Все буде зроблено не без шуму, але точно – без пилу

0
205

Один із персонажів відомої комедії «Діамантова рука» запевняв шефа: все буде зроблено без шуму й пилу. Ця фразу згадалася, коли довідався, що відомий фінський виробник електроінструменту – компанія «Mirka», котра є ще й креативнним творцем нових шліфувальних технологій, запропонувала спосіб безпилового шліфування. Секрет технології безпилового шліфування ручними машинками полягає у створенні унікального абразивного матеріалу, про який нам розповів менеджер компанії «Атланта-Норд», яка є офіційним представником фінського виробника в Україні, Олег Головачук.

В чому суть інновації і через що донедавна ніхто до такої інновації не міг додуматися?

– Суть технології, запровадженої компанією «Mirka», дуже проста і полягає в тому, що в процесі шліфування ручними машинками на поверхні оброблювального матеріалу не збирається пил, чого практично неможливо уникнути при звичайному шліфуванні – навіть за наявності найпродуктивної аспірації. Два фактори забезпечують безпилове шліфування: не тільки унікальний абразивний матеріал, а й спеціальна конструкція ручної шліфмашинки.

Унікальність абразивів Abranet – у тому, що зерно наносять на сітчасту основу, а не на суцільну, як зазвичай. Оця сітчастість абразивного матеріалу й забезпечує йому пилопрохідність: пил не забиває абразивні зерна, а відразу ж аспірується. Зразу ж і цілком пил відсмоктується завдяки тому, що шліфмашинка, спеціально створена під безпилову технологію з використанням сітчастих абразивів, має підошву не з кількома аспіраційними отворами, як інші пристрої, а з максимально можливою їх кількістю і різних діаметрів.

У чому перевага безпилового шліфування, здогадатися неважко. Відсутність пилу на оброблювальній поверхні дає змогу краще контролювати якість шліфування. Завдяки тому, що пил, який утворюється в результаті шліфування, не забиває абразивне зерно, завжди стабільною є якість шліфування й тривалішим термін експлуатації самого абразивного матеріалу (а відтак і менші фінансові затрати на придбання його, як витратного матеріалу). Немаловажним є й те, що при безпиловому шліфуванні в чистоті утримується робоче місце, менше часу витрачається на його прибирання. Сітчасті абразиви Abranet, що є ноу-хау фінської компанії, характеризуються до того ж і високою продуктивністю та універсальністю, адже успішні при обробці як деревних матеріалів, так і металів, пластиків, штучного каменю як при машинному, так і при ручному шліфуванні. Меблярам важливо, що такими абразивами можна обробляти однаково успішно як м’які породи деревини, так і тверді, годяться вони й для проміжного шліфування лаку й фарби, шпаклівки й грунту.

Безпилове шліфування (машинне чи ручне) вигідне й тим, що нема потреби у використанні шліфувальних столів. Як відомо, вони мають систему пиловідведення, але абсорбують лише частину пилу – ту, що за межами оброблювальної деталі. При застосуванні ж технології безпилового шліфування пилу нема ні на поверхні оброблювальної деталі, ні тим більше за її межами. Можливість обходитися без додаткового обладнання, а відтак і без додаткових витрат електроенергії – суттєвий плюс для ощадливого виробництва.

Технічна специфікація матеріалів Abranet: абразив – оксид алюмінію, основа – поліамідна сітка (різної градації, що змінює технічні характеристики абразивного матеріалу: для чорнової обробки, звичайно ж, сітчасті «віконця» мають бути більшими, для чистового шліфування – меншими), закрите насипання зерна, колір коричневий, зернистість від Р80 до Р600.

Ручна електромашинка для безпилового шліфування моделі Mirka Deros особлива не тільки тим, що її підошва геть уся в «дірках». Є й інші особливості. Вона вся металева. Є першою інструментальною електромашинкою із безщітковим двигуном – він роторно-орбітальний, що має більший експлуатаційний ресурс, є суттєво енергоощадливішим. Інструмент не потребує зовнішнього блоку живлення, є найбільш легким і компактним у своєму класі. Ще така конструкційна цікавинка: через Bluetooth можна продіагностувати машинку, довідавшись, скільки годин вона пропрацювала, в яких режимах «трудилася», тобто – чи перегрівалася. Виробник на свій інструмент дає аж трирічну гарантію та весь пакет технічного обслуговування. Якщо машинка з якихось причин вийде з ладу, компанія-дилер забирає її на ремонт, а натомість видає таку саму нову.

Технічні характеристики шліф машинки Deros 550СV

Потужність 350 Вт
Живлення       220–240 В
Кількість обертів    4000 – 10000 за хв.
Рівень шуму   71 db
Орбіта           5 мм
Розмір підошви         125 мм
Вага    1 кг

Виробник пропонує ще п’ять модифікацій моделі Deros, які практично не різняться вагою, але мають більші від 550СV розміри орбіти і діаметр підошви.

Треба уточнити, що сітчасті абразиви компанії «Mirka» можна чіпляти на підошви шліфувальних машинок інших виробників. І певний ефект безпилового шліфування завдяки використанню сітчастого арбазивного матеріалу Abranet буде досягнуто, але, щоб повною мірою забезпечити ефект, все ж треба абразив типу Abranet застосовувати в комплексі із машинкою Mirka Deros, котра має багатоотвірну підошву для аспірації.

– Які перспективи розвитку та вдосконалення технології безпилового шліфування?

– Вона нині активно поширюється на інші галузі, не пов’язані безпосередньо з деревообробкою, – машинобудування, будівництво і ремонт будівель.

– А стрічкові абразиви для стаціонарних шліфверстатів можна виготовляти на сітчастій основі?

– Наразі до цього не вдаються через певні технічні нюанси, хоча теоретично такий варіант можливий і над його практичним втіленням технологи, мабуть, працюють. Втім, за великим рахунком, у стаціонарних шліфувальниках проблема запиленості гостро й не стоїть, бо всі вони, а надто верстати останніх поколінь, оснащені ефективними системами пиловідведення, до того ж і робочі зони таких верстатів доволі герметичні, що запобігає розповсюдженню пилу.

Зараз «Міrka» пропонує деревообробникам, які використовують калібрувально-шліфувальні верстати, стрічковий абразив із перфорацією. Мета такого перфорування – аби пил менше затримувався на стрічці. Така перфорована стрічка має й іншу перевагу над традиційними шліфувальними полотнами та стрічками для шліфувально-калібрувальних потреб. У традиційних абразивне зерно «засівається» під нахилом в один бік – для збільшення його агресивності. Відповідно, стрічку у верстаті треба вставновлювати в правильному напрямку, на який зазвичай вказує стрілка на її тильному боці, де наноситься й маркування. Якщо стрічку встановити неправильно, тобто якщо нахил зерна буде в протилежний від напрямку шліфування бік, вона не працюватиме, а лише «гладитиме» оброблювальну поверхню. На перфорованій шліфувальній стрічці від «Міrka» такої орієнтувальної стрілки не знайдете – в ній нема потреби, бо перфорована стрічка може працювати в обох напрямках. Якщо звичайна, відпрацювавши свій ресурс, потребує неодмінної заміни, то перфоровану фінську можна переставити, аби шліфувала в іншому напрямку, і вона ще «віддасть» додаткових 30% свого експлуатаційного ресурсу.

На одній з недавніх виставок «Атланта-Норд» демонструвала новинку із лінійки сітчастих абразивів – матеріал Abranet Ace, який призначений для безпилових «складних та вимогливих шліфувальних операцій». Завдяки підвищеній зносостійкості, оптимізованій структурі сітки та керамічному зерну Abranet Ace характеризується чудовими різальними властивостями та високою продуктивністю, особливо при обробці твердих поверхонь, зокрема заґрунтованих.

Градація зерна цього абразиву в діапазоні Р80 –Р1000. Основа із спеціальної нитки, закрите насипання, світло-коричневий колір.

Принагідно ознайомимо читачів і з іншими новинками абразивних матеріалів від компанії «Міrka». Хоча вони не з категорії сітчастих, однак варті уваги.

Caratflex – абразивний матеріал із стеаратним покриттям, призначений для сухого шліфування деревини, грунтів, лакофарбових матеріалів у ручний спосіб. Забезпечує ефективне видалення оброблювального матеріалу та однорідну структуру поверхні. Для нього характерні тривалий термін експлуатації та особливо надійне кріплення абразивного зерна на основі.

Основа Caratflex – із еластичного латексного паперу, що забезпечує зручне шліфування профільованих деталей. Абразив – карбід кремнію, напіввідкрите насипання, світло-сірий колір, різної зернистості.

Q.Silver – високоагресивний матеріал на паперовій основі, що забезпечує швидке й ефективне шліфування. Він стійкий до високих температур, тож рекомендується для шліфування лакофарбових покриттів, обробки твердих порід деревини, композитів, металу. Чудова якість обробки досягається завдяки структурі матеріалу. Його основа – міцний еластичний папір із латексним просочуванням, зв’язувальний матеріал – синтетичні смоли, як і у всіх інших моделях. Абразивне зерно в градації від Р80 до Р500 – спеціально оброблений оксид алюмінію, а в градаціях від 600 та вище – карбід кремнію. Насипання напіввідкрите.

Q.Silver має покриття із стеарату кальцію в градаціях зерна від Р80 до Р500 та із стеарату цинку в градаціях від 600 та вище. Стеаратне покриття мінімізує залипання зерен та максимально збільшує експлуатаційний ресурс матеріалу.

Повстяний абразивний матеріал Mirlon Total створений із використанням інноваційної технології насипання зерна Total Cofting. Він має еластичну структуру, тому ідеальний для ручного шліфування профілів та важкодоступних зон. Завдяки відкритій структурі та інноваційній технології насипання зерна дає змогу швидко  й легко отримати високоякісну поверхню.ф6-6а

Абразив – оксид алюмінію (VF) чи карбід кремнію (UF, MF), основа – нетканий матеріал із поліамідного волокна, тривимірне інноваційне насипання, кольори – червоний (VF), сірий (UF), бежевий (MF), зернистість – 360 (VF), 1500 (UF) та 2500 (MF).

Cold – продуктивний абразив на паперовій основі для високошвидкісного шліфування. Універсальний – може застосовуватися в різноманітних шліфувальних операціях. Він із напіввідкритим насипанням та спеціальним стеаратним покриттям. Грубі градації зерна рекомендовані для шліфування шпаклівок, видалення старого лакофарбового покриття, дрібніші градації зерна – для сухого шліфування грунтів і лаків.

Будемо вдячні, якщо оцінюватимете наші публікації

[Голосів: 0 Оцінка: 0]