Один із найбільш очікуваних ритейлерів – шведський меблевиробний концерн «IKEA» – почав ремонт приміщення під свій магазин в столичному торгово-розважальному центрі  «Blockbuster Mall». Це – третя спроба шведської мережі розпочати власну торгівлю в Україні, не рахуючи її провального старту онлайн-продажів.

Отже «ІKEA» знову готується відкрити свій перший магазин в Україні з прицілом на осінь –  жовтень-листопад. Інформація про це із трьох джерел: від директор однієї з мереж магазинів та двох директорів торгових центрів. «Ремонт у приміщенні ведеться повним ходом. Площа майбутнього магазина становитиме приблизно п’ять тисяч квадратних метрів», – розповів авторитетному бізнес-виданню директор мережі магазинів, який побажав залишитися неназваним. У прес-службі «IKEА» цю інформацію не коментують. Глава наглядової ради компанії «Мандарин Плаза» (керує активами бізнесмена Вагіфа Алієва, який є співвласником названого ТРЦ)  Олександр Черницький від коментарів також відмовився.

В Україну «IKEA» намагається зайти вже 14 років – це рекорд для міжнародних ритейлерів. Спочатку, 2006 року, мережа планувала побудувати власний торговий центр поруч з Бориспільської трасою на ділянці площею 70 гектарів. Але тоді проти такого проекту виступили місцеві депутати, які заборонили рубати ліс під новий магазин. Через три роки «IKEA» все ж купила землю площею 60 гектарів в одному з найскладніших для західних інвесторів регіонів країни – в Одеській області, а потім без пояснення причин вирішила піти з України.

Прихід шведського ритейлера на ринок прийнято вважати маркером прозорої роботи чиновників: представники «IKEA» не платять хабарі. Але тим часом, поки «IKEA» відважувалася, в деяких містах в останні роки з’являлися її клони. Невеликі торгові точки з назвою «ІКЕА» відкривали приватні підприємці, які привозили продукцію з польських магазинів шведської мережі під замовлення. За можливість купити товар у посередників доводилося переплачувати приблизно третину ціни. Наприклад, якщо в польському магазині підставку для кришок каструль можна купити за 136 гривень в еквіваленті, то у львівському, який привозить товари під замовлення, за неї правлять 197 гривень.

Нову спробу підкорити український ринок шведський ритейлер зробив 2018 року, коли офіційно оголосив про свій намір відкрити магазин в Україні. Прихід мережі прокоментував навіть тодішній президент Петро Порошенко. «IKEA заходить в Україну! Сьогодні у мене зустріч із головним виконавчим директором «IKEA» в південно-східній Європі Стефаном Вановербеке », – писав Порошенко в своєму Facebook у вересні 2018 року. Але не сталося, як гадалося.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я