Якщо обличчям корпусних меблів вважаються фасади, то в ліжкових меблях – це узголів’я. Як і фасади, ліжкові узголів’я належать до меблевих комплектуючих. Червоноградська компанія «ЧДК» (одночасно це – й торгова марка меблів, які вона виробляє) має в своєму асортименті до 50 моделей ліжкових узголів’їв, якими прикрашає ліжка власного виробництва.

– Кожне наше ліжко, – дає пояснення представниця компанії-виробника Юлія Толмачова, – а відтак і його узглів’я як найперший елемент упізнаваності моделі, індивідуалізоване в стильовому діапазоні від класики до модерну. В поєднанні з ортопедичним матрацом ліжко набуває своєї основної функції – забезпечити здоровий та комфортний сон. Із ліжкових моделей, які можна позиціонувати новинками нашого асортименту, назву ліжка «Сеул» та «Токіо». Вони представлені в нашій ліжковій лінійці в двох варіантах: із підйомним механізмом (ліжко «Токіо») і без (ліжко «Сеул»).

Наша новинка – двоспальне ліжко «Сеул» – впевнено завойовує симпатії покупців завдяки тій перевазі, що поєднує в собі лаконічність форм класичної ліжка, а також тепло й затишок м’яких меблів. Повірте нашому досвіду: таке поєднання дерева й тканини в цьому головному предметі спального інтер’єру відразу привертає увагу.

Ті, хто цінує в спальні затишок, вибирають ліжка з м’якою оббивкою. А якщо ще й віддає перевагу мінімалізму й чіткості ліній, то обов’язково зверне увагу на двоспальне ліжко «Токіо». Своїми квадратиками в узголів’ї воно нагадує теплу стьобана ковдру – так і хочеться спертися й відпочити. До того ж геометричні візерунки зараз в тренді.

Вітчизняний ринок сприймає ліжка з підйомним механізмом, як більш практичні, завдяки наявності підматрацного ящика для речей, зазвичай постільних, зручний доступ до якого якраз і забезпечують підйомні механізми. Для наших людей це дивно, але в традиції зарубіжних користувачів віддавати перевагу ліжкам без підматрацного ящика. Отож ті варіанти ліжок, які не оснащені підйомними механізмами, переважно експортного призначення.

– Меблі та матраци нашої торгової марки, – Юлія Толмачова продовжує акцентувати нашу увагу на конкурентних перевагах меблів «ЧДК», – виготовлені виключно за сучасними технологіями з дотриманням всіх стандартів та з використанням екологічно чистих матеріалів, зокрема клеїв та лаків. Після підготовки дерев’яних заготівок застосовується технологія їхнього зрощення за європейськими стандартами, що дозволяє створювати елементи ліжка не тільки стійкими до фізичних навантажень, але й раціонально використовувати натуральні деревні матеріали.

Ми гнучкі до запитів клієнтів. Маючи складську програму практично всіх базових моделей наших виробів, що дає покупцю зручність одразу отримати те, що він придбає, ми також можемо протягом зазвичай двох тижнів виготовити речі за індивідуальним замовленням. Найчастіше така потреба виникає у клієнтів, які хочуть зміни базових розмірів, якості й колірності оббивок, а також оснащення ліжок ящиком для зберігання речей, якщо базова модель без нього. Зазвичай у таких випадках змінювати конструкції ліжка нема потреби. Ящик для таких ліжок буде висувним, на роликах. На відміну від ліжок із вбудованим ящиком для речей, доступ до якого забезпечують підйомні механізми. Може бути один ящик – на ширину ліжка, може бути два вужчих (половина довжини ліжка (ширина ящика) і на половину ширини ліжка (довжина ящика).

Ще один варіант зміни в базових моделях стосується матеріалів. Вдаємося  до нього, аби здешевити деякі престижні моделі. Приміром, таких змін зазнали узголів’я в таких топових моделях як «Елегант» та «Британія». Дорогу оббивку замінили рогожковою, і царги у них не з єврощита, а з ДСП.

– Бачу, що в конструкції ваших ліжок практично нема металевих узголів’їв…

– Воно й зрозуміло, адже ми позиціонуємо себе саме як виробник меблів із масиву, в цьому й наша фішка. Але в асортименті моделей є ліжка (моделі «РЕТРО. Ковка»), «Британія», «Італія») в узголів’ї яких в якості декоративної вставки використовується ажурна ковка. Такі ліжка – це акцентований елемент інтер’єру в замковому стилі. Розкішні, міцні й довговічні, але при цьому витончені, вони здатні привнести елегантність, шик та європейську аристократичність навіть у невибагливий інтер’єр. У дизайні ліжок із ковкою все продумано й органічно, в них відмінно поєднуються плавні та прямі лінії.

Таким чином, у нас три групи узголів’їв: виключно дерев’яні (опоряджені натуральним дубовим шпоном або лакофарбовими матеріалами – зокрема й з ефектом патинування, – або просочені маслами), дерев’яні із м’якою тканинною вставкою, дерев’яні з кованою декоративною вставкою.

– Дитячі ліжка не такі розкішні, але по-своєму привабливі…

– Не тільки дитячі, а й підліткові. Головне їхнє достоїнство – практичність. Передусім це можна адресувати двоярусним трансформерним моделям. Коли діти малі, вони сплять в одній кімнаті, коли розселяються, ліжка можна використовувати автономно як одноярусні.

*  *  *

Ліжкові узголів’я – передусім декоративний елемент цього меблевого виробу, і саме завдяки їм ліжка продовжують успішно конкурувати з диванами. Як і для кожного елементу декору, їм притаманне варіантне різноманіття: і за матеріалами, і за формами, і за розмірами.

Ми поцікавилися найбільш креативними виконаннями ліжкових узголів’їв.

Дерев’яні узголів’я справедливо вважаються класикою «спального» жанру. Залежно від того, як саме оброблено дерево, ліжко може органічно вписатися чи не в будь-який стиль – від спальні в старому доброму вікторіанському стилі до модерну й «шеббі-шику». Аскетичні узголів’я зазвичай практично позбавлені декору, вони мають прямокутну або злегка округлений форму, покриваються лаком або фарбою. Більш витончені варіанти «а-ля прованс» можуть бути прикрашені хвилястими візерунками, а їх найрозкішніші різьблені «побратими» (ліжка в стилях «бароко», «рококо», «класицизм» та «ампір») являють собою справжні витвори мистецтва. Ліжка з високим узголів’ям – візитна картка витончених шикарних спалень.

Креативні дерев’яні узголів’я, які прийдуться до смаку любителям стилю «лофт» у його найрадикальніших проявів, – узголів’я із промислових піддонів – просто й надійно.

Що стосується металевих узголів’їв, то в цій категорії різноманіття форм досягається переважно ажурною гнутокованою візерунчатістю, але трапляються й несподіванки. Приміром, узголів’я у вигляді великорозмірної чеканки. Такий витвір мистецтва, мабуть, не менш трудомісткий, ніж ажурна різьба по дереву.

Текстиль – третій найбільш використовуваний у ліжкових узголів’ях матеріал. Причина такої популярності криється швидше за все в тій атмосфері затишку, котру привносить тканина в інтер’єр приміщення. Та й багатство вибору потрібної тканини також відіграє свою роль: для оформлення ліжка в стилі «бароко» або «рококо» доречним буде важкий оксамит, а ось для ампірних приміщень краще віддати перевагу блискучому золотистому атласу, а для хай-теківських інтер’єрів цілком згодиться й рогожка. Як варіант, шкіряні узголів’я. Найчастіше для них використовується екошкіра, хоча зустрічаються й натуральні варіанти. В залежності від наявності/відсутності тиснення й кольору шкіри таке узголів’я може вписатися практично в будь-який стиль інтер’єру.

Коли довідуєшся, що узголів’я ліжок можна прикрашувати візерунчастими композиціями із морської гальки, кусочків битого скла, осколків кахелю, а то й робити суцільно дзеркальними, то упевнюєшся, що, мабуть, практично нема матеріалів, які б не можна було пристосувати під цю потребу.

Найпрактичніші варіанти ліжкових узголів’їв – багатофункціональні (наприклад, з набором полиць). Воно дає можливість раціонально використовувати кожен сантиметр вільного простору в спальні. Єдина вимога, яку потрібно дотримувати при оформленні  узголів’їв подібним чином – це захист від випадкового падіння вмісту цих самих полиць. Те ж саме, коли в узголів’ї передбачені утримувачі візонів.

Варто сказати й про такий інтер’єрний прийом як псевдоімітація узголів’я для ліжок, які його не мають у своїй конструкції.  Дуже стильно в ролі замінника узголів’я використовувати малюнки, виконані за допомогою фігурних трафаретів. Вони можуть бути як плоскими, так і об’ємними, тобто виконаними за допомогою шпаклівки. Також можна прикрасити стіну покупними самоклеючими візерунками з плівки. Це – один з найбільш простих варіантів декорування спального місця.

Нині, коли настала ера електрифікованих меблів, ця тенденція не обминула й узголів’я. Вони можуть бути оснащені не тільки світильниками, а й розетками, портами для USB-приладдя тощо.   Ентузіасти рукоділля можуть прикрасити стіну над ліжком ажурним плетивом, мереживом ручної роботи або наклеєними на неї намистинами.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я