Одну із провідних нинішніх меблевий тенденцій, яку ми означили в одній із недавніх публікацій під заголовком «Все рухається в smart», чітко вловила білоцерківська меблева компанія «COMFORT PLACE», яка спеціалізується переважно на розробці й випуску меблів-трансформерів.

Смарт-тенденція в меблярстві має архітектурне походження. Покоління міленіумів обирає малогабаритне смарт-житло, і житлове будівництво на цей соціальний запит значною мірою зорієнтоване нині, а оскільки смарт-квартири, чи так звані квартири-студії, треба умебльовувати відповідно смарт-меблями, то й меблевиробництво на це не могло не відреагувати відповідним чином.

Є два види смарт-меблів. Просто компактні, малорозмірні меблеві предмети і є меблі-трансформери. Меблі-трансформери вигідніші тим, що із, так би стандартних чи звичайних, вони трансформуються у смарт – малогабаритні, компактні. У таких меблів, крім того, що вони можуть збільшуватися чи зменшуватися в розмірах, є ще одна їхня основоположна особливість: трансформуючись, вони не тільки змінюють свої розміри й форми, а й функціональність.  Отже, це – меблі-універсали.

Здавна відомі й користовані багатьма такі традиційні меблі-трансформери, як розкладний стіл і розкладний диван. У стола проста розмірна трансформація, у дивана – ще й функціональна. У компактнішому стані – від для сидіння, у збільшеному, розкладному – для спання. Втім, меблярство, як і кожна товаровиробна галузь, розвивається вдосконалюється, ускладнюється. Пізніше з’явилися конструкції, завдяки яким ліжко перевертається дибки й ховається в неглибокій ніші в стіні, вивільняючи в кімнаті корисний простір та імітуючи  при цьому фасад шафи, а то й будучи нею або вішалкою. А нині  вже створені такі механізми трансформації, а на їхній основі й меблі-трансформери, котрі їм забезпечують значно більше функціоналів. Саме такі багатофунціональні меблі придумує, розробляє й виготовляє компанія «COMFORT PLACE».

– Одна з перших наших багатофункціональних трансформерних конструкцій – диван-стіл (уже є кілька таких моделей), – розповів для нашого видання один із керівників компанії Віталій Курочкін. – У ній, як бачите, ефективно й навіть досить сміливо реалізоване досить незвичне функціональне поєднання.

Наші вироби (у нас єдиних в Україні вони такі) привертають увагу користувачів не тільки своєю трансформерною універсальністю, а й високою якістю. Базування диванів на металоконструкціях  забезпечує п’ятирічну гарантію,  яку ми даємо на ці вироби. Використання в них інших меблевиробних vip-матеріалів – теж ознака високої якості. Це стосується зокрема оббивальних тканин, які характеризуються високою зносостійкістю, фанерних елементів, які присутні в конструкціях меблевих трансформерів, стільниць із надійним вологостійким покриттям. Важливим є й те, що пропонуємо клієнтам меблеві конструкції різних розмірів, зокрема й що стосується безпосередньо спального місця.

– Оскільки ваші меблеві конструкції справді не тільки функціонально несподівані, а й доволі сміливі, то й механізми трансформації для них потрібні не серійні, а виключно ексклюзивні?

– Саме так. І ці механізми у нас власної розробки, відтак і запатентовані. Оскільки робочі механізми наших меблів (їх у нас близько десятка) власної конструкції й виробництва, то й вони є важливою складовою високої надійності, а отже і якості диванів в цілому.

Докладніше розглянемо найцікавіші моделі меблів-трансформерів від «COMFORT PLACE».

Модель «Комфорт мікс 7 в 1» (диван-ліжко-стіл) – одна з новинок, яка, неважко зрозуміти з назви, найбільш багатофункціональна.

Диван-трансформер «7 в 1» – це зручне місце для релаксу та відпочинку всієї сім’ї. Це – й диван-ліжко, й диван-стіл, а також суперзручні крісла, оснащені  реклайнерами, які сприяють максимальному розслабленню завдяки зміні кута сидіння. Втім, ця меблева конструкція передбачає й більше можливостей трансформації: диван, двоспальне ліжко, односпальне ліжко й крісло, два крісла (з підголівниками і підніжками), два крісла (шезлонги) із спеціальним місцем для зручного розташування ніг, стіл із м’якими місцями для сидіння.

Уявлення  про можливості трансформації дають представлені світлини. Столова частина конструкції у складеному варіанті розміщується за спинками дивана. Диванний стіл посилений ребром жорсткості. В трансформованому столово-диванному варіанті за столом можуть розміститися 10 осіб. Відстань між сидіннями й стільницею комфортна, продумане і по висоті.

Ця модель дивана-трансформера є доволі просунутою конструкцією і завдяки тому, що  оснащена музичною системою. Вона розміщується в спеціальній ніші й керується через Bluetooth.

Диван-ліжко – це два незалежних спальних місця (можна розкласти тільки одне).

Як варіант оббивки – еко-шкіра. Всі оббивальні матеріали широкого колірного спектру. Наповнювач – кілька шарів пінополіуретану. Ніжки – цільний дуб.

Подушки з підголівником регульовані, всі рухомі частини дивана-трансформера мають зручні ручки для простого маніпулювання ними. Щоб розмістити цей диван-трансформер у квартирі, потрібно знайти куточок розміром 2,27 метра на два.

Трансформерна конструкція Smart Relax + не менш оригінальна. Функціональне використання потрійне: просто зручне м’яке крісло, крісло-гойдалка, столик. Ця конструкція, ясна річ, значно малогабаритніша, ніж диван- стіл (900 на 900 мм із 750-міліметровою глибиною сидіння). Універсальна для користування, але все ж виробник його більшою мірою адресує для дитячих кімнат. Переінакшувати таке крісло для різних потреб  – для дітей буде ще й забавою, тим більше що маніпулювати  ним підлітку буде просто, швидко й цілком під силу.

Завдяки зігнутим ніжкам крісла воно погойдується, тому і робота за комп’ютером буде приємнішою. І загалом будь-яка сидяча робота, бо завдяки погойдуванню можна змінити положення спини і ніг, що перешкоджає порушенню циркуляції крові й загальній втомі. Отже є всі підстави використовувати його і як офісний атрибут. Якщо зафіксувати крісло, то воно має оптимальний кут нахилу сидіння, завдяки чому знімається втома в натруджених ногах.  Легким рухом руки і просто крісло, й гойдалка переінакшуються, стаючи столиком  для двох і для різного роду потреб.

Зокрема й для тих, які необхідні мамам, у яких приємні клопоти з новонародженим. Маючи такий універсальний предмет, нема потреби купувати ліжко-гойдалку для заколисування дітей, сповивальний стіл тощо, що через півроку стане непотрібним. Місце для сидіння досить широке, тому матуся зможе заколисувати малюка на руках, не відчуваючи навантаження на спину. А якщо переверне гойдалку, то отримає  сповивальний столик. Коли дитина підросте – столик можна використовувати як парту, причому трансформувати її з крісла, як вже зазначалося, дитина легко зможе сама.

Каркас і стільниця виготовляються з екологічно безпечної фанери. А щоб крісло-гойдалка служила довго не тільки дітям, каркас посилений металевою товстостінною трубою, що забезпечує йому традиційну для виробника п’ятирічну гарантію.

Варто зауважити, що лінійка «розумних» меблів «COMFORT PLACE» розроблена таким чином, щоб радіуси стільниць збігалися, тому, скажімо, диван у положенні «стіл і пуфи» можна доповнити кріслом-гойдалкою в положенні «стіл». Таким чином або подовжуємо стіл, або отримуємо додаткове місце для сидіння за столом, а в зібраному стані дивана отримуємо меблевий комплект з дивана і крісла.

На завершення розповіді не зайвим буде  сказати, що одна із моделей дивана-стола від «COMFORT PLACE» брала участь у дизайнерському конкурсі на кращий меблевий виріб для сегменту мас-маркету, який проводився під егідою УАМ, і хоча першості не виборов, але не залишився поза зацікавленою увагою професіоналів, що вже є важливим для компанії фактором визнання її креативності у меблетворенні.

*  *  *

Для повноти теми ми спробували знайти ще кілька цікавих, неординарних зразків меблів-трансформерів.

Нову концепцію меблевого дизайну для надкомпактних інтер’єрів – картонний чудо-проект розробили Лідді Шеффкнехт і Армін Вагнер. Потреба його криється в невирішеності одвічної проблеми малогабаритних просторів. Взявши за основу той же принцип, який використовується при виготовленні дитячих книг-панорам, дует створив пересувне робоче місце, що має письмовий стіл із шухлядами й стілець. Встановити таку конструкцію і скласти її назад надзвичайно просто.

Навіть якщо саме ця розробка здається не дуже надійною, вона може стати надихаючим прикладом для розвитку концепції в цілому. До того ж, вид і практичність утилітарних предметів із картону дуже вражають, не кажучи вже про їх вартість. У світі вже робилися спроби створення подібних повноцінних картонних столів і навіть ліжок, і треба сказати, досить успішні.

Наступний креативний, а отже й цікавий, і вельми практичний дизайн-концепт – затишний  диван авторства Емануеле Маджіні. Екстравагантний дизайнер к майстерно об’єднав красу й практичність, попрацювавши над кольором і формою. Диван Sosia здатний пристосуватися до різних життєвих сюрпризів. Універсальність виробу вражає. Він легко трансформується в два крісла, тахту та ширму, ізольований робочий куточок. Sosia має пластичні бічні стінки й рухливу спинку, що піднімаються. При бажанні його легко перетворити в ширму, затишно відокремившись від навколишнього світу. Він так само легко перетворюється знову в ізольоване спальне місце. Саме завдяки особливостям конструкції виробу, можливе таке розмаїття сценаріїв.

В основі моделі два легких, але міцних сидіння, скріплених полотнищем із текстилю. В якості спинки й підлокітника використаний м’який міцний матеріал. Додаткова зручність: за необхідності ці деталі легко знімаються. Полотнища скріплюються застібкою-блискавкою.

Компанія-виробник офісних меблів «Glimakra» випустила колекцію трансформерних систем Sabine, які можуть утворювати офісні й навчальні робочі місця, стелажі для зберігання різних речей і при цьому виконувати функцію звукопоглинання. Годяться вони й для зонування робочих просторів в офісних та навчальних приміщеннях. Звукопоглинальні властивості цим  меблям забезпечує облицювання корпусу, яке із формованого поліестеру із спеціальною піною.

Людство придумало безліч способів і варіантів відпочинку, але в перевагах завжди залишаться традиційні методи. Хто із нас не любить поринути в умиротворений стан, опинившись у кріслі в напівлежачому положенні, занурившись в м’якість його оббивки?

Ось і цей екземпляр крісла призначений для релаксу.  До нього додається і пуф, який з’єднується з ним декоративною мотузкою. Можна використовувати його як підставку для ніг, а за необхідності вставити його в нішу між спинкою і підлокітниками, щоб не заважав.

У зібраному стані крісло дизайнера з Італії Луки  Бінаджліа являє собою квадратний м’який пуф, який можна компактненько  розмістити в кутку й не захаращувати простір кімнати, отже таке крісло-пуф ідеальне для малогабаритного житла.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я