Навіть найпростіше технічно оснащене деревообробне підприємство має аспіраційні пристосування для відведення від верстатів деревних відходів. Зазвичай аспіраційні  та вентиояційні установки оснащені фільтрами, а ті своєю чергою  фільтрувальними елементами. Про них і піде мова в цій публікації.   

Дніпровська компанія «Гармонія-Технофільтр» – вітчизняний виробник фільтроелементів для різних аспіраційних та вентиляційних систем різних сфер застосування. Її директор Олександр Ганжа розповів докладно про продукцію свого підприємства, передусім ту, яка призначена для деревообробників і меблярів.

Матеріали для промислових фільтрів

– Фільтри деревообробникам необхідні або для очищення повітря в цехах, або вловлювання деревних відходів, пилу, що утворюються в процесі роботи верстатів. Найчастіше ці дві функції виконуються одночасно.

Для фільтроелементів різного призначення, які ми й продукуємо, використовується й різного складу фільтрувальні матеріали. Хоча фільтри з різних фільтрувальних матеріалів можуть мати одне й те ж призначення, але різними можуть бути умови їхньої експлуатації. Якщо взяти, приміром, поліестер та номекс, то він може бути альтернативою поліестеру, коли потрібні фільтри для роботи в умовах підвищених температур.

У фільтрах для деревообробки досить часто використовуються неткані матеріали, які забезпечують хороший фільтрувальний результат, але дешевші у виготовлені, ніж ткані матеріали. Значення має й щільність фільтрувального матеріалу. Залежність між нею й очищувальним ефектом очевидна. Найчастіше використовуються матеріали із щільністю 500 -550 г/кв. м. Нерідко деревообробники, у яких у відходах значна кількість деревного пилу, потребують фільтрів із високою електростатичністю, аби убезпечувати свої виробництва від загорянь та вибухів, що може спричиняти деревний пил. Для таких випадків використовуємо в синтетичний фільтрувальний матеріал сіткоподібно сплітається металізована нитка, так званий метаніт.

Інша відмінність фільтроелементів  між собою – конструкційна. Мають значення і їхні розміри та площа фільтрації, яку вони забезпечують.

– Якщо неткані матеріали дешевші, то чому не послуговуватися виключно ними?

– Ідеального, як відомо, нема нічого. Кожна річ має свої переваги, але й не без певних недоліків. У нетканих матеріалів фільтрувального використання недолік у тому, що з них гірше видаляється (струшується) накопичений пил, вони частіше забиваються (залипають), а у тканих із цим краще, але у них свій недолік: вони тонкі, отже чистоту фільтрування забезпечує меншу. Тобто доводиться при виготовленні фільтроелементів, – а в подальшому й фільтрів – весь час, так би мовити, балансувати між перевагами й недоліками того чи іншого матеріалу для вибору оптимального варіанту для конкретної фільтрувальної потреби. У деревообробці практично нема відходів із надто дрібними фракціями (менше 5 мкм), тому фільтроелементи з тканих матеріалів цілком прийнятні. Вібраційним способом, який найпоширеніший в аспіраційних системах, що використовуються на деревообробних підприємствах, накопичений пил добре струшується з таких фільтроелементів.

Є ще й такий різновид, як основов’язальні тканини із характеристиками, середніми між тканими й нетканими  матеріалами.

Фільтроелементи для деревообробників

– Матеріали, про які ви розповіли, компанія використовуєте покупні, ваша ж продукція – фільтроелементи з них. Для деревообробних, а відтак і меблевих підприємств що призначається?

– В основному це – фільтрувальні рукава для рукавних фільтрів, а також фільтруючі та пилозбірні мішки для стружкопилососів.

Пристрої, у яких запилене повітря або газ пропускаються через поруваті матеріали, що здатні утримувати або осаджувати пил, називають фільтрами. Для очищення запилених газів від дрібнодисперсного пилу найчастіше застосовують тканинні або рукавні фільтри. Корпус такого фільтра являє собою металеву шафу, розділену вертикальними перегородками на секції, у кожній з яких розміщена група рукавів із фільтрувального матеріалу. Верхні кінці рукавів прикріплені до рами, яка поєднана з пристроєм, що струшує рукава, нижні кінці рукавів відкриті і в них надходить запилене повітря. Запилений газ фільтрується крізь тканину рукавів, а пил затримується на їхній внутрішній поверхні. Через певний час подачу повітря переключають на іншу секцію і вмикають пристрій, який струшує пил. Очищене повітря через колектор викидають в атмосферу.

Загалом основні відмінності тканинних фільтрів у способі регенерації, конструкції фільтрувальних елементів (рукав чи касета), в кількості секцій у фільтрі, в режимах ведення фільтрацій й регенерації. Ефективність знепилення повітря у фільтрі залежить від дисперсності часток пилу, характеристик фільтрувального полотна, способу й режиму регенерації,  величини питомого газового й пилового навантаження, гідравлічного опору агрегату.

Наші фільтрувальні рукава призначені для рукавних фільтрів різноманітних конструкцій вітчизняного виробництва – ФРКІ, ФРІ, ФРКДІ, ФРІР. Але не тільки. Можна їх застосовувати як витратні комплектуючі  і  для заміни фільтроелементів в аналогічних фільтрах імпортного виробництва, які використовуються для очищення повітря та вловлювання промислових відходів.

Фільтрувальні рукава нами виготовляються із нетканого голкопробивного полотна різної щільності, з основов’язального фільтрувального поліефірного (лавсанового) полотна вітчизняного виробництва, а також з імпортних синтетичних поліефірних, поліпропиленових та високотемпературних волокон, котрим притаманні тривалий термін експлуатації, висока механічна, хімічна, температурна стійкість, а також чудові фільтрувальні властивості. Широкий вибір матеріалів дає можливість створювати фільтроелементи під конкретні потреби замовників. Під конкретні потреби замовника виготовляються рукави й мішки різних розмірів, тобто різного діаметру та довжини, з дном чи без, із вшитими кільцями (із дроту чи сталевої смуги) чи без них.

Щодо мішків для стружкопилососів, то вони виготовляються як із матеріалів, мною вже названих, так і з полівінілхлорідного полотна щільністю 400 г/кв. м. Мішки можемо виготовляти всіх типорозмірів – знову ж таки як для вітчизняних стружкопилосоів, так і зарубіжного виробництва, як з пружинним кільцем, так і без. До речі, вигідною альтернативою металевому кільцю – і за експлуатаційними можливостями, й за ціною – можуть бути хомути з ремінної стрічки.

Рукава й мішки не тільки шиємо, а й, запровадивши інноваційну технологію,  зварюємо. Синтетичні тканини дають таку можливість. Зварний шов не менш міцний, ніж при зшиванні тканини.

Фільтри вентиляційного призначення

– Але ж у промисловості, як і в побуті, використовуються фільтри й виключно для очищення повітря…

– Є й такі. Їх ще називають вентиляційними. У нашому асортименті це – панельні фільтри грубого очищення. Один із варіантів – гофрований фільтр. Призначений для очищення рециркуляційного й зовнішнього повітря в системах приливно-витяжної вентиляції та кондиціонування. Найбільш поширена висота гофри 45 – 48 мм, але можуть бути й інші розміри.

– Вашими клієнтами є в основному виробники промислових фільтрів, загалом аспіраційних систем?

– Так, але не тільки. Оскільки фільтроелементи – це все ж витратні складові (комплектуючі) фільтрів, то вони потребують періодичної заміни  в процесі експлуатації промислового аспіраційного обладнання. Отже цю заміну деревообробники (а ми на цю галузь орієнтуємося в розмові) можуть робити і роблять зазвичай самі, тож і купують у нас і рукави, й мішки.

Не фільтрами єдиними

Зазвичай, хто продає свою продукцію технічного характеру, той надає клієнтам і певні сервісні послуги…

– Наша компанія не виняток. Фахівці компанії не тільки допоможуть правильно вибрати фільтрувальний елемент, але й допоможуть у процесі подальшого його використання та обслуговування. Крім цього, надаємо й комплекс супутніх послуг: різання й гравіювання, згинання та штампування, а також вирубку, висікання за проектом замовника або за наявним зразком.  Отже, у нас можна не тільки купити фільтрувальний рукав, а й скористатися послугами для створення унікальних деталей і елементів.

Ми не тільки продаємо товари з каталогу, але й готові виготовити унікальний виріб. У будь-якому випадку, це буде якісний фільтроелемент, бо  виробництво у нас організоване для цього належним чином, у відповідності з усіма нормами і вимогами. Для забезпечення цього в компанії є все необхідне. У нас відкрите ціноутворення в широкому діапазоні адекватних цін.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я