Повідомлення, нещодавно адресоване компанією «ВіЯр» вітчизняним меблярам: «Представляємо нову послугу у «ВіЯр» – крайкування SplEdge! Це – прямолінійне крайкування PUR-клеєм із фаскою 45 градусів, яке зараз дуже популярне в Європі», нас заінтригувало.

Тим більше, що ніде на безмежних просторах Інтернету інформації про технологію личкування SplEdge ви не знайдете, бо назва її фігурує лише в наведеному повідомленні «ВіЯр». Це ще більше активізувало нашу журналістську допитливість, тож за коментарем звернулися до директора з розвитку виробництва компанії «ВіЯр» Максима Латка.

Довідково

Столична компанія «ВіЯр», яка вже має свої представництва в кількох обласних центрах, – одна із найвідоміших вітчизняних постачальниць матеріалів та комплектуючих для меблевиробництва – всього спектру  потрібного для виготовлення корпусних меблів від різних виробників і в різних цінових діапазонах.

Інший напрямок діяльності компанії  –  виробничі послуги з обробки плитних матеріалів на рівні європейської якості та в короткі терміни.

Про технологію

Основна суть так званої технології SplEdge (радше це – назва послуги) у 45-градусній фасці  на заличкованій крайці, яка є сьогодні в Європі елементом меблевої моди. Вважається, що скошена фаска крайки має більш сучасний, більш виразний вигляд, ніж уже традиційна закруглена, більше пасує меблям, які виконуються в найбільш поширених нині стилістиках.

Для виробничого підрозділу компанії  «ВіЯр», каже Максим Латко, нічого принципово нового в цьому нема. 45-градусне скошування крайкової фаски запросто виконували й раніше, якщо клієнти хотіли саме такої її обробки. Але коли запити на 45-гадусні фаски під натиском європейської моди перестали бути одиничними, маркетологи компанії (на те вони й піарщики!) виокремили цей прийом обробки фаски в окрему послугу й навіть придумали для неї назву SplEdge, подавши її як новаторську.

Що ж стосується безпосередньо приклеювання крайок, то тут взагалі нічого нового не придумано. Можна за бажанням та потребою клієнта виконувати для нього верстатне крайколичкування плитних деталей всіма відомими способами, крайками й клеями.

Умова тільки одна: «ВіЯр» надає виробничі послуги з обробки плитних матеріалів, тільки використовуючи матеріали свого асортименту.

Обмеження

Треба зауважити, що послуга SplEdge має пару обмежень: не годиться для криволінійного личкування та для високотекстурованих плит  Cleaf і Saviola. «Одна із основних потреб крайколичкування плитних заготівок – аби заличковані торці максимально відповідали вигляду (кольору й малюнку) плитного пласту.

На високотекстурованих плитах такого копіювання досягти важко, бо ж текстурні нерівності краю пласті й краю крайки не дають можливості утворити естетично привабливий шов. Знаю, як все-таки можна цього уникнути, – каже Максим Латко, – але не в автоматичному режимі личкування, який ми запровадили. Ручна ж робота – не те, що нас цікавить».

Чи можливо використовувати крайки іншої товщини, а не тільки двоміліметрової, яка зазначена в пропозиції компанії?

Цілком можливо. Двоміліметрова товщина визначена тому, що 45-градусна фаска на ній найкращим чином демонструє свої естетичні переваги.

Жодного обмеження і в способі личкування. «ВіЯр» однаково якісно і в стислі терміни виконує, як клейове, так і безклейове лазерне личкування. «Знову ж таки: як забажає клієнт.

Якщо для естетики його меблів важливий невидимий клейовий шов чи він обирає безшовне личкування з міркуваннь високої вологостійкості, він замовляє технологію лазерного личкування.

Ясна річ, у цьому випадку вибір крайок обмеженіший, бо використовуються для безклейового личкування тільки спеціальний їх вид. А 45-градусна фаска однаковим чином робиться що на крайках, приклеєних за допомогою клею, що в безклейовий спосіб.

На свій розсуд клієнти можуть обирати ДСП того чи іншого виробника (крім високотекстурних, як уже зауважувалося), той чи інший вид клею, ті чи інші види й бренди крайок – з огляду на свої меблевиробні потреби чи фінансові можливості.

У будь-який спосіб прямолінійно заличкованих деталях, із використанням будь-яких придатних для цього матеріалів ми зробимо на крайках модні нині 45-градусні фаски, якщо клієнт того побажає».

ДовідковоHOMAG laserTec – так називається процес безшовного крайколичкування, при якому функціональний шар на внутрішній стороні личкувальної стрічки активізується за допомогою лазера й забезпечує її міцне та естетично бездоганне з’єднання з крайкою плитної заготовки.

LaserTec інтегрeується в личкувальні верстати від різних виробників.

Більш простий і дешевший варіант личкувального вузла для безшовного личкування – АіrTec. У цій технології функціональний шар, який на механічно-хімічному рівні забезпечує міцне й безшовне з’єднання личкувальної стрічки з крайкою плити, розплавляє не промінь лазера, а гаряче повітря.

Першою запропонувала крайки для безклейового безшовного личкування компанія «Rehau». Вони й нині використовуються найчастіше.

«ВіЯр» дбає про інновації

Треба віддали належне компанії «ВіЯр»: її працівники постійно відстежують світові тенденції й технології, впроваджуючи кращі тренди й сучасні напрацювання в практику компанії.

Одним з ключових принципів роботи компанії дійсно є новаторство. Вона постійно в пошуках нових ідей, технологій, матеріалів. Представники компанії регулярно відвідують світові профільні виставки, вивчають нові технології й методики виробництва, з метою впровадження кращих напрацювань та пропозицій в свою діяльність.

Отож і пропонована послуга є результатом того, що бренд-менеджери компанії чітко й своєчасно вловили нове віяння меблевої моди й за допомогою піар-інструментів оформили його – з метою привернути до нього більше уваги потенційних клієнтів, – як нову послугу для меблярів, як личкувальний хіт.

Втім, каже мій співрозмовник, певне новаторство в послузі SplEdge все-таки є. В її виконанні.

В тому, що виробничий підрозділ компанії автоматизував надання фасці заличкованої деталі модної нині геометрії . Завдяки чому замовлення клієнтів виконуються в стислі терміни, зменшуються технологічні затрати. І це стало можливим завдяки тому, що всі етапи – власне  личкування (що клейове, що безклейове) і подальше 45-градусне фрезерування фаски на заличкованій заготівці – робляться за один прохід на одному крайколичкувальному верстаті.

Обладнання

Ясна річ, для цього компанією був придбаний найсучасніший верстат виробництва «Homag» (відомо, що ця компанія першою відгукнулася на ідею безклейового лазерного личкування й реалізувала його в своїх верстатах).

У личкувальника від «Homag» завидна універсальність: він дає можливість легко переходити із клейового личкування на лазерне безшовне, із однієї форми обробки крайки на іншу (таких фрезерувальних можливостей верстат набув завдяки використанню інструментів відомої інструментальної компанії «Leuco»).

Втім, є й певна технологічна хитрість, до якої довелося вдатися в процесі автоматизації послуги SplEdge. «Довелося відійти, – пояснює Максим Латко, – від усталеного в операції личкування копіювання, а застосовувати так зване базування: тобто коли геометрія фаски формується, орієнтуючись на «лице» плити, яке і є базово незмінним.

Оскільки личкувальні верстати  зорієнтовані все ж на копіювальний метод личкування, нам довелося в якості опції впровадити ще й базувальний.

З огляду на те, що замовлення на 45-градусну фаску вже перестали бути одиничними. Втім, відключивши її, можемо легко переходити на традиційну методику личкування. Цілком можливо загалом переорієнтувати личувальний верстат на базувальне личкування, – аби він базувався від площини, а не від текстури, – тоді він робитиме фаску на будь-яких поверхнях».

Довідково

До цікавих сервісних послуг компанії «ВіЯр» можна додати й так званий конструктор замовлень.

ViyarPro – online-сервіс для замовлення виробничих послуг, які надає компанія (порізка, поклейка, присадка тощо). Програма створена спеціально для зручності клієнтів. Дозволяє точно й швидко оформити замовлення без відвідування офісу «ВіЯр».

Переваги online-конструктора:

економія часу: оформити замовлення можна вдома, без залучення менеджера;
конструктор моментально прораховує замовлення й виводить ціну оформлених послуг.

Підсумовуючи, можна сказати, що фрезерування фаски під кутом 45 градусів не є великою премудрістю. Це можуть робити, мабуть, і всі, хто самостійно виконує крайколичкування.

Інша справа, що не так досконало й швидко, як роблять це в компанії «ВіЯр», де весь процес SplEdge автоматизований, виконується за один верстатний прохід і не потребує ручного фрезерування, якість якого навряд чи може завжди бути високою.

Оскільки ж нині багато меблевиробників воліють не заморочуватися крайколичкуванням, вони його, як і цілий ряд інших плитообробних потреб замовляють  «ВіЯру», якому й знадобилося з огляду на зрослу кількість замовлень на личкування з 45-градусною фаскою вдосконалити цей процес технічно, маркетингово виокремити його й запропонувати меблярам із рекламною метою як крайколичкувальний хіт.


Оцініть, чи якісно ми висвітлили тему щодо крайки SplEdge?

Залишилися запитання на які хочете отримати відповідь? Надішліть своє запитання та ми попрацюємо над ним 🙂

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 2 Оцінка: 5]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я