Головним елементом будь-якої шафи-купе, без якого цей вид меблів не міг би так називатися, є розсувна система. Саме вона дає змогу при відкриванні плавно відсувати двері вбік, а не на себе, що сприяє ефективнішому використанню площі.

Виробників та видів розсувних систем напевно й не злічити, але, незважаючи на доволі велике різноманіття конструкції, форм та технологій, усі розсувні системи можна поділити на два типи:

  • підвісна: дверне полотно підвішене на верхню напрямну, і все навантаження припадає на верхні ролики, які кріплять до цієї напрямної;
  • опорна: дверне полотно опирається на нижні ролики, що встановлені у рейсу нижньої напрямної, а верхня лише підтримує полотно у вертикальному положенні.

ПІДВІСНІ СИСТЕМИ

Джерело: kronas.com.ua

Підвісна розсувна система складається з верхньої рейки (верхня напрямна), механізму, до якого входять дві каретки з роликами, і стопора для фіксування дверного полотна. Каретки виготовляють із високоміцної пластмаси або алюмінію, й вони мають два або чотири ролики. В останньому випадку ролики встановлюють парами на одній осі. Щоб забезпечити плавність ходу, іноді ще встановлюють кулькові або роликові підшипники. Для напрямної, зазвичай, використовують П-подібний профіль з алюмінію з «поличками» усередині, які відіграють роль своєрідних опор для роликів.

Основною перевагою підвісної розсувної системи вважають безшумність конструкції. Побутує думка, що підвісні двері в процесі експлуатації розгойдуються і з плином часу відхиляються від своєї траєкторії. Але цю проблему можна вважати вирішеною: всі виробники вільний хід дверного полотна обмежують металевим або пластиковим стрижнем (куточком) на плоскій підошві. Другою перевагою є те, що в цій конструкції можна використовувати двері більшої маси. Це дає змогу широко варіювати використання матеріалів для виготовлення дверного полотна. До переваг також можна залічити простоту складання та невисоку вартість механізмів.

Недолік підвісної розсувної системи – необхідність виготовлення поздовжнього паза в нижній частині дверей.

ОПОРНІ СИСТЕМИ

Джерело: kronas.com.ua

Опорна розсувна система складається з нижньої рейки, яка слугує опорою й напрямною для дверного полотна, і верхньої напрямної, що підтримує дверне полотно у вертикальному положенні. Нижні рейки бувають накладними й врізними. Рейки для розсувних систем шаф-купе – це плоский профіль з алюмінію або сталі загальною висотою до 10 мм. Перевагою алюмінієвого профілю є більша жорсткість конструкції при малій вазі, здатність витримувати значну масу дверного полотна. Але вартість розсувної системи з алюмінієвим профілем більша від конструкцій зі сталевим. Окрім вартості, тонкостінний сталевий профіль не має інших переваг. Зате більше недоліків: менша жорсткість і шум при відчиненні.

Дверне полотно переміщується рекою на двох роликах або колесах, які втоплені в нижній частині дверей. Як і в підвісних системах, ролики виготовляють із міцного пластику, а для важкого дверного полотна – з металевою втулкою. Для того, щоб запобігти виходу дверей із рейки, застосовують пружину, що притримує ролик на ній. Верхня траверса опорної розсувної системи навантаження не несе. Її призначення – притримувати дверне полотно. Тому для її виготовлення використовують тонкостінний профіль або металеву пластину.

Основною перевагою опорної розсувної системи є те, що нижня опора запобігає розгойдуванню дверного полотна. Це дає змогу пересувати його на відстань, більшу від ширини дверей. Недолік – забивання рейки домашнім пилом, але з ним легко боротися.

Фото ілюстративні

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]