До меблярів, які працюють із натуральним деревом, особливо шанобливе ставлення. Не тільки тому, що вони створюють екологічно чисту продукцію, а й тому, що вони черпають меблетворче натхнення в традиціях давніх майстрів – меблярів-червонодеревників, продовжуючи й розвиваючи їхню справу.

У цій публікації ми розповімо про кілька вітчизняних компаній, засновники яких і їхні помічники люблять і вміють працювати з деревом.

Натуральне дерево «породичалося» з полімерами

Якщо повернути до тези про те, що нинішні червонодеревники не тільки продовжують традиції своїх попередників, а й розвивають їх, то розповідь про меблярів, які в своєму меблевиробництві «породичали» масив із полімерними матеріалами, буде якраз в тему.

Оскільки це – модний нині тренд, особливо у виробництві столів із масиву, то практично всі компанії, які продукують ці вироби, оздоблюють їх стільницями, в яких  найрізноманітнішими дизайновими варіаціями поєднуючи натурального дерева й полімер, переважно акрил. У цілому у всіх такі вироби схожі. Різняться в деталях. Як уже зазначалося, в процесі комбінування дерева й акрилу можна створювати неповторні малюнки поверхонь. Якщо акрил – практично незмінний полімер у цьому меблетворчому тандемі, то породи дерева можуть бути найрізноманітнішими. Втім, і акрил можна урізноманітнювати, додаванням барвників створюючи різні колірні варіанти. Є й ще один суттєвий прийом урізноманітнення такого роду комбінованих стільниць: частіше дерево домінує  в такому тандемі, а акрил, залитий в деревну основу, виконує роль декоративної ставки, але трапляється, що й навпаки: основа акрилова, а деревна вставка – додатковий декоративний елемент. Дехто інколи епоксидну вставку заміняє скляною. Це спрощений варіант комбінування масиву з іншими матеріалами. 

«Містер Стіл» ділиться секретами 

Столична компанія «Mr.Tabl» виготовляє меблі із цільного масиву дерева, із деревʼяних слябів, як кажуть ці майстри про стволові зрізи. Станіслав, засновник і керівник компанії, розповів, що обовʼязковою умовою використання натуральних слябів є збереження, а часом підкреслення всього того природного, що в них є – сучків, тріщин тощо. Тобто, якщо в інших випадках така деревина вибраковується, то в даному – такі дефекти додають їй цінності. А ще цінніше, коли вона має свою історію. У своїх виробах Станіслав та його колеги використовують в якості додаткового декорування бурштин,натуральний камʼяний шпон, напівдорогоцінне каміння, бетон, скло, 3D-малюнки, мох, квіти. Практикують логотипування виробів. Оскільки акрил, навіть підфарбований, прозорий, то використовується підсвічування стільниць.

Використання – навіть в якості допоміжного декору – нового матеріалу передбачає зміну, пошук нового технологічного рішення. Кожною такою технологічною новацією Станіслав ділиться з тими, хто практикує таке меблярство, влаштовуючи періодично майстер-класи «Як створити меблевий шедевр із дерева й епоксидної смоли».

Нещодавно в компанії зробили стільницю для острова італійського кухонного гарнітура й тепер, як запевняють, знають усі тонкощі італійської майстерності,тож готові реалізовувати їх у проектах для своїх клієнтів.

Експериментаторство – невідʼємна складова такого меблярста. Якраз у його процесі й народжуються такі речі, як цей журнальний столик. Його стільниця з масиву дуба, декорована залитими й застиглими полімерами та штучними каменями. Опора – пень 92-річного горіха, покритий золотистою поталлю, що імітує сусальне золото.

Не тільки стільниці, а й фасади виконуються комбінуванням натурального дерева й акрилу

Майстерня «WorkWood», що в Дніпрі, робить такі ж меблі, як і «Mr.Tabl», але меблярує з певними особливостями. Приміром, після кожного використання натурального дерева для меблевиробництва садить нове. Даючи пʼятирічну гарантію на свою продукцію, пропонує ще й постгарантійне її обслуговування. Комбінування натурального дерева й акрилу практикує не лише  традиційно для виробництва столів, а корпусних меблів, в яких таким чином декоруються фасади. Пропонує замовникам столів доволі широкий вибір підстільних опор. Створює такого роду стільниці й для кухонних островів, а також стінові панелі. В якості деревного компонента майстерня послуговується часом берестовим та кленовим капом – деревиною доволі дефіцитною, дорогою, з екзотичною текстурою, вітіювато-розкішним малюнком.

Милуєшся такими виробами й розумієш, що естетика навіть найкращих штучних матеріалів – тільки спроба відтворити справжню гармонію, створену природою. Ту гармонію, яку творці таких меблів намагаємося зберегти в кожному виробі, підкреслюючи текстуру дерева, залишаючи натуральні його обриси, тобто оригінальні форми.

– Вже за три роки після меблевиробного старту нашої майстерні ми домоглися того рівня майстерності, яким можемо пишається не тільки ми, а й вся Україна, тож тепер ми з упевненістю готові виходити на міжнародну арену, -каже Ігор, засновник і керівник меблевої майстерні «WorkWood». – За ці роки ми зіткнулися з багатьма проблемами: недобросовісними постачальниками, відсутністю в Україні рідкісних і красивих порід дерева, нестачею людей, які дійсно віддані своїй справі й зможуть доповнити нашу команду. Ми переживали високі злети й  такі ж високі падіння, але не опускали руки й продовжували вкладати всі свої сили та ресурси в свою мрію. Схвальні відгуки клієнтів про наші вироби – наш двигун, який змушує нас вдосконалювати свій продукт і з кожним днем ​​підкорювати нові меблярські вершини. Я особисто контролюю всі етапи виробництва й виступаю гарантом якості.

Екологічні меблі –
це не тільки використання натуральних матеріалів

Прискіпливий читач справедливо зауважить, що наведені приклади –  не зовсім натуральні меблі, бо масив у них, хоч і основний меблевиробний матеріал, але  не обходиться без штучного. Так, але підстави все ж називати такі меблі екологічними дає той факт, що епоксидна смола належить до найменш шкідливих композитних матеріалів. Та будь-які закиди щодо не екологічності його меблів категорично відкине Юрій Ринтовт, харківський дизайнер і засновник студії «Ryntovt design».

– Екодизайн для нас – не тільки використання натуральних матеріалів, а екомислення, еколюбовь, екожиття в цілому, – каже  Юрій. – Наша філософія базується на принципах морального підходу до архітектури й інтерʼєру з урахуванням існуючого контексту: суспільства, традицій, економіки, екології. Наші роботи передбачають:  високу екологічну, соціальну та економічну відповідальність при виконанні меблетворчих завдань; усвідомлений вибір і здоровий глузд у прийнятті рішень; здоровий баланс економічних і суспільних інтересів. Проектуючи архітектуру, інтерʼєр або окремий меблевий предмет, ми створюємо натуральний, лаконічний, природний продукт з інтелектом і почуттям. Культура виробництва предмета передбачає повагу до природи й матеріалу, завдяки яким ми змогли реалізувати такі важливі для нас смисли.

Наші меблі такі ж унікальні, як структура, текстура й фактура дерева, яке ми використовуємо у виробництві. Це, в основному, тверді породи: горіх, ясен, акація, бук, дуб, клен. Але ми працюємо і з вишнею, сосною, фруктовими та екзотичними породами. Проявляємо фактуру деревини й робимо акценти за допомогою технології проникнення однієї структури в іншу. Підбираємо й комбінуємо матеріали за кольором і фактурою. Меблі «Ryntovt Desig»n організовують простір таким чином, щоб в ньому завжди було «легко дихати». Кожен їхній елемент стає особливим, а сам предмет набуває характеру. Важлива деталь – тактильні відчуття, адже з цими меблями замовник житиме не один рік. Рішення для кожного предмета, як і життя, передбачає рух: від точки до фактури, від образу до матеріалу, від простого до складного, щоб потім в складному побачити чудову простоту.

Модний тренд проник і в лофт

У ще однієї київської компанії  – «Цех №72» є трендові нині моделі столів, в стільницях яких поєднання деревного масиву з акрилом, але все ж провідна її особливість – меблетворчість у стилі «лофт». Де лофт, там і метал. Натуральне дерево й метал – меблетворчі матеріали «Цеху №72». Їхні моделі столів по-своєму оригінальні, але не настільні, щоб стільниця була металевою, а підстілля – деревʼяним. Ні, в цьому компанія все ж традиційна. На фото 12 новинка – стіл із стільцями. Верх дубовий, із так званими «живими» краями і навіть збереженою та зміцненою корою. Сучки і тріщини залиті прозорою епоксидною смолою. Тобто і в лофт проник популярний столовий (чи стільний) тренд, якому так багато відведено місця в цій статті. Каркас і основа виконані з металевої смуги 60/6 мм. Фарбування порошкове.

З рекламною метою компанія практикує цікаву придумку: на своєму сайті під рубрикою «Фото на замовлення»  розміщує фотографії своїх виробів у реальних інтерʼєрах тих клієнтів, які їх замовляли.    

І для тих, хто практикує виробництво меблів у популярному нині стилі «лофт», і для тих, хто послуговується у своєму меблярстві натуральною деревиною, «Цех№72» ще й  пропонує ясеневий меблевий щит власного виробництва. Щоб меблевий щит мав максимально природний вигляд, у компанії ретельно підбирають кожну ламель і зберігають природний малюнок.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я