Зазвичай, коли говорять «стільниця з епоксидної смоли», то направду йдеться про модні на нашому ринку вже років п’ять стільниці з масиву з акриловими декоративними вставками. А в цій публікації ми розповімо про смоляні стільниці, котрі справді саме такі, бо вони переважно з епоксидної смоли. З іншого матеріалу тільки невеликої товщини підкладка.

Епоксидна смола складається з двох частин: смоли й затверджувача, або активатора, який запускає процес затвердіння. Смола комбінується з різного роду наповнювачами для досягнення бажаного зовнішнього вигляду. Наносити епоксидну смолу можна на більшість матеріалів, із яких зазвичай виготовляються стільниці

Є кілька вагомих причин, щоб пропонувати можливість застосування епоксидної смоли для виготовлення кухонних стільниць.

Міцність. Коли епоксидна смола загусає, вона створює тверду поверхню, яка незмінною зберігатиметься роками. Для неї характерні такі властивості, як сильна адгезія, висока корозійна й хімічна стійкість.

Довговічність. Ці стільниці можна використовувати, зберігаючи їхню красу, протягом 40 й більше років.

Глянсовість. Якщо подобається суперблискуче, поліроване опорядження, то епоксидна смола цілком відповідає таким вимогам. Згодом поверхня тьмяніє, але можна зберегти її глянсовість при періодичному застосуванні мінерального масла.

Необмежені можливості для дизайну. Це, – мабуть, одна з найголовніших переваг цього матеріалу. Епоксидна смола є найбільш універсальним матеріалом для стільниць, коли мова йде про можливості їхнього дизайнового урізноманітнення. По суті, можна створити будь-який колір або малюнок.

Відсутність швів. Епоксидна стільниця – єдиний тип стільниці, який може запропонувати дійсно безшовну поверхню для безперервного кольору й малюнка.

Термостійкість. Якщо матеріал якісний, то можна ставити гаряче блюдо на поверхню, не завдаючи при цьому їй шкоди. Але якщо залишити на поверхні нагріту форму для випічки то це в кінцевому підсумку їй все ж зашкодить.

Нетоксичність і безпечність для харчових продуктів. Такою епоксидна смола стає після затвердіння. Але необхідна належна вентиляція приміщення під час її нанесення й протягом декількох днів після випаровування летких сполук.

Легке чищення. Для чищення можна використовувати практично будь-які відомі побутові засоби. Непориста поверхню також стійка до утворення цвілі й бактерій.
Втім, перш ніж вибрати цей матеріал для виготовлення стільниць, особливо кухонних, треба знати не лише про його переваги. Має він і певні недоліки.

Складність нанесення. На фотографіях епоксидні стільниці дуже красиві, але створення такої краси під силу далеко не кожному майстру. Процес нанесення смоли на . підкладку є як технологічно складним, так і доволі брудним, особливо для тих, хто ніколи не працював із цим матеріалом.

Якщо нанесення смоли не буде чітко вивіреним, то може знадобитися її видалення для повторного нанесення, що займе багато часу й дорого коштуватиме. Хорошим рішенням буде спочатку попрактикуватися на невеликих поверхнях, перед тим, як братися за великий проект.

Більшість епоксидних смол є самовирівнювальними. Створення кольорів і малюнків на епоксидній стільниці виконується, так би мовити, наживо, на льоту. Це – одночасно й перевага, й недолік, бо щось виправити після завершення процесу складно.

Неякісний матеріал може зіпсувати результат. Ще одна проблема – неоднакова якість смоляних матеріалів. Низькоякісні продукти є або більш крихкими, або менш термостійкими у порівнянні з деякими рекомендованими марками. Визначити якість епоксидної смоли можна, тільки-но почнете заливку. Менш дорогі марки більш текучі, а якісні – густіші. З менш дорогої епоксидної смоли отримаєте більш тонкий шар, який може не витримати навантаження. Тому перед початком роботи, потрібно більше дізнатися про матеріал, прочитати відгуки про нього тощо.

Стільниці з прозорої епоксидної смоли, як зазначалося, дають необмежені можливості дизайнерам: можливий будь-який дизайн, малюнок або колір. Дехто використовує для створення стільниці мозаїки з кришичок від пляшок, монет або шматочків кахеля. Деякі виробники застосовують спеціальні методи обробки, що імітують мармурові або гранітні плити.

Вартість готової стільниці є важливим чинником для прийняття рішення про можливість використання епоксидної смоли для її створення.

Загальна вартість залежить від того, чи вирішите ви замовити цю роботу професіоналу, чи візьметеся за неї самостійно. А також від декількох інших факторів:

  • від якості епоксидного матеріалу;
  • від площі стільниці;
  • від товщини епоксидних шарів.

Виготовляючи епоксидну стільницю самостійно, можна заощадити значні кошти, якщо правильно з нею працювати. Якщо доведеться видалити шар через наявність повітряних бульбашок або невдалий малюнок, витрати зростуть.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я