Меблеві фасади – найперший орієнтир для розуміння новомодних трендів і тенденцій, стильових пріоритетів, тому ми не пропускаємо жодної виставкової можливості навідатися на стенди компаній, котрі спеціалізуються на виготовленні цих меблевих комплектуючих. Традиційно починаємо огляд із продукції словʼянської компанії «Альфа меблі», з новинками якої нас ознайомить менеджер Дмитро Васильєв.

– Почнемо із плівкових фасадів з інтегрованою ручкою. Насправді це – моделі фасадів без традиційних меблевих ручок, а якщо точніше сказати, із ручкомісцем напівпазової форми, вифрезерованої у верхній, нижній або бічній крайці фасадного полотна. Втім, заглиблення ручкового призначення різної форми нечасто, але також інколи виконується і на лицьового боку фасаду. Такий прийом теж називається інтегрованою ручкою. Особливість наших фасадів з інтегрованою ручкою в тому, що плівка, якою обгорнутий фасад, заходить і у вифрезеруване ручкове заглиблення. Таким прийомом поки що, крім нас, не може похвалитися ніхто. Як декоративний елемент інтегрованої ручки у цих моделях використані скляні вставки (вставка вгорі). Можуть вони бути, як варіант, дзеркальними. Вставки прикривають вифрезерувану виїмку у фасадній  крайці й разом із тим додають зручності у відчиненні/зачиненні таких фасадів.

Від себе зауважимо, що багато хто віддає перевагу фасадам з інтегрованою ручкою тому, що такий фасадний варіант додає фасаду стриманої елегантності й граційності в умовах мінімалістичного виконання меблів. Такі ручки не тільки візуально впишуться в будь-який дизайн, а й полегшать відчинення дверцят у кутових кухнях, а ще вони не чіплятимуть одяг. Ручкове заглиблення може робитися по всій ширині крайки або фрагментарно. Довжина фрезерування позначається на ціні фасаду.

– Інший прийом фасадного опорядження, який ми почали використовувати, – продовжує мій співрозмовник, – імітація патинування за допомогою спеціальної плівки, якою обгорнутий фасад. Особливість її в тому, що вона має верхній шар, який і створює схожість із патинуванням, якщо його в потрібних місцях трохи потерти «наждачкою». Після такої обробки плівку покривають лаком, аби зафіксувати ті місця, де навмисне порушено верхній шар плівки.

Останнім часом популярними стали фасади із так званою втопленою фільонкою (на фото 4 модель «Ватерлоо»). Звісно, ми не могли не відгукнутися на цей модний тренд і представляємо на ринку серію таких фасадів. Це – абсолютно точна протилежність традиційного прийому, коли фасадна фільонка випукла.

Наступна новинка – моделі пластикових фасадів. Причому пластик накатаний на фанеру, яку нечасто використовують у фасадному виробництві, хоча вона має переваги над іншими плитними матеріалами. Це – наша перша спроба залучити фанеру до фасадотворення. Таке поєднання – фанера й пластик HPL – роблять фасади напрочуд міцними й витривалими. Зокрема й завдяки пластику, який значно товстіший від плівки ПВХ (таким покриваються стільниці), отже, надійніший в експлуатації. Для вітчизняного меблярства фанерні фасади – поки що рідкість, хоча за кордоном – уже давно звична практика.  Дитячі меблі із фанери чомусь нікого не дивують, а дорослі, тим більше кухонні, ще досі дивина.

*  *  *

Керамогранітні стільниці, стінові панелі, зокрема кухонні скіналі, уже кілька років є звичними в меблярстві речами. Керамограніт нині  на піку популярності в меблевій галузі, тому нема чого тому дивуватися. І все ж не обійшлося без керамогранітної несподіванки – вона в меблевих фасадах із керамограніту. Приватний підприємець із Калуша Іван Гринчишин налагодив виробництво таких фасадів під назвою LAMINAM (за назвою відомої торгової марки італійських керамогранітних плит).

– Наше виробництво, судячи з назви «Глас Фасад», започатковувалося як склообробне, – розповідає креативний підприємець. – Отож і фасади ми виробляли скляні. Вони й зараз серед основних видів нашої продукції. Коли меблярство підкорив такий новий матеріал, як керамограніт, ми й подумали: раз він нині такий затребуваний меблярами, то можна спробувати розширити традиційну сферу його використання. Тим більше, що він легко вписується у відпрацьовану нами технологію виготовлення скляних фасадів. Поки що ніхто інший в Україні до такого не додумався.

Оскільки технологія обробки цього полімерного матеріалу аналогічна обробці скла, яку ми знаємо до тонкощів, то швидко вдалося вийти на таку ж хорошу якість, якої ми досягнули й у виробництві скляних фасадів. Зараз активну розширюємо дилерську мережу для виведення нового продукту на меблевий ринок.

– Для обробки керамограніту годиться те ж обладнання й той же інструмент, що й для обробки скла, чи щось все-таки довелося прикупити?

– З обладнання – нічого. Знадобилися хіба що деякі дрібні пристрої, більшість із яких ми самі для себе й виготовили. А загалом обробка керамограніту – не з дешевих, адже треба послуговуватися алмазним інструментом із використанням води як охолоджувальної рідини.

– Бачу у вас представлені кілька варіантів чи типів виконання фасадів із використанням керамогранітних вставок…

– Якщо говорити про основу таких фасадів, то вона з MDF. До неї приклеюємо керамогранітну пласть такого самого розміру. Як варіант така основа для полегшення може бути пустотілою. Крайкування такої сендвіч-конструкції можна здійснювати з використанням алюмінієвої рамки або алюмінієвої крайки. А ще личкувати фасадні крайки можемо тим самим керамогранітом чи стрічкою АВС. Причому й під 45 градусів.

Є ще й такий варіант: фасадні крайки зафарбовують у колір керамограніту, який на лицьовому боці фасаду. Загалом можемо запропонувати пʼять варіантів виконання фасадів із використанням керамограніту, але найчастіше послуговуємося трьома.  Найскладніший варіант – крайкування керамогранітною стрічкою. Ми поки що також єдині, хто домігся цього. Стрічки для личкування фасадних крайок нарізаємо з того ж листа, тобто вони такої ж товщини, яка використана на лицьовому боці фасаду. Неважко здогадатися, що таке личкування здійснюють вручну, як і загалом формування конструкції фасаду з використанням керамограніту. Власне, наявне обладнання й не може впоратися з цим завданням, бо не пристосоване ще до такого несподіваного для личкувальних потреб матеріалу, як керамограніт. Через те, що при виготовленні таких фасадів багато ручної роботи, й ціна їхня вища, але альтернативи тому нема.

– Клей для з’єднання керамограніту з основою з MDF використовуєте особливий?

– Не такий вже й особливий. Годиться контактний, моментального зчеплення. Наносять його на обидві поверхні, керамогранітне покриття достатньо притиснути за допомогою валика.

До сказаного паном Іваном можемо додати, що логічно буде керамогранітні фасади використовувати передусім у тим моделях кухонних меблів, які використовують керамограніт на стільницях чи роблять із цього матеріалу кухонні фартухи. Звісно, декор фасадного керамограніту слід підбирати до кольору декору стільниці чи скіналі. Втім, може бути й використаний і ефект контрастності, який також полюбляють дизайнери.

– З огляду на назву вашої компанії було б дивним, якби ми оминули увагою скляні фасади, які дали поштовх до виробництва керамогранітних.

– Спектр скляних послуг «Глас Фасад» доволі широкий:  нарізання скла і дзеркал, обробка крайок, свердління отворів, піскоструминне матування, фарбування скла і дзеркал, декорування фотодруком. Більшість замовлень отримуємо на виробництво наповнення для розсувних систем шаф-купе  (реалізовуємо і вже готові розсувні системи), скляних кухонних фартухів і, звісно, алюмінієвих рамкових склофасадів. Кілька років ми працювали над розробкою нових технологій виготовлення меблевих склофасадів і вже можемо пропонувати меблярам кілька варіантів.

Як і будь-який інший кухонний фасад, скляний є сукупністю елементів, розташованих на передньому фронті кухонних модулів. Є два основних типи скляних фасадів для кухні – рамкові та безрамкові. Скляні кухонні фасади рамкового типу – це листи скла, вкладені в рамку зі спеціального алюмінієвого профілю. Алюмінієва рамка може бути як дуже вузькою (в цьому випадку на вигляд кухонний фасад ніби зроблений лише із скла), так і досить широкою. У випадку з широкою рамкою каркас фасаду також є елементом дизайну і може бути декорованим, наприклад, пофарбованим у колір, що гармонує із загальним дизайном. Безрамкові фасади із склом у кухонних меблях зустрічаються рідше, оскільки виготовлення їх повʼязане із значними труднощами, але й мають вони ефектніший вигляд.

Крім цікавого зовнішнього вигляду, якого надають меблям скляні фасади, вони ще й характеризуються неабиякою міцністю, чим теж чималою мірою зумовлена їхня популярність. Ця характеристика забезпечується тим, що виготовляють їх із надміцного гартованого скла, тому  крихкість, з якою асоціюється скло,  є тільки візуальною ілюзією.

Меблі із скляними фасадами називають екологічними, оскільки скло – це переплавлений пісок із спеціальними нетоксичними добавками. Тому прихильники натуральності також спиняють свій вибір саме на таких меблевих фронтах. Вони стійкі й до високих температур, і до вологи, що важливо на кухні.

Скляна стилістика кухонних гарнітурів увійшла в моду не так давно, але досить швидко здобула популярність, оскільки  скляні фасади для кухні є втіленням технічної досконалості та досягнень архітектури. Будь-який прозорий матеріал – від тканин до полікарбонату-  має неповторну чарівність. Тим більше це стосується скла. Навіть масивна і громіздка конструкція буде здаватися легкою й витонченою на вигляд, якщо виготовлена із скла.

Для кухонного гарнітуру звичайне силікатне скло зазвичай не використовують. Незважаючи на привабливість, воно надто крихке і, розбившись, криє в собі небезпеку через велику кількість уламків із гострими краями. Однак самодіяльні меблярі і його використовують у фасадах навісних шаф, вважаючи, що вони набагато менше піддаються механічним впливам.

Скло для професійного виробництва кухонних фасадів може бути:

ламінованим (зазвичай для надання фасаду більшої декоративності, є й спеціальні плівки для посилення його міцності);

гартованим, яке завдяки спеціальній температурній обробці набуває високої вʼязкості. Розбити таке скло настільки складно, що його використовують у безрамкових фасадах шаф. А якщо все-таки вдасться його розбити, то розсипається скло на уламки з заокругленими краями.  Додаткова перевага гартованого скла – стійкість до високої температури. Фартух із гартованого скла можна встановлювати поряд із газовою плитою;

– триплексним – це багатошарове силікатне скло, склеєне полімерною плівкою. При пошкодженні уламки залишаються приклеєними до плівки і не падають;

– акриловим  – для виготовлення фасадів використовують його нечасто, а зазвичай для скління навісних шаф. Його недолік термічного характеру: під дією високої температури акриловий матеріал може деформуватися. Суттєва перевага: годиться для виробництва радіусних скляних фасадів.

Виготовляють фасади трьома основними способами.

Скління – традиційний метод. У стулці прорізають отвір і вставляють скло – як звичайне, так і гартоване. Скліннянадає навіть найпростішому фасаду легкості, візуально розширює кімнату, бо шафи з прозорими вставками здаються відкритими конструкціями на кшталт полиць. Скло може бути прозорим, матовим, кольоровим, рельєфним. Можна використовувати декілька фрагментів, що утворюють візерунок.

Рамковий фасад: скляну вставку міцно закріплюють в рамі. Це може бути алюмінієвий профіль, MDF-рама або профіль із дерева. Залежно від стилю вибирають вузький профіль (мінімалістська стилістика) або широкий, що створює свого роду контрастне обрамлення. Виготовлення кухонного фасаду під скло своїми руками – непроста справа. А ось вставити скляний фрагмент у рамковий MDF-фасад зможе будь-хто. Алюмінієвий профіль передбачає більш міцне заводське кріплення.

Безрамковий фасад виготовляють цілком із скла й тільки гартованого. Технологія виробництва досить складна. Вартість кухні з безрамковими фасадами із скла значно вища.

Що ж до конкретно нашої компанії, то ми зараз також виготовляємо кілька різновидів склофасадів – основна їхня відмінність у виконанні фасадної крайки. І хоч зовнішній вигляд у них не надто відрізняється, відмінність у кінцевій вартості є суттєвою.

Основа фасадів першого типу – або алюмінієвий рамковий профіль, або плитні матеріали – ДСП чи MDF товщиною 16 мм, на які наклеюється скло. Фасади можуть бути глухі або вітринні.

Якщо фасад із алюмінієвою крайкою, то за основу може бути взятий як MDF, так і ДСП. Скло так само наклеюють на основу. Торець вирівнюють, фрезерують. Крайку в цьому варіанті використовують спеціальну  – алюмінієву, врізну. Вона може бути не фарбованою або ж пофарбованою порошковою фарбою в будь який колір за RAL. Личкувальну стрічку  нарізають за розміром під кутом 45 градусів і садять на клей. Цей тип фасаду теж виконують за власною технологією компанії. Крайка скла в цьому типі фасаду краще захищена, стійкіша до пошкоджень. Виготовляється він швидше, і кінцева вартість його нижча. Із недоліків: крайка добре помітна, гірша вологостійкість, поверхня крайки не надто глянцева.

Склофасад з АВС-личкуванням на всю товщину фасаду відрізняється від попереднього типу лише тим, що крайки його личкують високоглянцевою АВС-стрічкою, яка закриває крайки і плити, й скла. Цей тип – теж власна розробка. Торець скла добре захищений, поверхня крайки високої якості. Середні і швидкість виготовлення, і вартість. Недоліки: помітність крайки з невеликої відстані, кольори личкувальної стрічки обмежені.

Склофасад, в якому личкують тільки крайку плити, –  теж варіант із використанням високоглянцевої АВС-стрічки, яку клеять тільки на основу, врівень із склом. Завдяки унікальній технології та ручній роботі у цьому типі фасаду  немає будь-яких щілин між склом і личкувальною стрічкою. Цей тип схожий на перший, але значно дешевший і швидший у виробництві.

Легше сказати, як не можна декорувати скло, ніж перерахувати всі ті прийоми, до яких вдаються дизайнери. Декоративні можливості у цього матеріалу справді безмежні.

Прозоре скло із полірованою блискучою поверхнею привабливе само собою. З такого виготовляються як гнуті фасади, так і рівні. Причому виробом незвичайної форми можуть бути не тільки радіусні шафи.  Ручки, стільниці й навіть стільці або столи, виготовлені лише із скла, можуть мати будь-яку форму, відтворюючи, наприклад, характерні різьблення в стилі бароко або ампір.

Кольоровим скло робить барвник, доданий  в основну сировину, тому матеріал не вигорає на сонці й не змінюється з часом. Із кольорового скла роблять вітражі. Каталог кожної спеціалізованої компанії-виробника зазвичай може запропонувати не менше сотні відтінків кольорового скла.

– Ви згадали скляні ручки. Вони теж є у переліку вашої продукції? – Так. І такий виріб лицьової фурнітури можемо запропонувати меблярам. Краса та неповторність наших скляних ручок нададуть меблям більшої привабливості. Кожна скляна ручка виготовлена практично вручну. Колоте й потім ретельно пошліфоване скло надає особливого шарму виробу. Скляну ручку можна матувати, фарбувати в колір меблів чи під золото або срібло. Шапочка кожної скляної ручки має алюмінієву ніжку, якою її й кріплять до меблевого фасаду.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]