Практично всі українські компанії, котрі надають меблярам послуги крайколичкування, наряду з традиційними клейовими технологіями послуговуються й безклейовими, котрі ще називаються безшовними, що мають ряд переваг якісного характеру. Безклейове крайколичкування за технологією, розробленою й запатентованою компанією «REHAU», та з використанням її спеціалізованих крайок RAUKANTEX LASER EDGE, ще називають лазерним – за логікою назви крайок. У випадку, коли в процесі личкування функціональний полімерний шар крайки (він і заміняє традиційні клеї) розплавляється променем лазера. Але для крайколичкування, яке виконується в Україні, буде некоректним використання терміну «лазерне личкування», бо ніхто його у нас не виконує, жодна компанія не має лазерного личкувального вузла, всі використовують сухе гаряче повітря для розплавлення функціонального клею крайок «REHAU».

Крайколичкувальні верстати під запропоновану «REHAU» технологію безклейового личкування створив цілу низку відомих європейських  верстатобудівних компаній: «BIESSE», «SCM», «Brandt», «IMA», «Fravol», «Cehisa», «Felder». Більшість із них універсальні, тобто в них можна використовувати всі три методи личкування, встановлюючи відповідні личкувальні вузли, котрі можуть інтегруватися опційно, – для традиційного клейового личкування, для безклейового гарячоповітряного личкування й найпросунутішого способу – лазерного личкування. Переходити з одного на інший спосіб просто – відключенням непотрібної опції, тобто того чи іншого личкувального вузла.

В Україні ті, хто націлений і на безклейове личкування, найчастіше віддають перевагу крайколичкувальним верстатам таких відомих брендів, як «Homag», «Віеsse», «Brandt», «Hebrock» (до речі, перший верстат для безклейового личкування, який поставила в Україну компанія «Станкодніпро», був якраз цього німецького виробника).

– На всі крайколичкувальні верстати від «Віеsse», починаючи із 13-ої серії (зокрема й малобюджетні) можуть встановлюватися агрегати для безклейового личкування, – каже технічний консультант  компанії «Станкодніпро» Сергій Буштрук. – Ну і, звичайно, пристосовані до цього верстати  серії К німецької компанії «Hebrock». Ми продаємо їх (верстати обох брендів) із можливістю використання повітряного личкувального вузла. Лазерне личкування не має попиту в Україні через дороге задоволення – такий метод та й, треба визнати, надто він вимогливий до умов використання.

До сказаного Сергієм можна додати, що концерном «Biesse» розроблені два вузла для технології повітряного безклейового крайколичкування: Air Force System STEP 1 і Air Force System STEP 2.
AFS STEP 2 може забезпечити личкування на швидкості до 25 м/хв. Така система встановлюється на верстати моделей Stream A і Stream B. Версія AFS Step 1 спрощена, яка працює на швидкості до 18 м/хв. і може бути встановлена на верстати класу Akron. Механізм дії системи такий: на функціональний шар лазерної крайки подається під тиском струмінь сухого повітря, нагрітого до температури 200 градусів. Під дією високої температури полімерний внутрішній шар крайки розплавляється, і вона наміцно приклеюється притискним валиком верстата до плитної крайки. Для повітряної технології розплаву і  для лазерної фактично годяться одні й ті ж самі крайки.

Треба сказати, що концерн «Віеsse» в цій справі пішов ще далі: оснастив вузлом безклейового личкування й свій обробний центр із ЧПК моделі Rower A. Але цей личкувальний агрегат використовує інфрачервоне світло для роботи з безклейовою крайкою (оснащений відповідною лампою). Тобто один верстат і викроює заготівки, й личкує їхні крайки. Причому й криволінійні.

– У верстатобудівника «Нomag» під технологію безклейового крайколичкування створена серія верстатів HOMAG EDGETEQ, – повідомив нам Віталій Максимчук, менеджер  компанії «Маркетліс». – Наші личкувальники, як і всі такого типу, які продаються в Україні, оснащені личкувальними вузлами повітряного типу. Якщо сказати, що один лише личкувальний вузол лазерного типу коштує стільки, як увесь личкувальний верстат середнього цінового сегменту, то зрозуміло, чому таке личкування не знаходить в Україні охочих послуговуватися ним.

Вузли для безклейового крайколичкування у кожного виробника відповідних верстатів індивідуального використання?

– Так. Вони не взаємозамінні – що повітряні, що лазерні. Тобто личкувальний вузол  від «Нomag» не пристосуєш, приміром, до  личкувальника «Віеsse», хоча принцип маркування схожий: якщо це повітряний агрегат, то позначається із вказівкою Аіr. До наведених коментарів можна додати, що є й ручні (переносні) крайколичкувальні машинки, які виконують безклейове личкування із використанням гарячого повітря. Найбільш відомі моделі Kantenking KHD0065 або KANTENKNIRPS KSK. Ці інструментальні пристосування були спеціально розроблені для приклеювання крайкових стрічок на скошений і складний профіль плитної крайки із застосуванням технології Hot Air System. Вона була створена німецькою фірмою «Schugoma» ще 10 років тому і знайшла широке застосування і деяких моделях стаціонарних крайколичкувальних верстатів «BIESSE», «Fravol», «Brandt» і «Hebrock» (Німеччина). У ручних личкувальників поєднуються переваги системи нагріву повітрям з легкістю маніпулювання ними.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 1 Оцінка: 5]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я