти як підрядник. Могли б також для компаній, котрі мають справу з реклайнерами, здійснювати складання таких механізмів, оснащуючи механіку електротехнікою й електронікою.

– І ще про можливу перспективу: чи маєте наміри розширювати асортимент механізмами трансформації спеціального призначення – для лікарняних меблів, салонів побутового обслуговування тощо?

– Ні, з тієї ж причини, що й у попередньому випадку. Але, знову ж таки, якби якась компанія запропонувала співпрацю у цьому напрямі, ми б пішли назустріч: розробили б моделі таких механізмів і спільно їх продукували. Тим більше, що практику подібної співпраці маємо: з одним партнером спільно виробляємо каркаси стільців для його меблевиробних потреб, з іншим – двоярусні ліжка для Євросоюзу.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]