Що таке ламелі та які вони бувають

0
300

Комфортний сон важливий для здоров’я та гарного самопочуття. Щоб зробити відпочинок приємним, якісним, потрібно вибирати ортопедичні матраци з правильною жорсткістю. Але є ще одна важлива річ, яку потрібно враховувати, — на що спиратиметься такий матрац.

Що таке ламелі, для чого вони потрібні

Ламелі (або латофлекс, лати) — вигнуті рейки, з яких збираються грати під матрац. Такі грати використовується в ліжках, розкладних диванах, кріслах. Воно дозволяє:

 1. Забезпечити вентиляцію матраца, продовжуючи термін його служби.
 2. Створити додатковий ортопедичний ефект за рахунок власного вигину деталей.
 3. Зменшити сумарну масу меблів — окремі планки важать менше, ніж цільна основа.

Навіть якщо на ліжку або дивані використовується жорсткий матрац, ламельна решітка додасть спального місця додаткову пружність. Пропускаючи повітря до основи матраца, латофлексна решітка запобігає парниковому ефекту. На матраці не конденсується волога, тому він не пліснявіє, не відволожується.

Що таке ламелі

Різновиди ламелей

Лати можуть виготовлятися з дерева або металу. Металеві підстави розраховані на найбільшу нагрузку. Їх вибирають, якщо користуватися меблями буде людина великого складання. Також металеві варіанти вибирають, якщо потрібно зробити решітку з найменшою кількістю планок.

Дерев’яні планки гарні для легких і середніх навантажень, вони найбільш поширені, легкі у виготовленні та ремонті.

Найчастіше дерев’яні ламелі виготовляють з:

 • бука;
 • дуба;
 • сосни;
 • берези.

Найнадійнішими та найбільш довговічними вважаються букові лати. Але їхня вартість вища, ніж у виробів з інших типів деревини. Другі за популярністю дерев’яні ламелі — березові.

Латофлекс випускається в різних розмірах. Стандартна ширина — від 3 до 9 мм, довжина — 53 або 68 мм, товщина — 8 мм. Широкі лати краще підходять для основи під безпружинні матраци або матраци Бонель. Вузькі лати універсальні. Вони підходять для всіх матраців, але найкраще проявляють себе в зв’язці з матрацами на незалежних пружинах, пружинах з підвищеною щільністю.

Ламелі укладаються поперечно:

 1. В один ряд — в односпальних та півтораспальних ліжках, розкладних кріслах, диванах.
 2. У два ряди — в двоспальних ліжках.

В одному ряду може використовуватися від 10 до 30 рейок. Точна кількість залежить від ширини латофлекса, довжини основи та типу кріплення. Якщо використовуються здвоєні лати з регулюванням пружності, їх може бути ще більше.

Різновиди ламелей

Що робити при поломці ламелей?

Латофлекс — зручна та практична основа під матрац. У нього багато переваг, але є один недолік — зламати рейки простіше, ніж суцільну підкладку. Ламелі можуть зламатися, якщо на них натиснути занадто сильно. Кожна планка витримує навантаження до 40 кг, і зазвичай такі межі не перевищується.

Рейка може зламатися:

 • якщо в ній є дефекти;
 • якщо меблі використовуються при перевищенні допустимого навантаження;
 • різкому сильному тиску (наприклад, упорі на одну рейку при вставанні).

Якщо дитина вирішить пострибати на ліжку, це теж може сумно закінчитися для ламельної основи. Але вирішити проблему нескладно — заміну планки можна виконати в домашніх умовах, а коштуватиме це недорого.

Спочатку поламану рейку потрібно видалити з кріплення. Зробити це дуже просто — вона розламується на дві частини, які легко виходять з кріпильних пазів.

Як правильно вибрати ламелі?

Вийнявши рейку з кріплення, потрібно виміряти її довжину, ширину та висоту — для цього потрібно щільно з’єднати розламати виріб. При вимірі краще використовувати м’який швейний сантиметр — точніше вимірюється довжина зігнутих планок.

Щоб зберегти експлуатаційні якості спального місця, латофлекс краще вибирати з того ж матеріалу, що й решта планки. Якщо спальне місце використовується рідко, можна замінити кілька дорогих планок бюджетними, наприклад березовими або сосновими. Виняток — ортопедичні грати. Їхня якість безпосередньо залежить від типу латофлексу, тому вибір заміни обмежений.

Замовити нові лати можна в меблевих магазинах або спеціальних точках продажу меблевих комплектуючих. Якщо пошкодилися утримувачі, їх можна придбати там же.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]