Харківська компанія «Bauhauz» – постачальник на меблевий ринок України меблевиробних матеріалів та фурнітури, але одночасно є й виробником меблевих фасадів і стільниць.Перше, що привернуло нашу увагу в її асортименті, то це – пластик HPL для плитного облицювання. Про нього ми й попросили розповісти керівника відділу продажів компанії Тетяну Пальченкову.

– Можна сказати, що наша компанія – провідний постачальник високоякісних ламінатів для вітчизняних виробників серійних меблів. І це тому, що дві турецькі компанії-виробники, з якими ми працюємо, мають високу репутацію, завдяки чому налагоджена регулярна поставка їхніх товарів, колірна палітра їхніх пластиків регулярно обновляється, є змога вибудувати гнучку цінову політику. Колірні новинки здебільшого не одиничні, буває, що за кілька місяців оновлюємо свій асортимент півсотнею нових декор. Це – високий показник.

пластик hpl

– Оновлення асортименту – це його розширення завдяки надходженню нових дизайнів чи заміна новими старих?

По- різному. Буває, що виробник знімає з виробництва деякі декори, що є сигналом для нас: вони перестали бути в тренді меблевої моди. Але буває й по-іншому: виробник знімає якусь колірну позицію з виробництва, базуючись на своїх баченнях тенденцій ринку, але в Україні вона має попит. На жаль, у таких випадках ми змушені відмовляти клієнтам у таких декорах, бо не можемо замовляти у виробника такі їх обсяги, аби заводу було економічно вигідно виробляти їх для одного дистриб’ютора. У нашій справі важливо вчасно поповнювати асортимент новинками, аби встигати за меблевою модою, а вибраковувати неходові декори – справа десята.

– І що нині на піку моди, якщо брати ламінати?

– Помічаємо, що меблярі здебільшого впадають у крайнощі: то давай їм супер-матові поверхні, то давай супер-глянець. Не виходять із моди деревні структури, спокійні однотони. Незмінною популярністю користуються декори, що формують скандинавський стиль. Зберігають свої ринкові позиції перламутри. Загалом, українці віддають перевагу «веселенькому» в декорах.

І якраз логічно перейти до асортиментної конкретики, а вона така в компанії: глянцеві й матові однотони, деревні, кам’яні, фантазійні, квіткові декори, пластики ZERO.

Оскільки пластики ZERO від компанії «Gentas» позиціонуються, як окрема група, то про них ми попросили розповісти в першу чергу.

Це – інноваційний продукт, що вирізняється супер-матовим покриттям, чудовим тактильним ефектом кашеміру й поєднує в собі елегантні естетичні рішення з найсучаснішими технологічними характеристиками. Їх можна назвати й унікальними, хоча б тому, що зберігають відображальну здатність навіть при низькому освітленні, здатні відновлювати пошкоджені місця при сильному нагріванні. А в цілому вони стійкі як до низьких, так і високих температур, до ударів, до дії хімречовин, не залишають відбитків пальців, легко миються. Звісно, як і всі пластики, антибактеріальні.

В якості конкретного декору представимо паперово-шаруватий пластик HPL/106 ZERO в кольорі «Антрацит». Це – складна й цікава версія сірого кольору. Зазвичай він асоціюється з консервативністю, однак може бути поданий дуже сучасно – в поєднанні з яскравими акцентами в інтер’єрі. Такий колір – досить витончений завдяки антрацитовій  глибині – часто використовують в інтер’єрах, виконаних у стилях «лофт» і «хай-тек».

пластик HPL

– Продукція ZERO представлена виробником у двох варіантах – пластики HPL та  пластики CPL. У чому відмінність їхнього застосування?

– Основну відмінність між ними – ви ж, мабуть, знаєте – в технології виробництва: перші (High Presse Laminaten) – пластики високого тиску, другі (Continuous Presse Laminaten) – безперервного пресування.

Спільне для них те, що:

  • підвищена їхня міцність зводить до мінімуму ризик механічних пошкоджень (тріщин, сколів, вм’ятин);
  • низька абсорбуюча здатність, легко видаляти забруднення з поверхонь, не пошкоджуючи їх;
  • стійкість до вологи, ультрафіолету, перепадів температур не дає панелям і виробам із пресованого декоративного пластика жолобитися, вицвітати й розтріскуватися;
  • їхнє просочення термоактивними смолами з додаванням антипиренів перед пресуванням знижує займистість готових виробів;
  • є можливість нанесення високоякісного декоративного фотодруку на пластикові панелі.

Ясна річ, мають пластики HPL і CPL й деякі відмінності, незважаючи на схожість підготовчих етапів виробництва цих матеріалів. Ці відмінності полягають, як уже зазначалося, в специфіці виробництва обох різновидів декоративних пластиків.

Пластик HPL

Перший спосіб, що з’явився понад 70 років тому і встиг повністю розкрити всі свої можливості, – це циклічне виготовлення матеріалу з просочених термоактивними сполучними речовинами шарів декоративного паперу на так званих поверхових, або багатопрогонових, пресах під тиском 10 мПа й за впливу високих температур. У таких умовах починається плавлення просочуючих смол і зміна молекулярної структури паперу, що утворює в результаті твердий матеріал.

Пластик CPL

Другий спосіб, порівняно «молодий» (розроблений 20 років тому), передбачає отримання листів пластику шляхом постійного пропуску паперових шарів через стрічковий прес. Підготовка до пропуску через прес аналогічна першому способу: крафтовий і декоративний папір просочуються спеціальними формальдегідними складами. Однак процес пресування здійснюється безперервно. Після пресування зворотний бік листів пластику шліфується, щоб поліпшити зчеплення при склеюванні.

Через особливості технологічного процесу також різниться товщина готових листів пластику, а відтак і можливості їхнього застосування.  Багатопрогоновий метод не дозволяє отримати листи тонші 0,5 мм, а безперервний способу – товстіші 1,5 мм. Однак у цілому ці різновиди пластика за своїми характеристиками і властивостями практично ідентичні.

Інноваційність пластикам  ZERO з тактильним ефектом кашеміру (їх часто так і називають – «ZERO Кашемір») забезпечують зокрема й уже згадувані властивості – відображальна здатність та їхній антифінгерінг, тобто здатність не проявляти на поверхні відбитки пальців. Створює ці властивості нова технологія PST (Progressive Surface Technology — «прогресивна технологія поверхонь»). Її застосування забезпечує пластикам «ZERO Кашемір» й таку перевагу, як антивідблисковість.

*  *  *

Чим така вже й важлива для меблів здатність їхніх поверхонь не проявляти відбитки пальців? Виявляється, для власників сучасних меблів, особливо виконаних у темних однотонних кольорах, це таки суттєво. За статистикою, сучасна жінка на боротьбу з плямами на меблях витрачає левову частку свого домашнього робочого часу – більше, ніж на читання та макіяж, разом узяті. Відбитки пальців не лише її дратують. Особливо в кухні, де їх просто безліч, адже дверцята й шухляди постійно доводиться відчиняти-зачиняти, висовувати-засовувати. Коротше кажучи, сліди від пальців на меблях – більше, ніж просто сліди. Їх не можна недооцінювати – і це вже без іронії. Тому такими затребуваними стають меблеві поверхні, на яких не залишаються сліди пальців. І пластик HPL від турецького бренду ZERO не виняток.

Пластики з колекції Traceless від бренду «Resopal» мають характеристики, схожі з «ZERO Кашемір», з однією лише різницею – дрібні дефекти й подряпини не підлягають відновленню. Зате матеріал Traceless постформується, що для меблевиків є однозначною перевагою.

Пластик HPL від італійської компанії «Abet Laminati»

Італійська компанія «Abet Laminati» пропонує колекцію HPL-пластиків із «безслідним» покриттям Polaris. Названа на честь Полярної зірки, колекція представлена в спокійних тонах (холодних і теплих відтінків) – від сніжно-білого до глибокого чорного. Polaris ударостійкий, стійкий до високих температур і подряпин.

Інший добре знаний в Україні італійських виробник облицювальних матеріалів – компанія «Arpa Industriale» кілька років тому розробила інноваційний наноматеріал для дизайну інтер’єру з метафоричною назвою FENIX NTM. Він виготовляється на акриловій основі за допомогою спеціального електронно-променевого процесу із застосуванням смол. Завдяки низькій світловий відбивній здатності його матова поверхня з «антипальчиковим» покриттям створює приємний тактильний ефект. FENIX NTM має здатність до відновлення від пошкоджень в нескінченній кількості циклів (за допомогою меламіну, губки й термального впливу). Антибактеріальні властивості матеріалу роблять його ідеальним для стільниць і фасадів для кухонь. І на горизонтальних, і на вертикальних поверхнях FENIX NTM має однаково бездоганний вигляд. Постачається  разом із крайками, розробленими в партнерстві з «Rehau». Матеріал преміальної категорії, тому не з дешевих. Компанія «Formica» активно просуває на ринок свій паперово-шаруватий пластик високого тиску Infiniti. За нього компанія отримала дизайнерську премію «Red Dot,  що апріорі свідчить про його добротність у всіх відношеннях. Він, як і вже представлені вище матеріали, популярним матовим поверхням забезпечує практичність завдяки тому, що не залишає на собі відбитків пальців. До того ж, його можна постформувати, створюючи вигнуті елементи, що відкриває перед дизайнерами широкі можливості. Ексклюзивна система просочення смолами забезпечує тривалий термін експлуатації виробів із застосуванням пластиків Infiniti. Ідеальна матова фактура досягається завдяки створеним на поверхні мікроконтурам, які поглинають світлові хвилі. «Formica» пропонує Infiniti в трьох типах продукту: тонкому паперово-шаруватому пластику HPL, пофарбованому в масі ColorCore, і в компакт-ламінаті.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я