Використання робототехніки в меблевій промисловості відносно невелике в порівнянні з іншими галузями. Разом з цим, роботи можуть дати значні переваги для меблевої промисловості і поліпшити якість готового продукту.

Роботи для виробництва меблів

Вдосконалені робототехнічні системи можуть вдосконалити промислові операції. У порівнянні зі звичайними роботами, сучасні володіють чудовим сприйняттям, інтегрованістю, адаптивністю та мобільністю. Ці поліпшення дозволяють прискорити налаштування, введення в експлуатацію і переналаштування, а також підвищити ефективність й стабільність роботи.

Роботи можуть використовуватися в багатьох аспектах виробництва, включаючи:

– склеювання;
– укладку;
– змішування;
– упаковку;
– всі види зварювання;
– укладку на піддони тощо.

Робот завжди буде використовувати точні вимірювання при змішуванні інгредієнтів, він надзвичайно точний при розрізанні і з’єднанні матеріалів.

Для багатьох компаній головна причина відмови від ручної праці і перехід на автоматизовані системи чисто економічна. Більшість компаній починають нарощувати свої інвестиції в автоматизацію, коли вартість використання людської праці піднімається досить високо в порівнянні з вартістю покупки і експлуатації робототехнічних систем. Що робить людську працю менш рентабельною.

Рука робота не піднімає і не несе так само, як співробітник, знижуючи ризик виникнення травм на виробництві та захворювань у співробітників, пов’язаних з виконуваною роботою.

Автоматизація в меблевій промисловості

Процес виробництва меблів часто все ще виконується вручну. Гнучке розгортання роботизованої руки для виробництва окремих продуктів, таких як меблі, є ключем до конкурентоспроможності.

Виробництво меблів – одна з тих галузей, що традиційно не була основним користувачем роботів, але надає значні можливості.

Промислові роботи знаходяться на межі революційного виробництва меблів, оскільки тепер вони помітно розумніші, швидші та дешевші.

Цікаво, що невелика швейцарська компанія ще 15 років тому використовувала робота для завантаження дрібних деталей меблів для дитячих стільців на верстат з ЧПУ. Робот і машина працювали цілодобово, і навіть зайшли настільки далеко, що змінювали тупі інструменти, коли це було необхідно. Якщо з якоїсь причини система вийде з ладу в неробочий час, коли там нікого не буде, власник отримає текстове повідомлення. Це було п’ятнадцять років тому в меблевій промисловості!

Історія появи роботів в меблевій промисловості

Найраніший з відомих промислових роботів, що відповідає визначенню ISO, був використаний «Біллом» Гриффітом П. Тейлором в 1937 році. Подібний крану пристрій було побудовано майже повністю з використанням деталей Meccano. Робот міг складати дерев’яні блоки за заздалегідь запрограмованими схемами.

Популярність промислової робототехніки досить швидко зростала в Європі. На ринку з’явилися роботи в 1973 році, їх випустили ABB Robotics і KUKA Robotics.

У 2017 році майже 400 000 промислових роботів додаються до робочої сили. Fanuc є лише третім за величиною виробником промислових роботів в світі, але стверджує, що збирає від 6000 до 11 000 роботів на місяць.

Розвантаження-завантаження матеріалів – один з найпопулярніших напрямків, де використовуються роботи. Це трудомістка робота, що вимагає фізичного навантаження, тому роботи краще з нею справляються. Робот бере заготовку і переміщує її до дереворізального верстата, де вона обробляється. Після цього робот поміщає знову сформовану деталь на піддон, готовий почати процедуру заново.

Керування роботами

Навчання позиціям робота може бути досягнуто кількома способами. По-перше, робот може бути направлений в потрібну позицію за допомогою графічного інтерфейсу або текстових команд, в яких можна вказати і відредагувати необхідну позицію XYZ, майже так само, як при програмуванні верстата з ЧПУ.

Інший метод пропонується багатьма виробниками роботів. У цьому методі один користувач тримає маніпулятор робота, в той час як інша людина вводить команду, яка знеструмлює робота. Потім користувач переміщує робота вручну в необхідні положення та/або уздовж необхідного шляху, в той час як програмне забезпечення записує ці положення в пам’ять. Програма може пізніше запустити робота в ці позиції або по заданому шляху.

Як роботизація повпливає на наявність робочих місць

Відповідно до дослідження Всесвітнього економічного форуму, очікується, що автоматизація дасть 133 мільйони нових робочих місць для людей, які замінять 75 мільйонів робочих місць, втрачених в результаті робототехніки.

Дослідження показало, що до 2025 року роботи будуть виконувати 52% всіх робочих завдань. Роботи, ймовірно, будуть грати більш важливу роль в переробці деревини, оскільки вони будуть виконувати небезпечну або важку роботу.

За останні кілька років на виставках меблевої промисловості було представлено робототехнічні рішення.

Лідером в галузі була група Homag.

Biesse Group – ще одна компанія, яка досягла значних успіхів в області робототехніки і продемонструвала їх на виставках в Ганновері і Мілані.

Зовсім недавно SCM Group представила свою власну марку вражаючою внутрішньої презентацією в своїй штаб-квартирі в Ріміні в цьому році.

Роботи та проблема старіння населення

Роботи також вносять свій внесок у вирішення проблем старіння населення. Країнами з найбільшою кількістю роботів на одного промислового працівника є Японія, Німеччина, Південна Корея і Сінгапур. У цих же країнах одні з найстаріших працівників в світі. У країнах з більш повільно старіючим населенням, таких як Великобританія та Франція, кількість роботів на одного працівника набагато менше. Дослідження Массачусетського технологічного інституту і університету Бостона показують, що збільшення коефіцієнта старіння на десять пунктів відповідає збільшенню кількості роботів на тисячу робочих на 0,9.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я