Меблярство використовує, «підкоряє» й пристосовує для своїх потреб все більше матеріалів. Як інноваційних, які створюються найчастіше з використанням нанотехнологій, так і природніх, але які раніше важко було пов’язати з меблевиробництвом. Пропонована розповідь – приклад такого несподіваного матеріаловикористання. Мова піде про… сіль. Ясна річ, не про ту, що у кожного нас на столі, а про соляні вставки (напівпрозорі плитки), які в меблярстві можна використовувати, як декоративні вставки у меблеві фасади та фронти.

Соляні вставки: застосування

Слід зауважити, що навряд чи вдасться використати стандартні соляні плитки в якості декоративних фасадних вставок у меблеві дверцята – товстуваті вони. Хіба що нарізати їх на тонші фрагменти, а от інше кухонне застосування вони можуть мати: із них можна робити декоративні вставки у фасади кухонних островів. Декоративний ефект соляних вставок значно посилиться, якщо з тильного боку їх підсвічувати. Хоча соляні плитки й без підсвічування мають незвичайно красивий вигляд.

Аналогічне застосування – в стійках  рецепшн і так само в барних стійках. Можна і якості декоративної вставки, а можна всю фронтальну частину викласти солоними плитками. Не виняток і міжкімнатні двері, перегородки й дверні полотна шаф-купе. Вони товстіші, масивніші, ніж фасадні меблеві дверцята, тому соляні вставки можуть підійти для них і в товстішому розмірі (виробником соляні плитки постачаються в таких розмірах: 20х10х2,5(5) см, 15х15х2,5(5) см, 23х23х5 см). Але класично, так би мовити, соляні плитки, а надто блоки найбільше мають стінове, інтер’єрне застосування. На знімку 4 показано, як соляною плиткою викладено стінку у спальні, на знімку 5 – ще й варіант підлогового застосування. У дизайнерських рішеннях соляні вставки мають прекрасний вигляд як самостійно, так і в поєднанні з каменем, деревом.

Виробник придумав і запатентував спеціальну систему кріплення соляних елементів без використання адгезійних клеючих матеріалів, які шкодили б їхній винятковій екологічності, вона має назву QuickRailSystem.  Безклейовий монтаж  робить можливою зміну конструкції, її демонтаж , переміщення в інше приміщення.  Завдяки запатентованій конструкції напрямних вона дає змогу створювати соляні конструкції різної форми з природними вигинами.  А ще з цією системою можна створити ефектне  підсвічування сольової конструкції за допомогою RGB-LED.

Читайте також:

Декорові бестселери дня нинішнього й завтрашнього

Меблеві фасади з ефектом галотерапії

Традиційна вимога до меблевиробних матеріалів – аби вони не були шкідливими для людського здоров’я. Соляний матеріал – чи не єдиний, який не тільки не шкідливий, а й лікувальний, оздоровчий, і про цю його властивість розповімо докладніше.

Корисні властивості солі відомі людям із давніх давен. Найбільшою мірою використовується сіль як харчовий продукт, але корисна вона й тим, що її випари знезаражують, іонізують  повітря, яким дихаємо. У SPA-салонах, у санаторіях  зазвичай існують спеціальні соляні кімнати, в яких можна ефективно відновлювати й зміцнювати імунітет. Для їх облаштування й використовуються соляні блоки, цеглини, плитка. Лікарі рекомендують галотерапію в якості профілактики захворювань шкіри, дихальних шляхів та різних видів алергії, оскільки сіль дає антибактеріальний, муколітичний, протизапальний ефект, ліквідує патогенних агентів у повітрі (негативно заряджені іони солі нейтралізують шкідливі для людського організму позитивно заряджені іони).

Таким чином, меблі, з використанням солі, будуть не тільки естетично привабливі завдяки її декоративним властивостям у природному стані – прекрасній структурованості, зачаровуючим відтінкам, а й лікувальними завдяки її цілющим властивостям. Тобто набудуть ще й такого, несподіваного для них, функціоналу. Завдяки таким меблям чи інтер’єрним панелям можна вдома відчувати себе, як на морі, де солоний бриз.

На завершення слід сказати, що в Україні соляні матеріали торгової марки «Sаlarium», про які ми розповіли,  пропонує столична компанія «Solwin», яка є офіційним дистриб’ютером німецької компанії «Königssalz», котра й поставляє їх на ринок. Окрім помаранчево-червоної гімалайської солі, в її асортименті також червонувато-бурі альпійські сольові матеріали, біла карпатська  та містично блакитна перська сіль, про що ми довідалися від Людмили Браташової, представниці компанії «Solwin», від якої й отримали докладну інформацію про сольовий будівельний матеріал та можливості його застосування.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я