Розетки і вимикачі – важливий момент, на який потрібно звернути увагу на етапі планування ремонту в квартирі. У кожній кімнаті має бути достатня кількість розеток і вимикачів, – розповідає Meblewiki.

Де розташувати

Розетки зазвичай розміщують на рівні стегна або над плінтусом. Другий варіант підійде для підлогових світильників і побутової техніки, яка часто використовується. Перший – відмінне рішення для приладів, які знаходяться вище. Вимикачі встановлюють на рівні опущеної руки.

Розміщення розеток потрібно спланувати до початку ремонту

Скільки розеток і вимикачів потрібно

Аби визначити кількість розеток для квартири, намалюйте план кімнат і ретельно продумайте розстановку. У кімнаті потрібна розетка для кожного приладу і ще 2-3 запасних (адже кількість техніки для дому буде збільшуватись). Така ж ситуація зі світильниками – по одному на кожен освітлювальний прилад + ще 1-2 слоти.

Розетки на кухні

Всі побутові прилади (електрочайник, торстер, холодильник, СВЧ-піч, посудомийна машина, кондиціонер, духова шафа, кавоварка) повинні мати індивідуальну розетку. Крім того, потрібно продумати не менше трьох слотів під іншу техніку (мультиварку, блендер і ін.). Їх можна вбудувати у навісну шафку або стільницю. Важливо, щоб всі розетки були розташовані недалеко від побутової техніки. Щодо вимикачів – на кухні досить одного для люстри і ще одного – для додаткового освітлення.

На кухні необхідно зробити вільні слоти для додаткової техніки

Розетки у вітальні

У вітальні зручно розташовувати вимикачі на висоті 75-90 см, адже це дозволить мати вільний доступ до них усім членам родини. У вхідній зоні потрібна розетка: для пилососа або обігрівача. В середньому, висота від підлоги повинна бути 30 см, від отвору дверей – 10 см.

Телевізор – обов’язкова річ для багатьох у вітальні. У цій зоні потрібно кілька розеток. Середня висота розташування – 130 см, тоді їх не буде видно за технікою. Знадобляться 2 електричні розетки і по одній розетці для ТБ й інтернету.

При плануванні розеток у вітальні потрібно врахувати розташування торшерів, електроприладів, а також – додаткових розеток для ноутбука, комп’ютера, телефона. Середня висота розташування – від 30 см. 

Часто, при плануванні розеток у вітальнях забувають про кондиціонери, ігрові приставки, зволожувачі повітря. Враховуйте наявні у вас прилади та ті, які ви плануєте придбати, і виходячи з цього плануйте кількість розеток. 

Нерідко у вітальні розташовується ваше робоче місце. В такому випадку, розеток знадобиться більше. Передбачте 2-3 в тому місці, де буде стояти робочий стіл. Зручніше розташувати їх над столом, щоб не залазити щораз під нього для включення/відключення, але не всім таке рішення подобається естетично. Якщо у вас стаціонарний комп’ютер, можна поставити розетки внизу – навряд чи ви будете постійно включати і вимикати його. 

Розетки у спальні

Сучасній людині необхідна розетка біля ліжка. Зарядити телефон, електронну книгу, попрацювати за ноутбуком – без розетки буде незручно. Блок з декількох розеток з двох сторін ліжка врятує від цих незручностей. 

Подальші варіанти залежать від меблів та зон, які передбачені в спальні. Якщо це робочий стіл – правила будуть ті самі, що для вітальні. Якщо хочете повісити телевізор – теж враховуйте рекомендації, перераховані вище. 

Біля дверей потрібно розташувати вимикач. Середня висота та ж, що і в інших кімнатах. Вимикачів може бути кілька, залежно від плану освітлення кімнати. Також, не зайвим буде передбачити розетку для пилососа. 

Розетки у ванній

Кількість розеток залежить від електроприладів, які ви будете розміщувати у ванній кімнаті. Стандартно: пральна машина, сушка для волосся; опціонально: водонагрівач і електрична сушарка для рушників та білизни. Важливо, щоб відстань від розетки до підлоги та джерела води була не менше 60 см. 

Для ванної кімнати потрібні спеціальні вологозахищені варіанти розеток з кришкою і спеціальним ступенем захисту. Вони захищені у внутрішній частині і забезпечують стік води, якщо вона потрапляє всередину розетки. 

Передпокій

У передпокої розетка і вимикач потрібні біля вхідних дверей. Розетка стане в нагоді для пилососа, а світло завжди зручно включити відразу після входу в квартиру. Іноді, вимикачі розміщують в передпокої біля входу у ванну кімнату і кухню.

Пам’ятайте, що кількість та розташування розеток і вимикачів вплине на комфортність проживання у квартирі. Краще зробити відразу більше електроточок, щоб після завершення ремонту не довелося додавати нові.


Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я